Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λέω ότι σας γνωρίζω γράφοντας για όπλο με πρόβλημα μακάρι να σας γνώριζα και να έγραφα ποσό τυχερός είμαι και τη όπλαρα έχω!
Ρε τι γίνεται σε αυτή την ταναπου την ζωή, κάποιος έγραφε ότι όσους ήξερε με vinci, όλοι τις ξεφορτώθηκαν νωρίς. Υπάρχει όμως και ένας ευχαριστημένος που βάρεσε σε πρωινό 11 τσίχλες :)

Αδελφέ, μην χαλιέσαι με τα σίδερα, ξέρω ότι είναι πίκρα στην εποχή μας να νιώθεις ότι κινδυνεύουν να πάνε χαμένα τα λεφτά σου, αλλά υγεία φίλε, να είσαι καλά και αν δεν φτιαχτεί το πρόβλημα θα πάρεις άλλο όπλο. Εμείς να μην χαλάμε, τα όπλα ας χαλάνε :)
Πάντως, συγχαρητήρια για το θάρρος σου. Ελάχιστοι θα βγουν να κατηγορήσουν την επιλογή τους :)
 
Ρε τι γίνεται σε αυτή την ταναπου την ζωή, κάποιος έγραφε ότι όσους ήξερε με vinci, όλοι τις ξεφορτώθηκαν νωρίς. Υπάρχει όμως και ένας ευχαριστημένος που βάρεσε σε πρωινό 11 τσίχλες :)

Αδελφέ, μην χαλιέσαι με τα σίδερα, ξέρω ότι είναι πίκρα στην εποχή μας να νιώθεις ότι κινδυνεύουν να πάνε χαμένα τα λεφτά σου, αλλά υγεία φίλε, να είσαι καλά και αν δεν φτιαχτεί το πρόβλημα θα πάρεις άλλο όπλο. Εμείς να μην χαλάμε, τα όπλα ας χαλάνε :)
Πάντως, συγχαρητήρια για το θάρρος σου. Ελάχιστοι θα βγουν να κατηγορήσουν την επιλογή τους :)
Να σε καλά φίλε ευχαριστώ για την απάντηση σου! δίκιο έχεις αλλά είναι το γαμοτο να πέρνεις καινούργιο όπλο και να μην μπορείς να κανείς το χόμπι σου! Κρίμα γιατί για έμεναν είναι η πρώτη εταιρία και δεν πίστευα ότι θα υπάρχει Benelli και εμπλοκή! Λέω να στείλω κανα email στην Ιταλία λες να βγάλω άκρη;
 
Γεια σε όλους στην παρέα με μια Vinci! Αλλά με προβλήματα! Το όπλο αγορασμένο σε προσφορά αλλά μου κάνει εμπλοκές... πήγε μια φορά στον κυργια αλλά τίποτα(Μου είπε ότι βρήκε ένα γρεζι και ότι το πρόβλημα λύθηκε αλλά τίποτα) ! Το έστειλα ξανά σήμερα αλλά δεν βλέπω να βρίσκω άκρη! Τι προτείνεται παιδιά;;;;
Τι παρουσιαζει,Χρηστο?
Το κανει με διαφορα φυσιγγια?
 
Πάντως, συγχαρητήρια για το θάρρος σου. Ελάχιστοι θα βγουν να κατηγορήσουν την επιλογή τους :)

ειδικά αυτοί με τις benelli ,, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον

θυμάμαι με το που βγήκε η power bore γνωστός που φτιάχνει παρουσιάσεις όπλων και άλλα διάφορα στο youtube εμπλοκή και το έκανε αβαβα το θέμα όταν τον ρώτησα δημόσια στο facebook τί παρουσίασε,μάλιστα κόντευε να με φάει - γνωστός σκοπευτής επίσης με power bore θεματάκια που λύθηκαν σε οπλουργό,για τις vinci άστο καλύτερα

γρέζι ; τί γρέζι ρε παιδιά ολόκληρη benelli γρέζι ; έλατε τώρα γρέζι δεν βρίσκεις ούτε στο baikal
 
ειδικά αυτοί με τις benelli ,, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον

θυμάμαι με το που βγήκε η power bore γνωστός που φτιάχνει παρουσιάσεις όπλων και άλλα διάφορα στο youtube εμπλοκή και το έκανε αβαβα το θέμα όταν τον ρώτησα δημόσια στο facebook τί παρουσίασε,μάλιστα κόντευε να με φάει - γνωστός σκοπευτής επίσης με power bore θεματάκια που λύθηκαν σε οπλουργό,για τις vinci άστο καλύτερα

γρέζι ; τί γρέζι ρε παιδιά ολόκληρη benelli γρέζι ; έλατε τώρα γρέζι δεν βρίσκεις ούτε στο baikal

Παυλο ειναι τρομερο οπλο σε ζυγισμα και τεχνολογια ........ ΑΛΛΑ κατι δεν τους βγηκε, δυστυχως εχουν πολλα θεματα γι αυτο και βλεπεις προσφορες και ξεφορτωματα.
 
