Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ θεωρώ Ευρυπίδη πως τα σύγχρονα όπλα παραγωγής εφόσον δεν κάνουν εμπλοκές πάνω κάτω τις ίδιες βλητικες επιδόσεις έχουν...μέχρι τα 40_45 μέτρα που είναι το μετρό σύγκρισης του 12αριου λειοκαννου όλα σκοτώνουν...
σαφως και σκοτωνουν ολα και δεν διαφωνω. το θεμα ειναι πως σκοτωνουν. τρεχω και κυνηγαω το πουλι οτσν πεφτει η πεφτει εκει που το τουφεκαω. οπως και να ειναι το θεμα καποιες καννες υπερτερουν λογω κατασκευης και γεωμετριας εναντι καποιων αλλων και αυτο ειναι γεγονος. και παρολο που την πουλησα προσφατα καλυτερη καννη βλητικα απ την 11-87 δεν εχω βαλει ποτε στα χερια μου.την συγκρινα με beretta optima και απλη με breda με δικανα απλα δεν υπαρχει. και οι συγκρισεις εγιναν με ιδια φυσιγγια εργοστασιακα τσοκ ιδια εννοειται σε διαφορετικες συνθηκες. πως να το κανουμε. ειναι ανωτερη. οπως τ αυτογεμη ελατηριου σε δυναμη υπερτερουν εναντι των αλλων 2 συστηματων. δεν ειναι τυχαιο οτι η cosmi ειναι ελατηριου. μερικα πραγματα δεν αμφισβητουνται
 
σαφως και σκοτωνουν ολα και δεν διαφωνω. το θεμα ειναι πως σκοτωνουν. τρεχω και κυνηγαω το πουλι οτσν πεφτει η πεφτει εκεο που το τουφεκαω. οπως και να ειναι το θεμα καποιες καννες υπερτερουν λογω κατασκευης και γεωμετριας εναντι καποιων αλλων και αυτο ειναι γεγονος. και παρολο που την πουλησα προσφατα καλυτερη καννη βλητικα απ την 11-87 δεν εχω βαλει ποτε στα χερια μου.την συγκρινα με beretta optima και απλη με breda με δικανα απλα δεν υπαρχει. και οθ συγκρισεις εγιναν με ιδια φυσιγγια εργοστασιακα τσοκ ιδια εννοειται σε διαφορετικες συνθηκες. πως να το κανουμε. ειναι ανωτερη. οπως τ αυτογεμη ελατηριου σε δυναμη υπερτερουν εναντι των αλλων 2 συστηματων. δεν ειναι τυχαιο οτι η cosmi ειναι ελατηριου. μερικα πραγματα δεν αμφισβητουνται
Ευρυπίδη συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου αλλά θεωρώ πως τα σύγχρονα αυτογεμη των 1400€ και κάτω είναι περίπου τα ίδια...η remington που λες ποτέ κατασκευάστηκε...είτε μας αρέσει είτε όχι έχει πέσει πολύ η ποιότητα των όπλων ειδικότερα της μεσαίας κατηγορίας....φυσικά και υπάρχουν και ανώτερα όπλα αλλά πλέον δεν
 
την 11-87 την ειχα αλλαξει με την 391 light το 2013 αν θυμαμαι καλα η το 12
Ευρυπίδη ελπίζω να κατάλαβες πως δεν αναιρω ότι υπάρχουν ανώτερα βλητική λειοκανα απλά θεωρώ πως τα μέσης οικονομικής κατηγορίας σύγχρονα αυτογεμη είναι απλά μέτρια...ούτε με auto5 ούτε με 302 ούτε με al48 ούτε με rem εκείνης της δεκαετίας....και σίγουρα αρκετά ακόμα αξιόλογα αυτογεμη...αλλά ας σκεφτούμε και ότι τα όπλα αυτά είχαν δύο και τρεις μισθούς!
 
Δεν υπάρχει όπλο που να μην σκοτώνει γι αυτό και λέγεται όπλο ;) αν το βάλεις ίσα γκαμεί και ντέρνει .sex hard..smashfrak.
οι προσωπικές γνώμες πάντα βοηθούν και πάντα μπερδεύουν.....τις ακούμε και συμπεράσματα βγάζουμε από προσωπικές διαπιστώσεις :)
 
