Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σε συγκεκριμένες εταιρείες το ρίχνεις κιόλας το όπλο για να δεις τα μέτρα επομένως βλέπεις λίγο και κατανομές!
Πολυ σωστο αυτο.well done.

Παντως θα θελα πολυ να παω σε ενα εργοστασιο και να παρω το οπλο απο εκει
Κολλαω μονο στην γλωσσα ρε γαμωτο
Δεν ξερουν καλα ελληνικα.sarcastic.
 
Διαβασα κατι σχολια του τυπου αντιμπενελλακιδες, ο αλλος θελει να δει τι κανει ενα οπλο των 1000+ ευρω κτλ.
Σε περιπτωση που ορισμενα εξ αυτων πηγαιναν σε μενα, ουτε αντι ειμαι, ουτε φυτιλιες θελω να βαλω ουτε ο αλλος. Και ονομα εχω, και στραβωνω με τετοια σχολια σχολια χωρις ο αλλος να με ξερει.
Οχι οτι θα απολογιθω κιολας αλλα το οπλο που επελεξα μηχανισμο μπενελλι εχει. Αυτα απο εμενα, και η παρουσια μου στο τοπικ ηταν ως εδω.
Λεμε κατι που δεν αρεσει στα αυτια μερικων και βγαινουμε και οι κακκοι με τα φυτιλια.
Αποστόλη προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο να μην συμμετέχεις στο συγκεκριμένο τοπικ, κουβέντα κάνουμε και αντίθετες γνώμες θα ακουστούν και θα αντιπαρατεθουμε σε ορισμένα σημεία αυτό βέβαια είναι και το αλατοπίπερο τής συζήτησης φτάνει να μην προσβαλουμε η να μας προσβάλει κάποιος. Ο Κώστας νομίζω έκανε πλάκα και σε πειράζει, επίσης ζήτησε συγνώμη που έτσι πρέπει να γίνεται μεταξύ μας αν τύχει κάποια παρεξήγηση που νομίζω ότι δεν υφίσταται.
Απόστολε στο λέω άλλη μια φορά ότι η επιλογή σου είναι η καλύτερη για την κατηγορία όπλων <1000 ευρώ και ειδικά σε αδράνεια super
ένα πρόβλημα έχεις μόνο:
πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι Οκτώβρη για να δεις να διαπιστώσεις και να πειστείς ότι η επιλογή σου είναι Αριστη :)
Όπως λέει και ο Μακαρος η επιλογή σού είναι άριστη και υπομονή μέχρι να την παραλαβεις να μας πεις τις εντυπώσεις και την γνώμη σου, σε αυτήν τη τιμή σε αδρανειας δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, τόσο πλήρωσα και γω 690 € πριν 16 χρόνια για την vitoria (πως περνάνε έτσι τα ρημαδια) και δεν το μετάνιωσα ποτέ φίλε.

Εσπασαν το φράγμα των 700 ευρώ | ένθετα, κυνήγι, όπλα | ethnos.gr
http://www.ethnos.gr/opla/arthro/espasan_to_fragma_ton_700_euro-65138624/

Η προσιτή Beretta από την Ισπανία | ένθετα, κυνήγι, όπλα | ethnos.gr
http://www.ethnos.gr/opla/arthro/h_prositi_beretta_apo_tin_ispania-65134533/

Όσο για τις συγκρίσεις δεν είναι κακό να ψαχνόμαστε και να λέμε την γνώμη μας αυτό δεν σημαίνει όμως ότι κάτι που δεν αρεσει σε μας δεν θα τρελάνει κάποιον άλλο. Προσωπικά μαρεσει αυτό όπως και στα φυσίγγια, και στα τσοκ, προσωπικά αυτή τη στιγμή κατέχω δύο όπλα με περίπου ίδια γεωμετρία κάννης αλλα με αρκετή διαφορα στην τιμη στο μέλλον όταν μου επιτραπεί θα κάνω κάποιες δοκιμές όχι για να αποδείξω κάτι αν η Β είναι καλύτερη τής Β αφού και τα δύο είναι δικά μου και θα παραμείνουν στα χέρια μου φοράνε και τα ίδια τσοκ οπότε θα έχει ενδιαφέρον και πολύ από περιέργεια.
 
μερικοι απο μας εχουμε σκασει πολυ χρημα οταν υπηρχε σε οπλα τσοκ δοκιμες φυσιγγια και αλλα πολλα. τα περισσοτερα που γραφονται εδω ειναι προσωπικες εμπειρειες και οχι ακουγοντας τις φημες. κι ομως υπαρχουν διαφορες

Oλα εξαρτωνται απο τον τροπο κατασκευης των καννων. Οι εταιρειες που χρησιμοποιουν την μεθοδο CHF (Cold Hammer Forging) θα σου δωσουν απειροελαχιστες διαφορες στη γεωμετρια της καννης και οι τουφεκιες απο οπλο σε οπλο θα ειναι παρα μα παρα πολυ μικρες. Στις ολες τις υπολοιπες μεθοδους οι διαφορες ειναι αισθητα μεγαλυτερες και τα αποτελεσματα αισθητα. Ολες οι γερμανικες εταιρειες πχ χρησιμοποιουν αυτη τη μεθοδο και οι καννες τους ειναι μεγαλης ακριβειας. Οι μηχανες CHF δεν προτιμουνται απο πολλες εταιρειες λογω του υψηλου τους κοστους.
 
