Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παντως οσο παραδοξο και αν μοιαζει στην Fabarm δεν πειραξα τιποτα.
Ουτε εγω στη fabarm δεν πειραξα τιποτα
Οι fabarm οι δικές σας είχαν φλάντζα πανω;εμένα δεν είχε και είναι απόλυτα ευθείο το κοντάκι μου, δεν έχει καθόλου cast off. Και φλατζες που έχει στην βαλίτσα το ίδιο είναι. Χωρίς κλήση δεξιά αριστερά. ....
 
Οι fabarm οι δικές σας είχαν φλάντζα πανω;εμένα δεν είχε και είναι απόλυτα ευθείο το κοντάκι μου, δεν έχει καθόλου cast off. Και φλατζες που έχει στην βαλίτσα το ίδιο είναι. Χωρίς κλήση δεξιά αριστερά. ....
Εμενα εχει επανω με cast off.
 
μου ερχεται ένα οπλο καρφι , μου πεφτει , ριχνω σε πινακα ριχνει ένα μετρο αριστερα και επανω , ριχνω στα πουλια με ποναει ο ωμος μου και το ζυγωματικο μου , μα γιατι ???????? αφου μου πεφτει μου ερχεται , αστο , θα το πουλησω να παρω εκεινο που λεει ο πονηριδης ο φιλος μου με την κανη που ριχνει θερμοανιχνευσιμα σκαγια στα πουλια να σωθω , πουλαω λοιπον το οπλο και παιρνω το μαγικο καινουργιο , παλι τα ιδια και χειροτερα , μου ερχεται μεν στο μαγαζι αλλα παλι με κοπανει στον ωμο , τι μου ελεγε ρε ο φιλος ???? αστο να κανω την παπια και να το παιζω ανετος και τα σκοτωνω όλα , και να μην ξεχασω να παραγγειλω εεκεινο το τσοκακι που ειδα στην διαφημιση στο φβ από τους αβανταδορους να γινω τρεντυ και εγω και μοδατος , όλα καλα
 
Οι fabarm οι δικές σας είχαν φλάντζα πανω;εμένα δεν είχε και είναι απόλυτα ευθείο το κοντάκι μου, δεν έχει καθόλου cast off. Και φλατζες που έχει στην βαλίτσα το ίδιο είναι. Χωρίς κλήση δεξιά αριστερά. ....
Για να σου πω την αληθεια δεν εχω βγαλει το κοντακι ποτε να δω τι φοραει πανω.Ουτε θυμαμαι αυτη τη στιγμη ποσες φλατζες εχει μεσα στην βαλιτσα.(εχει φλατζες).Cast off εχει σιγουρα.Ειναι φανερο και με το ματι.Τα ισια κοντακια δεν με βολευουν.Και στις δυο Benelli μου εχω βαλει για να τις "φερω".Η Fabarm H35 titan ομως μου ηρθε κουτι και δεν την πειραξα καθολου!!!
 
Συμφωνω απολυτα για το πιασιμο των benelli.... Οσο ερωτευτηκα το πιασιμο σαν οπλο τοσο ξενερωσα στα πρωτα μπαμ απο τον πονοκεφαλο... Ετσι πηρε αυτη το δρομο της και εγω τον δικο μου... .yelling.
Ειναι σιγουρο οτι το κοντακι της δεν ειχε καμια σχεση με τα μετρα σου.Τσαμπα εβγαλες απ'α χερια σου ενα αριστο οπλο
μου ερχεται ένα οπλο καρφι , μου πεφτει , ριχνω σε πινακα ριχνει ένα μετρο αριστερα και επανω , ριχνω στα πουλια με ποναει ο ωμος μου και το ζυγωματικο μου , μα γιατι ???????? αφου μου πεφτει μου ερχεται , αστο , θα το πουλησω να παρω εκεινο που λεει ο πονηριδης ο φιλος μου με την κανη που ριχνει θερμοανιχνευσιμα σκαγια στα πουλια να σωθω , πουλαω λοιπον το οπλο και παιρνω το μαγικο καινουργιο , παλι τα ιδια και χειροτερα , μου ερχεται μεν στο μαγαζι αλλα παλι με κοπανει στον ωμο , τι μου ελεγε ρε ο φιλος ???? αστο να κανω την παπια και να το παιζω ανετος και τα σκοτωνω όλα , και να μην ξεχασω να παραγγειλω εεκεινο το τσοκακι που ειδα στην διαφημιση στο φβ από τους αβανταδορους να γινω τρεντυ και εγω και μοδατος , όλα καλα
Δυστυχως πολλα οπλα "χαθηκαν" αδικα μ'αυτον τον τροπο..
 
Πονοκεφαλους με Μπενελλι ειχα και εγω με πολλα φυσσιγγια αν και εριχνε κεντρο αλλα και στο σκοπευτηριο μου μαυριζε τον ωμο.δεν ειχε λαστιχο αλλα βακελιτη στο πελμα,αμα κουμπονα στο χτενι, το οπλο σκοτωνε στην κυριολεξια με τα ματια...αλλα ξεχναγα να το κανω και μου το ειχαν επισημανει αλλοι συναδελφοι στο σκοπευτηριο.Στο κυνηγι με την κουρασι ηταν πολυ ευκολο αυτο το λαθος.
Σαραντο το πιθανοτερο ειναι να ειχες λαθος πιτς.Ειδικα αμα κατεβασεις παραπανω το κοντακι το πιτς αλλαζει κι ενω τα υπολοιπα ειναι σωστα και το οπλο ριχνει εκει που κοιτας ο ωμος μελανιαζει..
Εχω πανω απο 27 χρονια benelli και λογο των θυραματων που ασχολουμε μια ζωη ριχνω βαρια φυσιγγια.Απο την στιγμη που εφερνα το κοντακι ποτε δεν ενιωσα κλωτσια και πονο η ενοχληση.Και ακομα συστηματικα με αυτες κυνηγαω(εχω 2).Και ειναι πιο απολαυστικες και ξεκουραστες σε σχεση με την αεριων και διευριμενου αυλου που εχω!!!
 
