Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κυνηγωντας πρωτη φορα τρυγονια με το συγκεκριμενο οπλο...τι φυσιγγια σας εχουν δουλεψει καλα με ζεστο καιρο...δεν προλαβα να κανω δοκιμες!
 
Παρ
Εχεις κανενας φιλος την crio με το παλιο σπειρωμα;
Παρών και εγώ.
Μέχρι στιγμής με euromix έριχνα.
Φέτος θα δοκιμάσω CLASSIC 32 ,Φυσίγγια LAMBRO σε νούμερο 8. ή
TORTORA MYGRA, Φυσίγγια B&P στα 33γρ σε 7,5 νούμερο.
Με έψηναν να πάρω δεδομένου της υψηλής σημασίας αυτού του θηράματος στο κυνήγι το HEAVY DOVE LOADS REMINGTON σε 31,5 γρ και σε νούμερο 7,5.
Αλλά έχει 25€ το κουτί.
Αν θα το πάρω θα το έχω για δεύτερο ή τρίτο φυσίγγι στο όπλο.
 
Το χαβά μου εγώ, ακόμα φωτογραφίζω τη ΜΠΕνέΛΛΑ μου..ha ha ha.
Αφιερωμένες σε όλους τους λάτρεις των Benelli και ακόμα περισσότερο της Μ2.:D:)





Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο , από τι γνωρίζω το φυσίγγι που μπαίνει με αυτό τον τρόπο στην θαλάμη κακό κάνει επειδή μπορεί να σπάσει ο αλουμινένιος εξωλκέας του κλείστρου αδράνειας .
Μια στραβή να γίνει το έχασες με την μια.
 
Αν θα το πάρω θα το έχω για δεύτερο ή τρίτο φυσίγγι στο όπλο.
Οχι να μην το πάρεις.Ειπαμε ότι το τρυγόνι αξίζει κάτι παρά πάνω αλλα όχι κ έτσι.
Βάλε ότι δοκιμασμένο εχεις κ τέλος τα πειράματα.
Σου μιλάω εκ μικρής πείρας..όταν έχουμε βρει ένα καλό φυσίγγι όσο κ να ψάξουμε είναι δύσκολο να βρούμε κάτι καλύτερο,χειρότερο θα βρούμε σίγουρα.(δεν μιλάω για τα ρεμ αλλά γενικά).
Εγώ αν δεν είχα την τρέλα να αλλάζω φυσίγγια θα ήμουν απο τους καλύτερους..Για αυτό βγάζω το καπέλο(κ το εννοώ)σε όσους μένουν σε έναν τύπο φυσιγγιου πχ για μικρά θηράματα και έναν για μεγαλύτερα.
Αλλα όταν υπάρχει πληθώρα φυσιγγίων στην αγορά θέλουμε να τα δοκιμάζουμε όλα αυτή είναι η αλήθεια..off topic..off topic.
 
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Είναι στιγμές που μπαίνεις στον πειρασμό και τρελαίνεσαι .
Σίγουρα όταν παραμένουμε σε ένα φυσίγγι δοκιμασμένο έχουμε πάρει τον αέρα , αλλά καλό είναι να υπάρχει και ένα δεύτερο και μάλλον θα καταλήξω στο CLASSIC 32 LAMBRO .
 
Παρ

Παρών και εγώ.
Μέχρι στιγμής με euromix έριχνα.
Φέτος θα δοκιμάσω CLASSIC 32 ,Φυσίγγια LAMBRO σε νούμερο 8. ή
TORTORA MYGRA, Φυσίγγια B&P στα 33γρ σε 7,5 νούμερο.
Με έψηναν να πάρω δεδομένου της υψηλής σημασίας αυτού του θηράματος στο κυνήγι το HEAVY DOVE LOADS REMINGTON σε 31,5 γρ και σε νούμερο 7,5.
Αλλά έχει 25€ το κουτί.
Αν θα το πάρω θα το έχω για δεύτερο ή τρίτο φυσίγγι στο όπλο.
Ειναι πανακριβο!!!Σιγουρα μπορεις να κανεις την δουλια σου και με αλλα φθηνοτερα.Στην τελικη ομως αν σου εκανε το κλικ παρε ενα κουτι.Μηπως ποσα θα ριξεις,και ριξτα χωριστα μονα τους να τα ευχαριστηθεις!!Μην τα βαζεις πισω απο αλλα στο τελος για τις τουφεκιες απελπισιας.
 
Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο , από τι γνωρίζω το φυσίγγι που μπαίνει με αυτό τον τρόπο στην θαλάμη κακό κάνει επειδή μπορεί να σπάσει ο αλουμινένιος εξωλκέας του κλείστρου αδράνειας .
Μια στραβή να γίνει το έχασες με την μια.
Δεν το γνωρίζω αυτό που λες αλλά είναι κάτι που κάνω για πρώτη φορά και με αυτό που ανέφερες δε νομίζω να το επαναλάβω..well done.
 
Δεν το γνωρίζω αυτό που λες αλλά είναι κάτι που κάνω για πρώτη φορά και με αυτό που ανέφερες δε νομίζω να το επαναλάβω..well done.
φιλε Μπενελι και αλουμινιο και σπασμένα εξαρτήματα δεν υπαρχει , για να σπασει ο εξολκεας του κλειστρου στην μ2 πρεπει μεσα στην θαλαμη να βαλεις ολμο και να ριξεις , ο εξολκεας φυσικα δεν είναι αλουμινιο , αθάνατα οπλα , καλο θα είναι και βαζω και τον εαυτο μου μεσα αν δεν ξερουμε κατι καλα να μην το γραφουμε γιατι διαβαζει πολυς κοσμος και βγαινουν λαθος συμπερασματα για πολλα πραγματα , Λαμπρο δεν απευθύνομαι φυσικα σε εσενα , αυτό που πρεπει να κανει ςγια να ευχαριστηθείς το οπλο σου είναι να φτιαξεις το κοντακι σου να ριχνει 100 % εκει που κοιτας , τσοκακια δεν χρειαζεσαι , από φυσίγγια ΒP κ Λαμπρο γουσταρει το εργαλειο
 
Last edited:
Όχι,αυτό είναι μόνο για δίκαννα...sarcastic..sarcastic..smashfrak..smashfrak.
Δεν είναι κ άσχημη επιλογη!
Το βρίσκετε εύκολα ρε παιδιά ?γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει ψιλοεξαφανιστει..
ΤΆΣΟ ΤΟ ΒΡΊΣΚΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΊΡΝΟΥΜΕ 8.5 ΕΥΡΩ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΠΈΡΥΣΙ!! ΕΛΕΟΣ
 
φιλε Μπενελι και αλουμινιο και σπασμένα εξαρτήματα δεν υπαρχει , για να σπασει ο εξολκεας του κλειστρου στην μ2 πρεπει μεσα στην θαλαμη να βαλεις ολμο και να ριξεις , ο εξολκεας φυσικα δεν είναι αλουμινιο , αθάνατα οπλα , καλο θα είναι και βαζω και τον εαυτο μου μεσα αν δεν ξερουμε κατι καλα να μην το γραφουμε γιατι διαβαζει πολυς κοσμος και βγαινουν λαθος συμπερασματα για πολλα πραγματα , Λαμπρο δεν απευθύνομαι φυσικα σε εσενα , αυτό που πρεπει να κανει ςγια να ευχαριστηθείς το οπλο σου είναι να φτιαξεις το κοντακι σου να ριχνει 100 % εκει που κοιτας , τσοκακια δεν χρειαζεσαι , από φυσίγγια ΒP κ Λαμπρο γουσταρει το εργαλειο
Δημήτρη άλλαξα μια φλάντζα και τώρα μου έρχεται πολύ καλύτερα στο μάτι. Με την προηγούμενη (αυτή που είχε πάνω) καταλάβαινα πως φεύγουν λίγο ψηλά οι τουφεκιές. Ο κυνηγότοπος θα δείξει αν είμαι κομπλέ τώρα.
Για φυσιγγάκια γουστάρει τα lampro που λες και γουστάρει πολύ και τα kill καθώς και τα rocket junior. Τα bp δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.
 
Δημήτρη άλλαξα μια φλάντζα και τώρα μου έρχεται πολύ καλύτερα στο μάτι. Με την προηγούμενη (αυτή που είχε πάνω) καταλάβαινα πως φεύγουν λίγο ψηλά οι τουφεκιές. Ο κυνηγότοπος θα δείξει αν είμαι κομπλέ τώρα.
Για φυσιγγάκια γουστάρει τα lampro που λες και γουστάρει πολύ και τα kill καθώς και τα rocket junior. Τα bp δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.
γουσταρει κι αλλααααα πολλααααα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top