Διαβασα κατι σχολια του τυπου αντιμπενελλακιδες, ο αλλος θελει να δει τι κανει ενα οπλο των 1000+ ευρω κτλ.
Σε περιπτωση που ορισμενα εξ αυτων πηγαιναν σε μενα, ουτε αντι ειμαι, ουτε φυτιλιες θελω να βαλω ουτε ο αλλος. Και ονομα εχω, και στραβωνω με τετοια σχολια σχολια χωρις ο αλλος να με ξερει.
Οχι οτι θα απολογιθω κιολας αλλα το οπλο που επελεξα μηχανισμο μπενελλι εχει. Αυτα απο εμενα, και η παρουσια μου στο τοπικ ηταν ως εδω.
Λεμε κατι που δεν αρεσει στα αυτια μερικων και βγαινουμε και οι κακκοι με τα φυτιλια.
Απόστολε στο λέω άλλη μια φορά ότι η επιλογή σου είναι η καλύτερη για την κατηγορία όπλων <1000 ευρώ και ειδικά σε αδράνεια super
ένα πρόβλημα έχεις μόνο:
πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι Οκτώβρη για να δεις να διαπιστώσεις και να πειστείς ότι η επιλογή σου είναι Αριστη :)
 
Ευρυπίδη ελπίζω να κατάλαβες πως δεν αναιρω ότι υπάρχουν ανώτερα βλητική λειοκανα απλά θεωρώ πως τα μέσης οικονομικής κατηγορίας σύγχρονα αυτογεμη είναι απλά μέτρια...ούτε με auto5 ούτε με 302 ούτε με al48 ούτε με rem εκείνης της δεκαετίας....και σίγουρα αρκετά ακόμα αξιόλογα αυτογεμη...αλλά ας σκεφτούμε και ότι τα όπλα αυτά είχαν δύο και τρεις μισθούς!
ρε ηλια συζητηση κανουμε. δεν υπαρχει θεμα αναιρεσης. ο καθενας εχει τις αποψεις του.δεν ειναι μονο οτι κανανε πολλα λεφτα που αν αναλογικα σκεφτεις τις σημερινες συνθηκες παλι πολλα κανουνε. 1000 και 1400 ειναι σχεδον μισο εκατομμυριο ειναι οτι εχει αυξηθει η παραγωγη και πρεπει να καλυψουνε πολλα κομαρτια. π. χ η μπερετα ειναι φυση αδυνατο να ξαναβγαλει τοσο ποιοτικο οπλο οπως τη σειρα 300 γιατι θα επρεπε να το πουλαει πανω απο 2500 ευρω με τα ατσαλια που εχει αυτη η σειρα πανω.ποιος θα το επαιρνε. ειναι πολλα. παιρνεις οπλο και στη πρωτη βροχη η γρατζουνια φευγει το χρωμα απ τη βαση αν ιδρωνει το χερι σου η βαση αμεσως οπου ακουμπησεις οξειδωση. ε αντε γεια ρε. γι αυτο φιλε μου οσο ζω τη γρια μου δεν την αποχωριζομαι
 
Last edited:
Δεν υπάρχει όπλο που να μην σκοτώνει γι αυτό και λέγεται όπλο ;) αν το βάλεις ίσα γκαμεί και ντέρνει .sex hard..smashfrak.
οι προσωπικές γνώμες πάντα βοηθούν και πάντα μπερδεύουν.....τις ακούμε και συμπεράσματα βγάζουμε από προσωπικές διαπιστώσεις :)
.RESPECT.
 
Οτι αρεσει στον καθε ενα ειναι και καλήτερο γ αυτον. Ειδικα για τον μεσο κυνηγο που απευθύνονται και τα περισσότερα αυτογεμη βλητικά σχεδον το ίδιο ειναι. Δεν το αλλαζει αυτο η τιμη. Το ξερουμε καλα η τιμη αλλαζει αναλογα τα σκαλισματα τα νερα του ξυλου που εκει παμε στο αισθητικο οπως και σε comfort κοντακια που εκει παμε στην ουσια. Τωρα για τα benelli για εμένα δεν κανουν. Θελω να παταω το κουμπί και να ακούω να κλειδώνει με δύναμη το κλείστρο στην κάννη. Μου δινει σιγουρια. Είπαμε γουστα
 
Last edited:
Οτι αρεσει στον καθε ενα ειναι και καλήτερο γ αυτον. Ειδικα για τον μεσο κυνηγο που απευθύνονται και τα περισσότερα αυτογεμη βλητικά σχεδον το ίδιο ειναι. Δεν το αλλαζει αυτο η τιμη. Το ξερουμε καλα η τιμη αλλαζει αναλογα τα σκαλισματα τα νερα του ξυλου που εκει παμε στο αισθητικο οπως και σε comfort κοντακια που εκει παμε στην ουσια. Τωρα για τα benelli για εμένα δεν κανουν. Θελω να παταω το κουμπί και να ακούω να κλειδώνει με δύναμη το κλείστρο στην κάννη. Μου δινει σιγουρια. Είπαμε γουστα
λαθος. βλητικα υπαρχουν τεραστιες διαφορες στις καννες ακομα και σε ιδια οπλα απο την ιδια εταιρεια. κι εξηγω. συγκρινεις 2 ιδια οπλα στο πινακα με ιδιο τσοκ και φυσιγγι ιδια αποσταση και η κατανομη του ενος ειναι ζωγραφια και του αλλου αστα να πανε. δοκιμασμενο
 
