Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δημήτρη άλλαξα μια φλάντζα και τώρα μου έρχεται πολύ καλύτερα στο μάτι. Με την προηγούμενη (αυτή που είχε πάνω) καταλάβαινα πως φεύγουν λίγο ψηλά οι τουφεκιές. Ο κυνηγότοπος θα δείξει αν είμαι κομπλέ τώρα.
Για φυσιγγάκια γουστάρει τα lampro που λες και γουστάρει πολύ και τα kill καθώς και τα rocket junior. Τα bp δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.
Έβγαλες την Β και έβαλες την C να υποθέσω εεε;
Και εγώ μάλλον αυτήν την αλλαγή θα κάνω μιας και όταν έκανα την ίδια αλλαγή στην beccaccias ήμουν καλύτερα πάνω στο όπλο.
 
δεν υπαρχει είμαι καλα , εχω καλη εικονα , είμαι οκ , κλπ κλπ κλπ , υπαρχει μονο που ριχνει το οπλο , ριχνει εκει που κοιταμε ?? το τι βλέπουμε στην επωμιση ελαχιστη αξια εχει , το που ριχνει το οπλο εχει ολη την σημασια
 
δεν υπαρχει είμαι καλα , εχω καλη εικονα , είμαι οκ , κλπ κλπ κλπ , υπαρχει μονο που ριχνει το οπλο , ριχνει εκει που κοιταμε ?? το τι βλέπουμε στην επωμιση ελαχιστη αξια εχει , το που ριχνει το οπλο εχει ολη την σημασια

Με το beccaccias και με κλειστά μάτια να έριχνα μετά από επώμιση θα πήγαινε στον στόχο με την συγκεκριμένη κλίση γι αυτό το έγραψα.
Τώρα με αυτό είμαι λίγο πιο αριστερά από την ρίγα του όπλου και πρέπει να κλίνω λίγο το κεφάλι ή να στρίψω λιγο τον καρπό.
Θα δοκιμάσω και την κλίση C και αναλόγως θα πράξω.
Έχω ένα 20ήμερο (μάλλον) να το ταχτοποιήσω.
Της τελευταίας στιγμής και σε αυτό!
 
Τοσο καλά πάνε οι μπενελες τα Ισπανικά???
Στα δικά μου τουφεκια μια χαρά πάνε όλα τα ισπανικά φυσίγγια αλλά και τα ελληνικά με ισπανικά υλικά.
Αν κρίνω και από τα λόγια του Ευριπίδη που είχε κάνει τις δοκιμές του με Δορκας μια χαρά του πήγαν(ισπανική πυρίτιδα).
Θεωρω ότι τα ισπανικά υλικά δύσκολα αφήνουν παραπονεμενους ιδιογωμοτες κ μη..
Δοκίμασε κ είμαι σίγουρος ότι δεν θα χάσεις!!
 
Tα περισσοτερα κυνηγια μου τα εκανα με τα Rio με της Μπενελλι,και ημουν ευχαριστημενος,η πυριτιδα περα απο οτι λενε και λεμε δεν εχει δειξει να κανει τιποτα περισσοτερο απο να σπρωχνει τα σκαγια σε δικες μου δοκιμες.Δεν ειδα ποτε τιποτα το παραξενο αμα το φυσσιγκι ειναι στημενο σωστα σε συγκεντρωση και διατρηση,αλλαζοντας πυριτιδα.
 
η πυριτιδα περα απο οτι λενε και λεμε δεν εχει δειξει να κανει τιποτα περισσοτερο απο να σπρωχνει τα σκαγια σε δικες μου δοκιμες.Δεν ειδα ποτε τιποτα το παραξενο αμα το φυσσιγκι ειναι στημενο σωστα σε συγκεντρωση και διατρηση,αλλαζοντας πυριτιδα.[/QUOTE]
.well done.
 
και όμως αγαπητοι φιλοι κανετε λαθος όταν λετε ότι η πυριτιδα είναι απλως ένα προωθητικο μεσο και τιποτα άλλο , μεγα λαθος αυτό και ισοπεδωτικη αποψη , ο κάθε σκοπευτης-κυνηγος και η κάθε κανη θελει την μπαρουτη της , λιγο ακραιο αυτό που γραφω αλλα 100 % αληθινο , το μυστικο ποιο είναι ???? ο χρονος καυσης ρε μαγκιτες
 
και όμως αγαπητοι φιλοι κανετε λαθος όταν λετε ότι η πυριτιδα είναι απλως ένα προωθητικο μεσο και τιποτα άλλο , μεγα λαθος αυτό και ισοπεδωτικη αποψη , ο κάθε σκοπευτης-κυνηγος και η κάθε κανη θελει την μπαρουτη της , λιγο ακραιο αυτό που γραφω αλλα 100 % αληθινο , το μυστικο ποιο είναι ???? ο χρονος καυσης ρε μαγκιτες
Εχεις δικιο Δημητρη.Η καθε πυριτιδα εχει τα δικα της χαρακτηριστικα.Διαφορετικα,δεν θα υπηρχαν τοσες!Ο Σαραντος(αν το αντιληφθηκα καλα),μιλησε για σωστα στησιματα και αποτελεσματικοτητα των φυσιγγιων.Τα οποια,μπορουμε να πετυχουμε,με το καθενα απο αυτα τα υλικα (πυριτιδες).Τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα τους πολλα!
Ομοιως,εχεις δικιο και για τον χρονο καυσης.Ξερεις ομως,σαν παλιος και εμπειρος ιδιογομωτης που εισαι,οτι κι εκει μπορουμε να "βαλουμε χερι";) με διαφορους τροπους.
Δεν διαφωνουμε επι της ουσιας!
Ισως η απαντηση μου,στο Σαραντο,δεν επρεπε να ειναι μονο ".well done."!Αυτο αφορουσε το "στημενο σωστα"
Βγηκαμε .........και λιγο off topic:)
 
Εμενα με ενδιαφερει το τι κανει το φυσσιγκι στη πραξει διατρηση-συγκεντωση-κατανομη.Τα αλλα προσωπικα δεν διαθετω την εμπειρια ουτε τα μηχανιματα να τα μετρησω,τα φυσσιγκια απο το τιναγμα που κανουν απο το αυτογεμη μπακαλιστικα παιρνω μια γευση απο πιεσεις το τι γινεται,αφου αλλαζοντας κατι βλεπω τον αδειο καλυκα να αλλαζει ποσα μετρα ταξιδευει,εως εκει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top