Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πραγματικά η αγγελία φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, αυτό που πρέπει όμως να ρωτήσει τον ιδιοκτήτη, δεν είναι ούτε για τους αυλους, ούτε για τα porting, ούτε για τίποτα. Αυτό που πρέπει να ρωτήσει είναι αν ρίχνει το όπλο και πως πάει από εμπλοκούλες :)
Συμφωνώ Γιώργη! Αν είναι και καλοβολος, τον παίρνεις,τον κερνάς ένα καφέ σκοπευτήριο ρίχνεις και δυο πουλες.. του το καθαρίζεις μετά και έχεις πάρει και μια πολύ καλη εικόνα για το όπλο..
 
Παντως εγω που έχω και τους δυο μηχανισμούς,δηλαδή την beretta a304 (αερίων) κατασκευής 1996 και την benelli Centro(αδράνειας) κατασκευής 2000,έχω πάθει πλάκα και με τους δυο μηχανισμούς,και πραγματικά δεν το περίμενα να ρίχνουν τα πολύ ελαφριά 24αρια skeet-trap χωρίς καμία εμπλοκή.μου φαίνεται απίστευτο...βέβαια και τα δυο όπλα είναι σε άριστη κατάσταση..την beretta την πήρα μέσα από το κουτί άθικτη χωρίς καμία τουφεκια πριν 2 χρόνια περίπου και η centrο άντε να είχε ρίξει 500-700 φυσίγγια,αυτό μου το είπε και ο οπλουργος..
 
Πραγματικά η αγγελία φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, αυτό που πρέπει όμως να ρωτήσει κάποιος τον ιδιοκτήτη, δεν είναι ούτε για τους αυλους, ούτε για τα porting, ούτε για τίποτα. Αυτό που πρέπει να ρωτήσει είναι αν ρίχνει το όπλο και πως πάει από εμπλοκούλες :)
Και ναι Γιωργο μπορει να θελει 20-30 ευροπουλα σε ελατηρια για να γινει καινουργιο....ισως κανει και καμια εμπλοκουλα στα 24αρια των 500bar....δηλαδη klaii mai που λενε και στο χωριο μου.yel.
 
Συμφωνώ Γιώργη! Αν είναι και καλοβολος, τον παίρνεις,τον κερνάς ένα καφέ σκοπευτήριο ρίχνεις και δυο πουλες.. του το καθαρίζεις μετά και έχεις πάρει και μια πολύ καλη εικόνα για το όπλο..
Και το δικο και του sky fall μπορει να κανουν 2-3εμπλοκες στα 24αρια....ΚΑΙ κατι τρεχει στα γυφτικα
 
Αν θυμάμαι...
18.55 αυλο αποχρωμιωμενο
Κωνο επιμηκυμενο
Choke Seminole
Porting
Semi pistol λαβή
Φτιάξιμο στο ζυγισμα
Με επιφύλαξη...:)

Benelli Performance Shop Greece?

Aπο την άλλη αυτό που έγινε και εδώ και γίνεται και Αμερική αποδεικνύει ότι το όπλο οπως βγαίνει από το εργοστάσιο είναι βλητικα λάθος στημένο. Εφόσον και οι Αμερικανοί στις ίδιες βελτιώσεις καταλήγουν
 
Εγω πλεον ειμαι πεπεισμενος οτι κανενα οπλο δεν ειναι ιδιο... Ακομα και δυο ιδια οπλα, διπλα διπλα, μπορει να εχουν μεγαλες διοαφορες και σε βλητικη αποδοση και σε σε λειτουργια... Μικρες μηχανικες ανοχες ειναι δυνατον να κανουν μεγαλες διαφορες στο αποτελεσμα...
Οπως επισης κ τα ελατηρια ισως να μην ειναι ολα ιδια... Εμενα ας πουμε δεν μου εκανε ποτε εμπλοκη με τα 24αρια και στο σκποπευτηριο ειχα ριξει αρκετα θα ελεγα... Εχω δει κ αλλες να κανουν ομως εμπλοκουλες...
Ενα καλο σκληρο επαναντατικο πρεπει να βρω ομως τωρα, γιατι ενα που αλλαξα περυσι μου φαινεται λιγο μαλακο...
 