Last edited:
Αν ειναι ολόιδια με ιδια φυσίγγια και με την προϋπόθεση οτι έγιναν αρκετές δόκιμες για να βγει ασφαλές συμπέρασμα, τοτε σηκώνω τα χερια ψιλα. Αυτό που βγαίνει ο συμπέρασμα ειναι οτι το λειοκανο εχει τοσο μικρες ανοχες γεωμετρικα η κανη του που αν ξεφύγουμε έστω και λίγο αλλάζει τελείως την ντουφεκιά! Αδυνατώ να το συλαβω. Δηλαδή ειναι καθαρα θεμα τυχης να σου βγει αποτελεσματικη μια καννη. Μπορει .xm.
 
και ερωτω αγαπητοι.εχω το χρημα και αποφασιζω να παρω το χ ακριβο οπλο μεσα απο την ιδια την εταιρεια κατα παραγγελια και την ιδια στιγμη ο ψ γνωστος αθλητης παραγγελνει το ιδιο οπλο. πιστευετε οτι βλητικα οι καννες μας θα ειναι ιδιες??? και ας ειναι το ιδιο οπλο
 
Last edited:
Αν ειναι ολόιδια με ιδια φυσίγγια και με την προϋπόθεση οτι έγιναν αρκετές δόκιμες για να βγει ασφαλές συμπέρασμα, τοτε σηκώνω τα χερια ψιλα. Αυτό που βγαίνει ο συμπέρασμα ειναι οτι το λειοκανο εχει τοσο μικρες ανοχες γεωμετρικα η κανη του που αν ξεφύγουμε έστω και λίγο αλλάζει τελείως την ντουφεκιά! Αδυνατώ να το συλαβω
μερικοι απο μας εχουμε σκασει πολυ χρημα οταν υπηρχε σε οπλα τσοκ δοκιμες φυσιγγια και αλλα πολλα. τα περισσοτερα που γραφονται εδω ειναι προσωπικες εμπειρειες και οχι ακουγοντας τις φημες. κι ομως υπαρχουν διαφορες
 
Αν ειναι ολόιδια με ιδια φυσίγγια και με την προϋπόθεση οτι έγιναν αρκετές δόκιμες για να βγει ασφαλές συμπέρασμα, τοτε σηκώνω τα χερια ψιλα. Αυτό που βγαίνει ο συμπέρασμα ειναι οτι το λειοκανο εχει τοσο μικρες ανοχες γεωμετρικα η κανη του που αν ξεφύγουμε έστω και λίγο αλλάζει τελείως την ντουφεκιά! Αδυνατώ να το συλαβω. Δηλαδή ειναι καθαρα θεμα τυχης να σου βγει αποτελεσματικη μια καννη. Μπορει .xm.
Ακριβως θεμα τυχης
 
και ερωτω αγαπητοι.εχω το χρημα και αποφασιζω να παρω το χ ακριβο οπλο μεσα απο την ιδια την εταιρεια κατα παραγγελια και την ιδια στιγμη ο ψ γνωστος αθλητης παραγγελνει το ιδιο οπλο. πιστευετε οτι βλητικα οι καννες μας θα ειναι ιδιες??? και ας ειναι το ιδιο οπλο
Όχι δεν θα είναι ίδιες βλητικες οι κάννες!αλλά άμα πάρεις ένα perazzi πχ και τον δύο ή βλητική απόδοση θα είναι εξαιρετική και ας έχουν μια μικρή διαφορά μεταξύ τους!
 
και ερωτω αγαπητοι.εχω το χρημα και αποφασιζω να παρω το χ ακριβο οπλο μεσα απο την ιδια την εταιρεια κατα παραγγελια και την ιδια στιγμη ο ψ γνωστος αθλητης παραγγελνει το ιδιο οπλο. πιστευετε οτι βλητικα οι καννες μας θα ειναι ιδιες??? και ας ειναι το ιδιο οπλο
Δηλαδη αμα πας στο εργοστασιο να στο φτιαξουν το κανουν καλυτερο απο οτι αν το παραγγειλεις;
Δεν εννοω μετρα πελατη η προσωπικες πινελιες ρτο οπλο
Μιλω καθαρα για καννη
 
Δηλαδη αμα πας στο εργοστασιο να στο φτιαξουν το κανουν καλυτερο απο οτι αν το παραγγειλεις;
Δεν εννοω μετρα πελατη η προσωπικες πινελιες ρτο οπλο
Μιλω καθαρα για καννη
Σε συγκεκριμένες εταιρείες το ρίχνεις κιόλας το όπλο για να δεις τα μέτρα επομένως βλέπεις λίγο και κατανομές!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top