Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
θα συμφωνήσω απόλυτα. Το speed load μεγαλη υπόθεση! Οπως και τα ιταλικα σε σκανδαλη με διαφορα ανώτερα. Ειδικά η beretta μιας και κατέχω αρκετές :)

Παιδιά να πω την αμαρτια μου από ιταλικό σε αμερικανικο πήγα και δεν καταλαβα την διφορα σκανδαλης....
Κώστα θα συμφωνήσω κι εγώ με DUCK HUNTING
είμαι κάτοχος sx3 και παλιότερα browning:fusion,fusion evolve,phoenix,sx2.......καραμπίνες beretta καλύτερες σκανδάλες :)
 
Last edited:
Θεμα τυχης ειναι τα οπλα θεωρω πλεον... Αυτο...
Ενα ελατηριακι, ενα δεκατο του χιλιοστου ανοχη σε καποιο σημειο μπορουν να κανουν ενα οπλο απο αξιοπιστο σε αναξιοπιστο...
Αυτο, τελος... ;)
Κ εμενα η Μ2 δεν ειχε κανει κιχ 8χρονια, του φιλου στο διπλα καρτερι ειχε θεματακια... Εχω φιλο που πουλησε την SBE2 λογω εμπλοκων κ αλλον που πινει νερο στο ονομα του... Βλεπω την 391 του Lusso και την χαιρομαι κ απο αξιοπιστια κ απο τουφεκια, εχω δει κ αλλη που δεν...
Τυχη ειναι πλεον τα οπλα θεωρω, οπως κ τα αυτοκινητα... ;)
 
οχι μονο τυχη φιλε και ο κατοχος αν το προσεχει το οπλο δεν θα του βγαλει προβληματα
Μπα Γιαννη, προσωπικα διαφωνω σε αυτο... Κ δεν εννοω βεβαια σε καταστασεις κακομεταχειρισης του οπλου που σου πεφτει το σαγονι, εννοω φυσιολογικη χρηση...
Πολυ δυσκολα θα υπολειτουργει ενα οπλο επειδη δεν εισαι επιμελης στο καθαρισμα πιστευω... Οτι μπορει αυτο να επιδεινωσει το προβλημα ναι, αλλα οχι να το δημιουργησει...
 
Μάριε εγώ τον έχω το she ii 9 χρόνια εμπλοκή δεν μου έκανε καμία φορά στο κυνήγι στο σκοπευτιριο 2-3φορες τώρα σκέφτομαι να κάνω τον κονω της λίγο γαργαλημα πριν είχα την 391 την Urica εκείνη έριχνε καλητερα αλλά ήθελε πολύ καθάρισμα και μου έκανε αρκετές εμπλοκές Είναι και θέμα τι όπλο θα σου τύχη που λέει και το παλικάρι από την Καλαμάτα
 
Απο την αλλη μερια η browning δεν εχει κλοτσημα ισως σαν τουφεκια ναειναι καλυτερη οπως ακουγεται , αλλα προσωπικα αυτη τη σκανδαλη δεν την μπορω. Ακομα και η maxus που εχει ελαφρυνει, καταλαβαινεις διαφορα σε σχεση με τα ιταλικα. Αυτο που πραγματικα ειναι μακραν καλυτερο στη maxus ειναι το συστημα speed load και γενικα η ευκολια να γεμιζεις απογεμιζεις. Σε αυτο δεν παιζεται.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.
 
καθαρή ατυχία το προβληματικό όπλο αλλά τυχαίνει
καθαρή κωλοφαρδία έχω αλλάξει πάνω από 50 όπλα οι 40 τουλάχιστον ήταν καραμπίνες....όπλο με πρόβλημα εμπλοκών ποτέ πέρα απο 5-6 από ελλατωματικό κάλυκα η ακαθαρισιά....μάρκες benelli 5 beretta 4 breda16 browning 6 franchi 8 winchester 2 :)
 
καθαρή ατυχία το προβληματικό όπλο αλλά τυχαίνει
καθαρή κωλοφαρδία έχω αλλάξει πάνω από 50 όπλα οι 40 τουλάχιστον ήταν καραμπίνες....όπλο με πρόβλημα εμπλοκών ποτέ πέρα απο 5-6 από ελλατωματικό κάλυκα η ακαθαρισιά....μάρκες benelli 5 beretta 4 breda16 browning 6 franchi 8 winchester 2 :)

Maκη πως δεν εκατσες τελικα στη Breda?
 
Η
καθαρή ατυχία το προβληματικό όπλο αλλά τυχαίνει
καθαρή κωλοφαρδία έχω αλλάξει πάνω από 50 όπλα οι 40 τουλάχιστον ήταν καραμπίνες....όπλο με πρόβλημα εμπλοκών ποτέ πέρα απο 5-6 από ελλατωματικό κάλυκα η ακαθαρισιά....μάρκες benelli 5 beretta 4 breda16 browning 6 franchi 8 winchester 2 :)
Ηδη αισθανομαι τυχερος που μου εχεις παραγγειλει το οπλο... ;)
 
Ρε συ μακη γιατι τοσα οπλα πασακαμ;
Με τοσα εγω θα έπαιρνα 1 merkel και ενα perrazi. Αντε και εναν νεροσωληνα.
καθαρή ατυχία το προβληματικό όπλο αλλά τυχαίνει
καθαρή κωλοφαρδία έχω αλλάξει πάνω από 50 όπλα οι 40 τουλάχιστον ήταν καραμπίνες....όπλο με πρόβλημα εμπλοκών ποτέ πέρα απο 5-6 από ελλατωματικό κάλυκα η ακαθαρισιά....μάρκες benelli 5 beretta 4 breda16 browning 6 franchi 8 winchester 2 :)

Φιλοι οσο πλησιαζουν οι μερες προβλεπω μεγαλη τρρρρρρελλλλλλα να μας πιανει! Ανηπομονω να δοκιμασω την σχ3
Φιλαρακι ριξτη πρωτα σκοπευτηριο και πινακα να δεις που εισαι
 
Ρε συ μακη γιατι τοσα οπλα πασακαμ;
Με τοσα εγω θα έπαιρνα 1 merkel και ενα perrazi. Αντε και εναν νεροσωληνα.



Φιλαρακι ριξτη πρωτα σκοπευτηριο και πινακα να δεις που εισαι

13 διαφορετικα οπλα, ιδιο μοντελο?
μη με ρωτάτε παιδιά δεν έχω απάντηση ακόμα ούτε εγώ ούτε οι φίλοι μου Λάκης Νίκος Γιώργος(που κάναμε τα ίδια)...παιχνιδι ήταν;;;; δεν ξέρω
αν μπορούσα να γυρίσω πίσω θα είχα ένα b25 a1 σταθερό 2μιση 4 :)
 
CGuerini invictus sporting €4000 της κούτας έριξε 3-4 φορές χθες και τις δύο κάννες μαζί,,,,στο επόμενο σπάσιμο για να αδειάσει έφυγε το κοντάκι από την βάση και η πεταλούδα περίπατο
Παυλο και τι ειπε ο κατοχος?πως θα κινηθει τωρα!!υποθετω οτι θα τρελαθηκε ο ανθρωπος!ηταν αυτο με το ρυθμιζομενο κοντακι και υπερ ριγα η το απλο?οταν λες της κουτας ηταν η πρωτη φορα που εριχνε?αν και νομιζω πως ολη τη ζημια την εκανε ο επιλογεας του!πρεπει πρωτα σε αυτο το οπλο να μπανει η ασφαλεια αν θελεις να αλλαξεις τον επιλογεα!τωρα το κοντακι πως εφυγε?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top