Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω νόμιζα ότι καθιερώθηκε ως βασιλιάς του βαλτου επειδή έχει ωραία χρώματα και είναι "καθαρό" δεν γνώριζα ότι έχει κ άλλες αρετές..
Τασο νιωθεις οτι καταλαβαινει ακομη και την ανασα σου. Διαπιστωσα στον εαυτο μου οτι τις περισσοτερες φορες που με πλησιαζει καποιο καθαρο, κραταω μεχρι και την ανασα μου... :)
 
Αυτο δεν το γνωριζω γιατι για φασσα εχω παει μετρημενες φορες στα δαχτυλα του ενος χεριου...
Αλλα εχω την εντυπωση πως ναι.
Αυτο δεν το γνώριζα και για αυτό ρώτησα..
Απορώ πως δεν το εχω διαβάσει ποτε..
Τhanks!
 
δεν ξέρω αν σκουριάζουν δύσκολα,σίγουρα όμως ξεθωριάζουν εύκολα στα σημεία τριβής με τα χέρια

Μακη η αντοχη του φιλμ ειναι αναλογα με την εταιρια... Εχω παρατηρησει οτι τα παλιοτερα μοντελα ειχαν καλυτερη ποιοτητα... Απο εκει κ περα στα σημεια επαφης με τα χερια δεν χαλα, αν κ θολωνει λιγο, χαλα οπου ερχεται σε απαφη κ τριβεται με σκληρα αντικειμενα... Αν φοραμε ρολοι ας πουμε κραταμε το οπλο απο την παπια συνεχεια, οπου βρισκει θα φθαρει...
Στο θεμα της σκουριας, δεν ειναι οτι σκουριαζουν δυσκολα, απλα δεν σκουριαζουν καθολου...

Άρη αν επιτρέπεται πόσο κοστίζει το φιλμ που πέρασες; Θα ήθελα και γω τη δική μου με παραλλαγή αλλά δεν είχα να διαθέσω παραπάνω χρήματα όταν ήταν να κάνω την αγορά και έτσι πήρα τη μαύρη. Επίσης έχει καλή αντοχή σε εκδορές απο κλαδιά;
Λαμπρο το φιλμ κοστιζει γυρω στα 20-25 ευρω απο Ελλαδα για να ντυσεις ολο το οπλο... Την αντοχη του δεν μπορω να την ξερω μιας κ μολις χθες το χρησιμοποιησα, πιστευω ομως οτι θα εχει θεματακι στη σκληρη χρηση... Αν θες την γνωμη μου κ απο αυτα που ειδα προσωπικα, η Μ2 ειναι δυσκολο οπλο να το "ντυσεις" κ αυτο γιατι εχει εντονα νευρα λογω εργγονομιας στα διαφορα σημεια της... Αυτα δυσκολευουν πολυ την εφαρμογη του φιλμ... Εγω δεν θα την εκανα αν ειχα την μαυρη... Αν ειχες αλλο οπλο ισως με πιο ομαλες γραμμες ισως σου ελεγα να το δοκιμασεις, το πολυ πολυ να χασεις κ 20 ευρω, αλλα στη Μ2 δυσκολα θα κατσει καλα στα δυσκολα σημεια...

Για μένα είναι το πουλί που πουλάει το τομάρι του, πολύ πιο ακριβά από όλα τα άλλα.

Πιο πονηρό από φασσα?.off topic.

Κ η φασσα κ ο πρασινος ειναι παμπονηρα πουλια, κ ειδικα οσα προχωραει η χρονια κ εχουν εμπειριες... Οπως ειναι πολυ δυσκολο να φερεις βολτα τα πρασινα το Γεναρη, ετσι ειναι δυσκολο κ να ξεγελασεις τις φασσες το Φλεβαρη, ωστσοσο η φασσα κυνηγιεται σε πολυ πιο ντυμμενο περιβαλλον που βοηθα τον κυνηγο, το παπι οχι κ τοσο σε σημειο να βλεπει απο ψηλα τα παντα...
 
