Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μανώλη,3,5 κιλά; benelli είναι; .xm.
Ναι,η supernova,την ειχα παρει σε προσφορα με την slug κανη ( 3250gr ) ετσι για το σπιτι κ μετα που αρχισα να κολλαω με το κυνηγι για αρχη πηρα 1 κανη 71cm κ εγινε 3500gr το οπλο.Μου αρεσε πολυ κ η vinci,αλλα ειναι πολλα τα χρηματα για μενα,επειτα ειδα κ την affinity ( για μενα ειναι m2 ) αλλα οσο μ' αρεσε το ζυγισμα της το κοντακι της δεν μου ταιριαζε καθολου στο σχεδιο,ενω σκαλωνε λιγο στον ομω οταν το επωμιζα,δηλαδη ηταν μακρυ για μενα,απο την αλλη η μυτη μου ηταν κολλημενη στον αντιχειρα,αυτο στην ξυλινη,την συνθετικη δεν μπορεσα να τη βρω καπου
 
Παρατηρησες οτι το 36αρι εχει mb32 μπαρουτι και το 34αρι mb36;
Στον λαγο και στην περδικα τα δουλευουν εδω αρκετα!
Ο Νικολης νομιζω βαζει πρωτο στο λαγο το 34 αρι! Αν δει το μηνυμα θα μας πει και αυτος γιατι σιγουρα θα εχει ριξει πολλα σε λαγους .
Και τα δυο ειναι καλα φυσιγγια!
Εχουμε και διαφορες στο κλιμα παντως.ισως σε εσας ταιριαζει καλυτερα το 36,γι αυτο να στο ειπαν.
Σωστά λες Γιάννη, είμαι υπέρ ευχαριστημένος και από τα 2, σε εμάς (Κρήτη) προτείνω 34γ, οι λαγοί μας είναι σχεδόν το 1/3 των δικών τους :)
 
Μόλις πήρα μια καινούργια καραμπίνα και απο οτι είδα στο καθάρισμα της το τσοκ της πάει σφιχτα απο το σπείρωμα και μετά τα τσοκ ειναι οπτιμα πλας και το οπλο μπενελλι απο οτι ειδα στο τελείωμα έχει και πατουρα όπου τελειώνει το τσοκ. Ειχα παλι το ιδιο οπλο και βλέπω εχει καποιες μικροαλλαγες πιστευω.
 
να ρωτήσω κάτι: το εκνευριστικότατο πρόβλημα με την "ακούσια μετακίνηση" του περιστροφικου κλείστρου των παλιών benelli, υπάρχει τρόπος να αντιμετωπιστεί ?(εκτός από το να αγοράσεις μια καινούρια benelli)
μια λύση που μου πρότεινε ένας φίλος που έχει 2 benelli είναι η προσθήκη μισού ακόμα ελατηρίου στον σωλήνα που δέχεται την ουρά του κλείστρου. Λέει οτι το έχει κάνει και στις δυο και δεν εχει κανενα προβλημα. Καμιά γνώμη;
 
μια λύση που μου πρότεινε ένας φίλος που έχει 2 benelli είναι η προσθήκη μισού ακόμα ελατηρίου στον σωλήνα που δέχεται την ουρά του κλείστρου. Λέει οτι το έχει κάνει και στις δυο και δεν εχει κανενα προβλημα. Καμιά γνώμη;
Μην το πειράξεις. Το πολυ πολυ βαλε ενα ελατήριο της μανας του
 
για πες μου φιλε εχεις καπου να δω;ευχαριστω
για τα δικά μου γούστα αυτό!
Αν το έχει όμως 25 ευρώ ο αντιπρόσωπος δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο!
Γούστα είναι αυτά βέβαια!
και ως γνωστόν, τα γούστα πληρώνονται! ;)
 
Καλημέρα σε όλους κ καλό μήνα.Ανάμεσά στην vinci κ την μ2 κομφορτ ποια θα διαλεγατε;Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο μιας κ έχουν την ίδια τιμή. Τις βρίσκω 1100 κ τις δύο την vinci σε προσφορά που έχουν αλλά όχι κρυογενη κανη καλκαντζακος π.χ.Ας απαντήσει κάποιος που έχει κάποια από τις δύο ή ακόμη καλύτερα έχει κ τις δύο.ισχιουν αυτά που γράφουν ότι έχουν καλύτερες κάνες ή vinci ή είναι διαφημιστικά τρικ;
 
Καλημέρα σε όλους κ καλό μήνα.Ανάμεσά στην vinci κ την μ2 κομφορτ ποια θα διαλεγατε;Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο μιας κ έχουν την ίδια τιμή. Τις βρίσκω 1100 κ τις δύο την vinci σε προσφορά που έχουν αλλά όχι κρυογενη κανη καλκαντζακος π.χ.Ας απαντήσει κάποιος που έχει κάποια από τις δύο ή ακόμη καλύτερα έχει κ τις δύο.ισχιουν αυτά που γράφουν ότι έχουν καλύτερες κάνες ή vinci ή είναι διαφημιστικά τρικ;
Από άποψη ζύγισματος σίγουρα υπερτερεί η vinci...από άποψη κάννης δεν νομίζω να έχουν μεγάλες διαφορές...ούτε και θα σε τρελάνει μια από τις δύο...από αξιοπιστία benelli είναι και οι δύο!
 
Καλημέρα σε όλους κ καλό μήνα.Ανάμεσά στην vinci κ την μ2 κομφορτ ποια θα διαλεγατε;Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο μιας κ έχουν την ίδια τιμή. Τις βρίσκω 1100 κ τις δύο την vinci σε προσφορά που έχουν αλλά όχι κρυογενη κανη καλκαντζακος π.χ.Ας απαντήσει κάποιος που έχει κάποια από τις δύο ή ακόμη καλύτερα έχει κ τις δύο.ισχιουν αυτά που γράφουν ότι έχουν καλύτερες κάνες ή vinci ή είναι διαφημιστικά τρικ;

Επώμισε τις Λάμπρο και τις δύο, αυτή που σου έρχεται καλύτερα πάρε.
Ρίξε μια ματιά στις κάννες και δες τι αυλό έχουν 18,3 ή 18,4. Εγώ θα προτιμούσα τον δεύτερο.
Τι κυνήγια κάνεις ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top