Εγω πλεον ειμαι πεπεισμενος οτι κανενα οπλο δεν ειναι ιδιο... Ακομα και δυο ιδια οπλα, διπλα διπλα, μπορει να εχουν μεγαλες διοαφορες και σε βλητικη αποδοση και σε σε λειτουργια... Μικρες μηχανικες ανοχες ειναι δυνατον να κανουν μεγαλες διαφορες στο αποτελεσμα...
Οπως επισης κ τα ελατηρια ισως να μην ειναι ολα ιδια... Εμενα ας πουμε δεν μου εκανε ποτε εμπλοκη με τα 24αρια και στο σκποπευτηριο ειχα ριξει αρκετα θα ελεγα... Εχω δει κ αλλες να κανουν ομως εμπλοκουλες...
Ενα καλο σκληρο επαναντατικο πρεπει να βρω ομως τωρα, γιατι ενα που αλλαξα περυσι μου φαινεται λιγο μαλακο...
ο γιατρος στα μπενελια φιλε είναι φιλος σου , να με παρεις τηλεφωνο οποτε γουστάρεις να σου πω τι ακριβως να κανεις , κοστος 5 ε και κερασμα καφε και πουλες στην καλαματα στο σκοπευτηριο
 
Γιάννη το συγκεκριμένο όπλο της αγγελίας δεν είναι kalliston,προ μηνών πήγα και το είδα στο Αιγάλεω,,το όπλο όμως δεν είναι kalliston,απλώς έχει porting και κάννη μαμισια 18,5. Παραπληροφόρηση η αγγελία για να τραβήξει το ενδιαφερον!!!!
 
Μπαίνω κι εγώ στο team με το νέο απόκτημά μου. Μ2 comfort tc 71εκ κάννη. Με τις πρώτες επωμίσεις ένιωσα το όπλο ένα με μένα, σαν να είναι έτοιμο στα μέτρα μου. Βέβαια το τελικό συμπέρασμα θα βγει μετά από τις δοκιμές.
Το όπλο το πήρα από τον κ. Μπεκιάρη Κωνσταντίνο στη Νέα Μάκρη και θέλω να τον ευχαριστήσω για την άψογη εξυπηρέτηση και συνεργασία που είχαμε από την παραγγελία μέχρι να φτάσει στα χέρια μου. Το παρήγγειλε και ήρθε όπως ακριβώς το ήθελα. Απόσταση σκανδάλη-πέλμα 35,5 εκ. χαμηλό χτένι και αυλό 18,4 (μετρήθηκε στον κ. Ψυλλάκη 18,364). Το πιο απίστευτο ήταν η τιμή που μου το πούλησε. Πραγματικά φανταστική! Βέβαια όλα αυτά από την αρχή μέχρι το τέλος, δεν θα γινόταν έτσι αν δεν μεσολαβούσε ο φίλος Μάκης! Δεν φτάνει που κόπιασε για το άψογο αποτέλεσμα, μου έκανε δώρο τη και θήκη Toxotis! Αδερφέ σε ευχαριστώ ακόμη μια φορά κι από εδώ! Να είσαι πάντα καλά!!!







 
Μπαίνω κι εγώ στο team με το νέο απόκτημά μου. Μ2 comfort tc 71εκ κάννη. Με τις πρώτες επωμίσεις ένιωσα το όπλο ένα με μένα, σαν να είναι έτοιμο στα μέτρα μου. Βέβαια το τελικό συμπέρασμα θα βγει μετά από τις δοκιμές.
Το όπλο το πήρα από τον κ. Μπεκιάρη Κωνσταντίνο στη Νέα Μάκρη και θέλω να τον ευχαριστήσω για την άψογη εξυπηρέτηση και συνεργασία που είχαμε από την παραγγελία μέχρι να φτάσει στα χέρια μου. Το παρήγγειλε και ήρθε όπως ακριβώς το ήθελα. Απόσταση σκανδάλη-πέλμα 35,5 εκ. χαμηλό χτένι και αυλό 18,4 (μετρήθηκε στον κ. Ψυλλάκη 18,364). Το πιο απίστευτο ήταν η τιμή που μου το πούλησε. Πραγματικά φανταστική! Βέβαια όλα αυτά από την αρχή μέχρι το τέλος, δεν θα γινόταν έτσι αν δεν μεσολαβούσε ο φίλος Μάκης! Δεν φτάνει που κόπιασε για το άψογο αποτέλεσμα, μου έκανε δώρο τη και θήκη Toxotis! Αδερφέ σε ευχαριστώ ακόμη μια φορά κι από εδώ! Να είσαι πάντα καλά!!!







δεν κρατηθηκες τελικα ετσι??καλοριζικο και καλοτουφεκο με πολλα θηραματα στο σακουλι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top