Εγω νόμιζα ότι καθιερώθηκε ως βασιλιάς του βαλτου επειδή έχει ωραία χρώματα και είναι "καθαρό" δεν γνώριζα ότι έχει κ άλλες αρετές..
αν και πιστευω ότι ο βασιλιας του βαλτου είναι η χηνα να γραψω ότι γνωμη μου είναι ότι η τουφεκια σε παπια σε ημερησιο μιλαμε παντα είναι η δυσκολοτερη και τεχνικοτερη από όλα τα αλλα κυνηγια , και λογω ταχυτητας και μεγαλης προσκοπευσης και λογως απόστασης και λογω καιρικων συνθηκων και για πολλους αλλους λογους , παντως και σαν θήραμα το παπι το πρασινοκεφαλο είναι το ομορφοτερο ολων , και τα ψαλιδια είναι αστερια αλλα τα πρασινα είναι καψουρα
 
Το οπλο φθείρεται πολυ οταν το αναρτεις στον ωμο.Η πλευρα που ακουμπαει πανω μας ειτε απο καποια ζωνη ειτε απο την φυσιγγιοθηκη ειτε απο κανα χαλκα εστω και πλαστικο απο τις μποτες(στηθους) γινετε .. καρναβαλι!!!Μεχρι και το μπουφαν χαλαει εκει που τριβεται με το οπλο!!!!!!!!!!
 
Την βαση που αντανακλα σαν καθρεφτης στον ηλιο σιγουρα την ξεχωριζουν,
Γιαμενα το μεγαλυτερο προβλημα,οχι το χρωμα,το πρασινοκεφαλο παιζει σε μια κατηγορια μονος του σε θεματα πονηριας,οσοι εχουν κυνηγησει λιμνες με ανεπαρκει βλαστηση και το ερπιν σε ολο του το μεγαλειο,γνωριζουν τη σημαινει πρασινος και τη ολοι οι αλλοι στο να τα βαζεις κοντα.
 
Απο προσωπικη εμπειρια τα ματ οπλα σκουριαζουν ποιο ευκολα απο τα οπλα με κλασικη βαφη ειδικα αν δεν βαζουμε τα ειδικα λαδια g96 hoppes.τα παραλλαγης ειναι μονοδρομος Αλλα καλης ποιοτητας γιατι αυτα σκουριαζουν απο κατω απο το φιλμ.οσο για το αν τα παπια βλεπουν χρωματα δοκιμαστε Γεναρη να κανετε ποστο με ενα απλο διχτυ παραλλαγης σε σημειο που πιανουν και παρατηριστε απο αποσταση ποσα πουλια θα περασουν απο πανω του...πιστευω κανενα ειδικα τις πρωτες μερες.ο βασιλιας της πονηριας στο βαλτο ειναι το ψαλιδη ισως γιατι ειναι παπι των ανοιχτων νερων και παντα ειναι επιφυλακτικο οταν πλησιαζει.γνωμη μου παντα
 
Eδω κ κανα χρονο ειχα αλλαξει κοντακι στη Μ2 κ για λογους οικονομιας ειχα βαλει το μαυρο κ οχι το παραλλαγης... Ομολογω οτι με χαλαγε οπτικα κ ειδικα μετα απο σκληρη χρηση ενος χρονου φαινονταν εντονα τα σημαδια κακομεταχειρισης επανω του... Η αληθεια ειναι οτι τα εχει περασει ολα αυτο το οπλο... .buy buy.
Σκεφτομουν κατι να κανω να το "εξομαλυνω" στην εικονα κ ειπα για οσο κρατησει να δοκιμασω να του βαλω ενα αυτοκολλητο φιλμ παραλλαγης...
Τα εντονα νευρα που εχει το κοντακι εκαναν πολυ δυσκολη την εφαρμογη του αυτοκολλητου αλλα με λιγη υπομονη κ αρκετη φαντασια, κατι εγινε...
Απο πριν καλυτερο ειναι δεν λεω, αν κ αμφιβαλλω για το ποσο θα κρατησει με τη χρηση που του κανω... Θα δειξει ο χρονος...
Εχει γινει πολυ "ινδιανικο" το Μ2, αλλα οσο ασχημαινει τοσο αγριευει μου φαινεται... .yelling.









