Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδες το εχουμε πει....ενα όπλο με εργονομια μπενελι αξιοπιστια μπερετα και φυσικα φυσικα κανη απο sx2.....χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Έχεις να προσαψεις κάτι ως προς την αξιοπιστία της benelli?δύο χρόνια ούτε μια εμπλοκή, μεταχειρισμένη από γουρουνά έχω να πω τα καλύτερα για το σύστημα λειτουργίας της!
 
Το όπλο μου είναι του 84 και δεν έχει χρειαστεί το παραμικρό ανταλλακτικό ακόμα(302)
Πλάκα έκανα ρε Ηλία,αλλά κατά καιρούς ακούω για προβλματάκια κυρίως για τις α400 και λιγότερο στις 391.
Η παλιά σειρά της beretta για μένα είναι από τα πιο αξιόπιστα όπλα που έχουν βγει ποτέ.
Την 302 έχει και ο παππούς μου.Ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσα φυσίγγια έχει ρίξει όλα αυτά τα χρόνια ,από εμπλοκές ελάχιστες.
Να την χαίρεσαι την οπλάρα σου..well done.
 
την αίσθηση που μου δίνει η m2 δεν την έχω βρει σε κανένα άλλο .
Τι πλαστικα κ μαυρα οπλα πανε και βγαζουν,μα ειναι οπλα αυτα για κυνηγι ελεγα καποτε,αυτα ειναι για πολεμο..
Μεχρι που ετυχε κ επωμισα μια Μ1 κ μια Μ2 κ αλλαξα γνωμη οντως πολυ ωραια, κ στο ζυγισμα,και στην γραμμη,λιγο η ριγα μου την χαλασε..
Με τα δικα της τσοκ κυνηγας?
 
Τι πλαστικα κ μαυρα οπλα πανε και βγαζουν,μα ειναι οπλα αυτα για κυνηγι ελεγα καποτε,αυτα ειναι για πολεμο..
Μεχρι που ετυχε κ επωμισα μια Μ1 κ μια Μ2 κ αλλαξα γνωμη οντως πολυ ωραια, κ στο ζυγισμα,και στην γραμμη,λιγο η ριγα μου την χαλασε..
Με τα δικα της τσοκ κυνηγας?
Ναι Τάσο τα δικά της δουλεύω και κυρίως το 3αρι.
 
Πλάκα έκανα ρε Ηλία,αλλά κατά καιρούς ακούω για προβλματάκια κυρίως για τις α400 και λιγότερο στις 391.
Η παλιά σειρά της beretta για μένα είναι από τα πιο αξιόπιστα όπλα που έχουν βγει ποτέ.
Την 302 έχει και ο παππούς μου.Ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσα φυσίγγια έχει ρίξει όλα αυτά τα χρόνια ,από εμπλοκές ελάχιστες.
Να την χαίρεσαι την οπλάρα σου..well done.
Φίλε μου να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να διευκρινίσεις ότι κανείς πλάκα...αυτό έλλειπε να παρεξηγηθουμε για τα όπλα...όλες οι εταιρίες έχει τύχει να έχουν κάποιες αστοχίες...άλλες περισσότερες και άλλες λιγότερες!
 
Εισαι μακρια να τις εκανα ενα test drivedrive cardrive car.sarcastic..sarcastic.
Aριστεροχειρας κ εγω..
Πονεμένη ιστοριά τα όπλα για εμάς τους αριστερόχειρες .sarcastic..sarcastic..
Τάσο αν καμιά φορά σε φέρει ο δρόμος προς τα εδώ,πολύ ευχαρίστως να βγούμε παρέα να την τεστάρεις.shake hands..
 
Αν λες Γιώργο για εργονομια σε μπενελι....ναι βεβαιως μπαινει σαν πασαλος σε φασολια....χαχαχαχχαχα
Φίλοι δεν σας υποχρεώσεις κάνεις να πάρετε benelli,το ζύγισμα για όπλο γενικού κυνηγιού που διαθέτουν οι benelli οι υπόλοιπες ούτε στον ύπνο τους!
 
Ηλία ποια benelli έχεις ;
Έχω μια rafaello crio την πρώτη με το σπείρωμα ψηλά σε 66 πόντους αλλά όπως έχω ξαναπεί την έχω παραχωρήσει στον πατέρα μου γιατί στο σκοπευτικό μου στυλ ταιριάζει πιο πολύ η γριούλα μου!
 
Έχω μια rafaello crio την πρώτη με το σπείρωμα ψηλά σε 66 πόντους αλλά όπως έχω ξαναπεί την έχω παραχωρήσει στον πατέρα μου γιατί στο σκοπευτικό μου στυλ ταιριάζει πιο πολύ η γριούλα μου!
Τυχερός ο πατέρας,εκεί που δεν το περίμενε..sarcastic..ha ha.
 
benellακιας κι εγώ φανατικός, κανένα αλλο όπλο στο κυνήγι μου εκτός απο ενα skb παλιότερα
Μοντέλο centro οχι του 76.sarcastic. αλλά του 97 , η πρώτη centro έκδοση που έβγαλε, αθάνατο ντουφέκι με ωραία ξύλα και χωρίς ίχνος φθοράς η προβλήματος.
Πρόσφατα μάλιστα το έβαψα κερακοτ για αισθητικούς λόγους στην βάση και για λίγο καθάρισμα η κάννη απο κάποιες παλιές αμαρτίες του έβρου που βρεγμενα τα όπλα τα βαλαμε στην θήκη για την επιστροφή


 
Last edited:
benellακιας κι εγώ φανατικός, κανένα αλλο όπλο στο κυνήγι μου εκτός απο ενα skb παλιότερα
Μοντέλο centro οχι του 76.sarcastic. αλλά του 97 , η πρώτη centro έκδοση που έβγαλε, αθάνατο ντουφέκι με ωραία ξύλα και χωρίς ίχνος φθοράς η προβλήματος.
Πρόσφατα μάλιστα το έβαψα κερακοτ για αισθητικούς λόγους στην βάση και για λίγο καθάρισμα η κάννη απο κάποιες παλιές αμαρτίες του έβρου που βρεγμενα τα όπλα τα βαλαμε στην θήκη για την επιστροφή


Νομίζω δεν σκοτώνουν μωρέ αυτές....παλιοντουφεκα,άχρηστα!χαχαχαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top