λοιπον για να λεμε τα πραματα σωστα. ειναι απαραδεκτο να μη φοραμε ωτοασπιδες στο κυνηγι. τις φοραμε στο σκοπ. και οχι στο κυνηγι γιατι? προβλημα στο αυτι δημ. απ ολα τα οπλα ασχετα αν ειναι αδρανειας αεριων η δικανα. σας δημ. προβλημα η benelli με πονοκ. και οχι το δικανο? εμενα το προβλημα στο αυτι μου δημ. οταν κυνηγιυσα με αεριων και ολοι ξερετε οτι ειχα πολλες beretta.το θεμα με τ αυτια ειναι αποτελεσμα κακης δικης μας νοοτροπιας. απο τοτε που φοραω τις ωτοασπιδες και στο κυνηγι ασχετα με τι οπλο παω δεν εχω ουτε πονοκεφαλους αλλα και το προβλημα στ αυτια εμεινε σταθερο. καλο θα ειναι και τα νεα παιδια που μας διαβαζουν να βαλουν ωτοασπ. απο τωρα . δεν ειναι αναγκη να παρουμε των 700 ευρω. εγω 50 τις πηρα απο e-bay και ειναι μια χαρα
 
Ειναι σιγουρο οτι το κοντακι της δεν ειχε καμια σχεση με τα μετρα σου.Τσαμπα εβγαλες απ'α χερια σου ενα αριστο οπλο
Δυστυχως πολλα οπλα "χαθηκαν" αδικα μ'αυτον τον τροπο..
Θα ηθελα να δω ενα μπενελι με ελατηριο στην παπια οπως η affinity..... Το οπλο το ειχα σταμετρα μου απο οπλουργο απλα το κλωτσημα του ηταν υπερβολικο.... Με την φρανκι που ειναι και αυτο αδρανεια κανενα θεμα
 
λοιπον για να λεμε τα πραματα σωστα. ειναι απαραδεκτο να μη φοραμε ωτοασπιδες στο κυνηγι. τις φοραμε στο σκοπ. και οχι στο κυνηγι γιατι? προβλημα στο αυτι δημ. απ ολα τα οπλα ασχετα αν ειναι αδρανειας αεριων η δικανα. σας δημ. προβλημα η benelli με πονοκ. και οχι το δικανο? εμενα το προβλημα στο αυτι μου δημ. οταν κυνηγιυσα με αεριων και ολοι ξερετε οτι ειχα πολλες beretta.το θεμα με τ αυτια ειναι αποτελεσμα κακης δικης μας νοοτροπιας. απο τοτε που φοραω τις ωτοασπιδες και στο κυνηγι ασχετα με τι οπλο παω δεν εχω ουτε πονοκεφαλους αλλα και το προβλημα στ αυτια εμεινε σταθερο. καλο θα ειναι και τα νεα παιδια που μας διαβαζουν να βαλουν ωτοασπ. απο τωρα . δεν ειναι αναγκη να παρουμε των 700 ευρω. εγω 50 τις πηρα απο e-bay και ειναι μια χαρα
Σωστο αυτο που λες αλλα εγω προσωπικα δεν μπορω να βαλω ωτοασπιδες στο γουρουνι... Πρεπει να ακουω τα παντα.... Θα εβαζα μονο ωτοασπιδες ακριβες και παλι με σκεψη ειδικα στο τριχωτο που θα κανω μετρημενες βολες στη σεζον και μπορει και καμμια οπως εχει τυχει
 
Να ενα οπλο που θελω να παρω να εχει το ελατηριο στη παπια...οπλο για βροχες,αν παρω στο μελλων καραμπινα θελω να απαλαχτω απο το ελατηριο στο κοντακι και τη συντηρηση του,αν και η Μοντε και η 121σλ80 ειχαν αλουμινενιο κυλινδρο...αλλα η σχ3 και 391...σιδερενιο δεν τα παω με τιποτα.
Affinity μονοδρομος..... Δυο χρονια σε βαλτο και νερα και κανενα θεμα.... Και απο συντηρηση με το ενα χερι
 
Αυτες ειναι που σπανε το μπρατσο του εμβολου,η δεν υπαρχη θεμα?Απο Φρανκι δεν ξερω καθολου.
Σαραντο το σπαγανε τα πιο παλια μοντελα πριν την affinity..... Ειχα μιλησει ια αυτο το θεμα με τον ναυπλιωτη και ειχα στειλει και mail στην εταιρεια.... Προς τιμη τους μου ειπαν οτι ειχαν προβλημα το βρηκαν και το διορθωσανε.... Τα affinity με εξαιρεση την rib την φθηνη εκδοση ειναι μια χαρα..... Δυο χρονια σε ολα μου τα κυνηγια κανενα θεμα
 
Δηλαδη αυτη τι εχει.xm.
Αυτη λενε χωρις να το εχω διαπιστωσει οτι εβγαλε καποια θεματακια εμπλοκων.... Ειναι η φθηνη η εκδοση με τσοκακια mobile.... Εμενα ειναι η max 5 με τσοκακια optima plus... Και απο αλλα παιδια που μιλαω στο φβ και την εχουν παρει κανενας δεν μου ειπε το παραμικρο..... Αλλα βασικο κριτηριο ειναι οτι ειναι στα χερια μου δυο χρονια με βροχες και λασπες στο βαλτο και δεν με προδωσε ποτε...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top