Μραβο Αρι πολυ ωραια βγηκε.RESPECT.πολυ ωραιο και το τραπεζακι στη γωνια.sarcastic.κανε και για αυτο ενα σεμεδακι max4
 
Λαμπρο το φιλμ κοστιζει γυρω στα 20-25 ευρω απο Ελλαδα για να ντυσεις ολο το οπλο... Την αντοχη του δεν μπορω να την ξερω μιας κ μολις χθες το χρησιμοποιησα, πιστευω ομως οτι θα εχει θεματακι στη σκληρη χρηση... Αν θες την γνωμη μου κ απο αυτα που ειδα προσωπικα, η Μ2 ειναι δυσκολο οπλο να το "ντυσεις" κ αυτο γιατι εχει εντονα νευρα λογω εργγονομιας στα διαφορα σημεια της... Αυτα δυσκολευουν πολυ την εφαρμογη του φιλμ... Εγω δεν θα την εκανα αν ειχα την μαυρη... Αν ειχες αλλο οπλο ισως με πιο ομαλες γραμμες ισως σου ελεγα να το δοκιμασεις, το πολυ πολυ να χασεις κ 20 ευρω, αλλα στη Μ2 δυσκολα θα κατσει καλα στα δυσκολα σημεια...
Δεν είναι μεγάλο το ποσό αλλά για να το λες για την Μ2 που το δοκίμασες κάτι θα ξέρεις.
Ευχαριστώ!
 
Eδω κ κανα χρονο ειχα αλλαξει κοντακι στη Μ2 κ για λογους οικονομιας ειχα βαλει το μαυρο κ οχι το παραλλαγης... Ομολογω οτι με χαλαγε οπτικα κ ειδικα μετα απο σκληρη χρηση ενος χρονου φαινονταν εντονα τα σημαδια κακομεταχειρισης επανω του... Η αληθεια ειναι οτι τα εχει περασει ολα αυτο το οπλο... .buy buy.
Σκεφτομουν κατι να κανω να το "εξομαλυνω" στην εικονα κ ειπα για οσο κρατησει να δοκιμασω να του βαλω ενα αυτοκολλητο φιλμ παραλλαγης...
Τα εντονα νευρα που εχει το κοντακι εκαναν πολυ δυσκολη την εφαρμογη του αυτοκολλητου αλλα με λιγη υπομονη κ αρκετη φαντασια, κατι εγινε...
Απο πριν καλυτερο ειναι δεν λεω, αν κ αμφιβαλλω για το ποσο θα κρατησει με τη χρηση που του κανω... Θα δειξει ο χρονος...
Εχει γινει πολυ "ινδιανικο" το Μ2, αλλα οσο ασχημαινει τοσο αγριευει μου φαινεται... .yelling.









Τα ελεγα εγω οτι το kicks δεν θα βγει απο πανω.... Χαχαχαχαχαχα.... Μια χαρα δουλιτσα εκανες αρη.... Μπραβο
 
Απο προσωπικη εμπειρια τα ματ οπλα σκουριαζουν ποιο ευκολα απο τα οπλα με κλασικη βαφη ειδικα αν δεν βαζουμε τα ειδικα λαδια g96 hoppes.τα παραλλαγης ειναι μονοδρομος Αλλα καλης ποιοτητας γιατι αυτα σκουριαζουν απο κατω απο το φιλμ.οσο για το αν τα παπια βλεπουν χρωματα δοκιμαστε Γεναρη να κανετε ποστο με ενα απλο διχτυ παραλλαγης σε σημειο που πιανουν και παρατηριστε απο αποσταση ποσα πουλια θα περασουν απο πανω του...πιστευω κανενα ειδικα τις πρωτες μερες.ο βασιλιας της πονηριας στο βαλτο ειναι το ψαλιδη ισως γιατι ειναι παπι των ανοιχτων νερων και παντα ειναι επιφυλακτικο οταν πλησιαζει.γνωμη μου παντα
Θα συμφωνησω απολυτα.... Το διαπιστωσα ο ιδιος μια μερα πριν ανοιξει το κυνηγι εβαλα φυλαχτρα διχτυ και εκατσα να δω τις κινησεις των πουλιων.... Το διχτυ ηταν παραλλαγης αλλα ξενο σωμα στο σημειο εκεινο..... Ουτε ενα δεν περασε..... Ετσι την ιδια μερα για να ειμαι ετοιμος για τι μπαμ της εναρξης βρηκα ενα βουρλακι και το εντυσα οπως επρεπε....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top