Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Eδω κ κανα χρονο ειχα αλλαξει κοντακι στη Μ2 κ για λογους οικονομιας ειχα βαλει το μαυρο κ οχι το παραλλαγης... Ομολογω οτι με χαλαγε οπτικα κ ειδικα μετα απο σκληρη χρηση ενος χρονου φαινονταν εντονα τα σημαδια κακομεταχειρισης επανω του... Η αληθεια ειναι οτι τα εχει περασει ολα αυτο το οπλο... .buy buy.
Σκεφτομουν κατι να κανω να το "εξομαλυνω" στην εικονα κ ειπα για οσο κρατησει να δοκιμασω να του βαλω ενα αυτοκολλητο φιλμ παραλλαγης...
Τα εντονα νευρα που εχει το κοντακι εκαναν πολυ δυσκολη την εφαρμογη του αυτοκολλητου αλλα με λιγη υπομονη κ αρκετη φαντασια, κατι εγινε...
Απο πριν καλυτερο ειναι δεν λεω, αν κ αμφιβαλλω για το ποσο θα κρατησει με τη χρηση που του κανω... Θα δειξει ο χρονος...
Εχει γινει πολυ "ινδιανικο" το Μ2, αλλα οσο ασχημαινει τοσο αγριευει μου φαινεται... .yelling.









 
Ηθελα να κοψω σιγα σιγα κ με πολυ υπομονη κ το "ψαροκοκαλλο" του Comfort αλλα ασε να δουμε τι λεει στην πραξη κ στην αντοχη να μην παιδευομαι τσαμπα... Επισης κ την παπια για να ειναι ιδια τα πλαστικα, αλλα να περασει κανα "τεστ" πρωτα... .vah.
 
Το έκανες που το έκανες, βάλε μια λωρίδα και στο τελείωμα της λαβής.
Από πριν καλύτερο, εγώ θα έκανα την πάπια τώρα.
Γιωργο το εκανα στην πρωτη αποτυχημενη προσπαθεια .buy buy. (αυτη που βλεπετε ειναι η δευτερη .ha ha ha. ) αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να μεινει επανω κ γι αυτο εκανα διαφορετικο κοψιμο για να μεινει ακαλυπτο...
Θα δω μπορει να κανω κ την παπια απο τωρα... .xm.
Φιλε το κοντακι εχει ποτισει μπατακι... Τι τριψιματα του εκανα, τι σφουγκαρισματα, τι αφρολουτρα, εχει ποτισει λασπη λεμε... .buy buy..hair.
 
Γιωργο το εκανα στην πρωτη αποτυχημενη προσπαθεια .buy buy. (αυτη που βλεπετε ειναι η δευτερη .ha ha ha. ) αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να μεινει επανω κ γι αυτο εκανα διαφορετικο κοψιμο για να μεινει ακαλυπτο...
Θα δω μπορει να κανω κ την παπια απο τωρα... .xm.
Φιλε το κοντακι εχει ποτισει μπατακι... Τι τριψιματα του εκανα, τι σφουγκαρισματα, τι αφρολουτρα, εχει ποτισει λασπη λεμε... .buy buy..hair.
Αυτη δεν ειναι m2 .......την εκανες m4×4 .sarcastic.
 
Απορία : Ποιος ο λόγος της παραλλαγής στο οπλο ; Αφού τα πάπια δεν βλέπουν χρώματα .
Τα παπια δεν ξερω αν βλεπουν χρωματα... .xm.
Αν εννοεις την αρχικη παραλλαγη η επιλογη εγινε γιατι ηταν παιδικο απωθημενο κ στην πορεια ενιωσα ιδιαιτερα τυχερος που εχω γλιτωσει 9 χρονια τωρα απο οτιδηποτε εχει σχεση με σκουρια στο οπλο... Αν κ δεν το ειχα σκεφτει ετσι αρχικα, ειναι τρομερο πλεονεκτημα για το βαλτοοπλο κ γενικα για το οπλο που βρεχεται πολυ...
Αν εννοεις τη μ@λ@κιουλα που εκανα τωρα, ειναι καθαρα θεμα αισθητικης, δεν μου αρεσε το εντονο διχρωμο...;)
 
Ξεχωρίζουν δηλαδή ενα ξύλινο οπλο απο ενα μαύρο πλαστικό η παραλλαγής ;
Την βαση που αντανακλα σαν καθρεφτης στον ηλιο σιγουρα την ξεχωριζουν, αλλα δεν ειναι θεμα μονο αποκρυψης η επιλογη ενος οπλου με φιλμ, η τουλαχιστον οχι για μενα...;)
 
Βλέπουν την κίνηση βασικά κι την μεγάλη αντίθεση στο περιβάλλον . Βεβαια δεν θα πρότεινα ουτε εγω κόκκινο μπουφάν που ειπε ο φίλος πιο πανω ....αλλα ενα οπλο μαύρο δεν εχει καμία διαφορά απο ενα παραλαγης . Τόσα χρονια που κυνηγούσαν με ξύλινα δεν είχε κανεις προβλημα . Τα πουλιά που ειναι ; Τα όπλα οτι κι να έχεις.......
 