Παυλο εσυ τη θα προτιμουσες το V3 η αυτη την οπλαρα.xm.
Aν η SBEII εβγαινε σε 18.55 αυλο και αχρωμιωτη την SBEII.
Aν οχι τη V3.

Σορρυ φιλε αλλα εχω κολλησει πολυ αγρια με μια γεωμετρια η οποια ειναι 18.55 αυλος, χρωμομολυβδενιουχο ατσαλι αχρωμιωτο, πολεμικων και οχι κυνηγετικων προδιαγραφων και περιπου 6 εκ κωνο προσαρμογης. Αυτο για ολα μου τα οπλα.
Τωρα επειδη με ξερεις την SBEΙΙ εγω θα την παντρευα με κατι αλλο και θα ειχα και το κοφινι και τα συκα που ελεγε και ο παππους μου. Βεβαια για αυτη τη πατεντα δεν θα χρειαζομουν το Performance Shop μοντελο αλλα το κανονικο ;)
 
Aν η SBEII εβγαινε σε 18.55 αυλο και αχρωμιωτη την SBEII.
Aν οχι τη V3.

Σορρυ φιλε αλλα εχω κολλησει πολυ αγρια με μια γεωμετρια η οποια ειναι 18.55 αυλος, χρωμομολυβδενιουχο ατσαλι αχρωμιωτο, πολεμικων και οχι κυνηγετικων προδιαγραφων και περιπου 6 εκ κωνο προσαρμογης. Αυτο για ολα μου τα οπλα.
Τωρα επειδη με ξερεις την SBEΙΙ εγω θα την παντρευα με κατι αλλο και θα ειχα και το κοφινι και τα συκα που ελεγε και ο παππους μου. Βεβαια για αυτη τη πατεντα δεν θα χρειαζομουν το Performance Shop μοντελο αλλα το κανονικο ;)
Δεν περιμενα κατι αλλο απο εσενα,φιλαρακι μου εισαι πολυ αρρωστος να πας να σε κοιταξουνεha haaa
 
Φιλαρακι κουμπωνει με την μ2 και χανει ρηγα. Εβαλε την zdx. Εκανε καλα; τωρα του ερχεται καλυτερα.
Οχι και τιποτα αλλο, μην τον ξεφτιλισω με την μπερεττα και εχει και δικαιολογια :p
 
Από όσο γνωρίζω, η κάννη της Μ2 βγαίνει με 18,3 ή 18,4 αυλό. Ο αυλός δεν αναγράφεται στην κάννη, οπότε σε μια ενδεχόμενη αγορά της είναι θέμα τύχης με ποια κάννη θα σου έρθει. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω, υπάρχει η δυνατότητα να παραγγείλεις το όπλο με συγκεκριμένο αυλό ή θα σου πούνε "φίλε ότι σου τύχει";
 
Από όσο γνωρίζω, η κάννη της Μ2 βγαίνει με 18,3 ή 18,4 αυλό. Ο αυλός δεν αναγράφεται στην κάννη, οπότε σε μια ενδεχόμενη αγορά της είναι θέμα τύχης με ποια κάννη θα σου έρθει. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω, υπάρχει η δυνατότητα να παραγγείλεις το όπλο με συγκεκριμένο αυλό ή θα σου πούνε "φίλε ότι σου τύχει";

Χρηστο το παραγγελνεις στον οπλοπωλη σου. Αυτος μιλαει με τον αντιπροσωπο και στο κραταει. Το εχω κανει με Benelli στο παρελθον
 
Χρηστο το παραγγελνεις στον οπλοπωλη σου. Αυτος μιλαει με τον αντιπροσωπο και στο κραταει. Το εχω κανει με Benelli στο παρελθον
Δηλαδή Παύλε, ο αντιπρόσωπος θα μετρήσει με αυλόμετρο και θα στείλει την κάννη που επιθυμεί ο οπλοπώλης-πελάτης;
 
Δηλαδή Παύλε, ο αντιπρόσωπος θα μετρήσει με αυλόμετρο και θα στείλει την κάννη που επιθυμεί ο οπλοπώλης-πελάτης;

Eτσι ακριβως. Προτιμησε οπλοπωλη που να ειναι καλος πελατης του αντιπροσωπου και να του κανει τα χατηρια
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top