Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κανει για μοντεφελτρο . και η σεντρο μοντεφελτρο ειναι. Αν υπαρχει καποια διαφορα θα σε ενημερωσουν αλλοι. Φυσικα και υπαρχουν φιλε . ενα κοντακι για σεντρο να τους πεις θα στο φερουν κατευθειαν.
Ενα κοντακι για μπερεττα να φανταστεις κανει 200+. Ποσο μαλλον για μπενελλι. Δες να πας καλυτερα σε εναν ανθρωπο να σου φτιαξει ενα σταμμετρα σου
Η centro σαν βάση είναι centro..
Montefeltro εχει κυρτή βάση στυλ beretta...( οχι 390 ή 304)
 
Σπύρο αν η διαφορά μεταξύ του να παραγγείλεις ένα κοντάκι και να φτιάξεις σε οπλουργό ένα είναι κάτω από 100 ευρώ μην το σκέφτεσαι καν, κοντάκι στα μέτρα σου! Φυσικά και τα παραπάνω χρήματα είναι βάσει των δυνατοτήτων του καθενός...
 
Τι διαφορα εχει ο δίσκος απόκλισης απο το πλαστικο δισκο κλίσης?
Το 6 ειναι απόκλισης και το 7 κλίσης, δεν εχουν ολα τα benelli 2 δίσκους απλα επειδή κάποια μοντέλα το έχουν βάζουν πιο συγκεντρωτικό πίνακα

 
Την είχα πατήσει κι εγώ και μετά κατάλαβα ότι ήταν κολλημένες με τη μια λεπτή και εύκαμπτη. Σπύρο δες εδώ μια φωτό του Άρη που φαίνονται καθαρά οι δυο φλάντζες.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φέρτο-στα-μέτρα-σου.125/page-94#post-222459
Οχι δεν την εχω δει αλλα νομιζωβεχω μια μονο
Το οπλο βεβαια το εχει φτιαξει οπλουργος τροχιζονταςντο κοντακι για κληση συν της φλατζας
Θα το τσεκαρω ομως
 
Σπυρο,κατα πασα πιθανοτητα σου εδωσε πλαγια κλιση παιρνοντας ξυλο.
Δε μου ακουγεται καλο!
Θα μπορουσε να κατασκευασει μια φλατζα η να τροποποιησει μια εμποριου!
Το πειραγμα του ξύλου ειναι η εσχατη λυση!
Αν εσυ ηθελες να το πουλησεις?
Ποσο θα πληρωνωσουν ενα κοντακι με τέτοια επεμβαση?
 
Σπυρο,κατα πασα πιθανοτητα σου εδωσε πλαγια κλιση παιρνοντας ξυλο.
Δε μου ακουγεται καλο!
Θα μπορουσε να κατασκευασει μια φλατζα η να τροποποιησει μια εμποριου!
Το πειραγμα του ξύλου ειναι η εσχατη λυση!
Αν εσυ ηθελες να το πουλησεις?
Ποσο θα πληρωνωσουν ενα κοντακι με τέτοια επεμβαση?

Μπορεί και να ήταν λάθος τι να πω
Δεν ήξερα την διαδικασία που εφαρμόζει ο συγκεκριμένος οπλουργός, ο οποίος είναι εξαιρετικός στην δουλεία του τουλάχιστον απ το αποτέλεσμα που είχαμε 3 ατομα που έχουμε τα φτιάξει εκεί. Πραγματικά μας τα έφτιαξε να σκοτώνουν εκεί που κοιτάς, τώρα ο τρόπος αν ήταν λάθος πραγματικά δεν ξέρω, πάντως το κοντάκι έχει έντονη γωνία στο σημείο επαφής με την βάση
 
Μίλησα με Κυργια και όντος το μοντέλο της centro μου δεν γύριζε με φλατζες αριστερα-δεξια μόνο το πανω κατω μπορεις να ρυθμίσεις και επίσης οι φλατζες ειναι μονές χωρις την ελαστική απόκλισης δηλαδή μόνο η σκληρή πλαστική που φαίνεται και στις φωτο πιο πάνω.
Οπότε ο μοναδικος τροπος να γυριζε αυτο το οπλο ηταν η παρεμβαση στο κοντακι κι οπως εγινε δηλαδη.
 
Άριστο όπλο από τα πιο πετυχημένα μοντέλα της benelli και σύμφωνα με την χρονολογία του ακόμα καλύτερο των σημερινών....όπλα πριν το 1995 δεν πωλούνται(φιλικά)
έσω έξω τσόκ θα βρείς πολλά σε mobile που είναι το σπείρωμα του black eagle
θα πρότεινα τα φθηνά και πάααρα πολύ καλά gemini
http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=51&MID=46&langid=316&PID=1047
σε συσφίξεις **** και ** θα καλυφθείς σε φάσσα παπιά και λαγό
σε μεταχειρισμένα επίσης που πωλούνται αρκετά θα έλεγα ένα LM briley μαζί με το gemini ** θα είσαι μιααααα χαρά
καλή επιλογή :)
Συμφωνω απολυτα. Οπλο θρυλος σε ολα του! Εγω θα ελεγα να παρει το Lm κι ενα ** να μην αλλαζει και συνεχει;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top