Βλέπουν την κίνηση βασικά κι την μεγάλη αντίθεση στο περιβάλλον . Βεβαια δεν θα πρότεινα ουτε εγω κόκκινο μπουφάν που ειπε ο φίλος πιο πανω ....αλλα ενα οπλο μαύρο δεν εχει καμία διαφορά απο ενα παραλαγης . Τόσα χρονια που κυνηγούσαν με ξύλινα δεν είχε κανεις προβλημα . Τα πουλιά που ειναι ; Τα όπλα οτι κι να έχεις.......
Οσο βγαινεις πουλια βρισκεις, δοξα το θεο... Χρονος κ υγεια να υπαρχει...
Τωρα οσον αφορα τα οπλα παραλλαγης το μοναδικο τους πλεονεκτημα για μενα , ξαναλεω, ειναι στο οτι δεν σκουριαζουν... Κ ειναι πολυ βασικο αυτο για το οπλο του βαλτου, οχι του "βαλτου"... Απο εκει κ περα αν δεν σου αρεσουν αισθητικα αυτα τα οπλα το καταλαβαινω, προτιμησεις ειναι αυτες... ;)
 
Last edited:
σίγουρα τα πουλιά δεν βλέπουν χρώμα ούτε πιστεύω ότι τα παραλλαγής προσφέρουν κάτι παραπάνω από τα μαύρα
δεν ξέρω αν σκουριάζουν δύσκολα,σίγουρα όμως ξεθωριάζουν εύκολα στα σημεία τριβής με τα χέρια
πάνω απ όλα όμως είναι θέμα γούστου και ψυχολογίας,ίσως,για κάποιον κυνηγό βάλτου :)
 
Last edited:
Άρη αν επιτρέπεται πόσο κοστίζει το φιλμ που πέρασες; Θα ήθελα και γω τη δική μου με παραλλαγή αλλά δεν είχα να διαθέσω παραπάνω χρήματα όταν ήταν να κάνω την αγορά και έτσι πήρα τη μαύρη. Επίσης έχει καλή αντοχή σε εκδορές απο κλαδιά;
 
ένα οπλο μαυρο κατραμι μεσα σε ένα τοπιο από καλαμιες δεν εχει καμια διαφορα οπτικα από ένα οπλο παραλλαγης με ακριβως το ιδιο τοπιο βαμμενο επανω του ??? μαλιστα , αν παμε σε βαθμο και ταχυτητα σκουριάσματος η διαφορα σε οπλο μαυρο και παραλαγης είναι τρομακτικη , οποιος κυνηγα βαλτο ξερει τι γραφω , δεν παει το μυαλο σας τι γινεται με τα μαυρα οπλα , ότι και να ριξεις επανω τους , τα παραλλαγης είναι μονόδρομος για βαλτοκυνηγο
 
Τα πρασινα εχουν φοβερο ματι!!Εγω πιστευω οτι βλεπουν και χρωματα.Οπως ειπε και ο Αρι την αντανακλαση του οπλου απο αυτα κυριως που εχουν ασπρη βαση την βλεπουν απ του διαολου την μανα μακρια!!!Χρωματα ξεκαρφωτα απο το περιβαλλον επισης.Βλεπουν ακομα και το ασπρο του προσωπου οταν σηκωσεις λιγο το κεφαλι οπως εισαι σκυφτος.Δεν βαφουν τυχαια ουτε και για ομορφια τα μουτρα τους τα Αμερικανακια.Και φυσικα λεμε για πρασινα που ζηταν να πιασουν στο μερος και οχι εκεινα που θες φουλ και ουφο στο περασμα!!.off topic.
Το οπλο ομως ειναι αλλη ιστορια.Αν προσεχουμε λιγο μονο την αντανακλαση κατα τα αλλα οταν το δουν θα ειναι πολυ αργα.threat..sarcastic.Το φιλμ παραλαγης ειναι αποψη αισθητικης αλλα κυριως οπως ειπατε και αλλοι παραπανω σημαντικη προστασια απο την σκουργια.
Και για να ερθουμε στο θεμα μας φιλε την εκανες κουκλα!!!!Πολυ καλη δουλεια!!!!!!!!
 
Τα πρασινα εχουν φοβερο ματι!!Εγω πιστευω οτι βλεπουν και χρωματα.
Για μένα είναι το πουλί που πουλάει το τομάρι του, πολύ πιο ακριβά από όλα τα άλλα. Δεν καθιερώθηκε τυχαία ως βασιλιάς του βαλτου. .off topic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top