Παυλο ειναι τρομερο οπλο σε ζυγισμα και τεχνολογια ........ ΑΛΛΑ κατι δεν τους βγηκε, δυστυχως εχουν πολλα θεματα γι αυτο και βλεπεις προσφορες και ξεφορτωματα.
Ακριβως αυτο...Οπου μεγαλη προσφορα συνηθως κατι παιζει...
 
Χρηστο εχω ακουσει πολλους που ταλαιπωρηθηκαν με αυτα τα οπλα, ενας απο αυτος κ ο φιλος μας ο Τολης... Δεν μπορω να σε συμβουλεψω τι να κανεις, αλλα θα προτεινα να επιμεινεις να στειλεις το οπλο στην Ιταλια καλυτερα, ακομα και αν η περιοδος αναμονης ειναι μεγαλυτερη, ενημερωνοντας μαλιστα κ ζητωντας βοηθεια επισημα με ενα email...
Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να γυρισει το οπλο απροβληματιστο στα χερια σου για να το χαρεις...
 
λοιπον ακουστε τωρα. πριν να παρω τη m2 ζητησα τη vinci της προσφορας. ευτυχως που με τον ανθρωπο που εχει το μαγαζι εχουμε πολυ καλη σχεση και μου ειπε οτι δεν μου τη φερνει γιατι παρουσιαζουν πολλα προβληματα και θα μπλεξω.επισης μου τονισε οτι αν ηθελα τη συγκεκριμενη να παω να την παρω απο αλλο μαγαζι γιατι δεν αναλσμβανει καμμια ευθυνη. τα συμπερασματα δικα σας. εμενα παντως μ εσωσε και τη m2 δεν την αλλαζω για κανενα αλλο οπλο στο κοσμο και ποσο μαλλον για beretta και αν θελετε να συζητησουμε και για προβληματα της 391 απο tecnys μεχρι light εδω ειμαι. μονο η urica που ειχα δεν παρουσιασε τιποτα. κι εχω δει και 400 να σπαει βελονα και να κανει κι εμπλοκη ακαθαριστη στο μηνα απανω.και ξαναλεω οτι αυτα τα εχω δει. δεν τα βγαζω απ το μυαλο μου
 
Ειναι ομως, και μιλαω γενικα, πολυ ασχημο για μια εταιρια να πουλαει τους πελατες της ετσι. Οσοι αγορασαν το Χ οπλο, στην τιμη που ειχε κανονικα, φανταζομαι ποσο ωραια θα αισθανονται οταν το δουν σε προσφορα περιπου 1000€ κατω.
 
Σε ευχαριστώ ρε φίλε, θα τις βγάλουμε βόλτα να γνωσριστούν! Έχει όλες τι κλίσεις, και πάνω έχει την χαμηλότερη. Εντάξει απλά έχω συνηθίσει χωρίς πολύ ρίγα...
Ειναι ενα νουμερο που δεν το εχει απο μαμα μεσα Μανωλη.
Στην elegant που εχει ο ξαδερφος μου ο Γιαννης που εχεις γνωρισει και αγορασε καινουργια εβλεπε και εκεινος ριγα.
Αγορασε λοιπον εκεινη την φλατζα απο Terra Mare και σωθηκε.
Οποτε θελεις περνα να επωμισεις την δικια μου να την δεις.
 
ειδικά αυτοί με τις benelli ,, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον

θυμάμαι με το που βγήκε η power bore γνωστός που φτιάχνει παρουσιάσεις όπλων και άλλα διάφορα στο youtube εμπλοκή και το έκανε αβαβα το θέμα όταν τον ρώτησα δημόσια στο facebook τί παρουσίασε,μάλιστα κόντευε να με φάει - γνωστός σκοπευτής επίσης με power bore θεματάκια που λύθηκαν σε οπλουργό,για τις vinci άστο καλύτερα

γρέζι ; τί γρέζι ρε παιδιά ολόκληρη benelli γρέζι ; έλατε τώρα γρέζι δεν βρίσκεις ούτε στο baikal
Παύλο το έχω δει και εγώ το video αυτό! Και όμως η απάντηση στην πρώτο έλεγχο που έγινε ήταν ακριβώς αυτή " ένα ΓΡΕΖΙ στο σιδερακι που γλυστρα το φυσίγγι" δοκιμάστηκε και είναι εντάξει! την πήρα και περίπου σε 60με 70 φυσσιγια δοκιμών φυσικά πάνω από 30 gr 4 εμπλοκές!!! Αυτά.....
 
Χρηστο εχω ακουσει πολλους που ταλαιπωρηθηκαν με αυτα τα οπλα, ενας απο αυτος κ ο φιλος μας ο Τολης... Δεν μπορω να σε συμβουλεψω τι να κανεις, αλλα θα προτεινα να επιμεινεις να στειλεις το οπλο στην Ιταλια καλυτερα, ακομα και αν η περιοδος αναμονης ειναι μεγαλυτερη, ενημερωνοντας μαλιστα κ ζητωντας βοηθεια επισημα με ενα email...
Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να γυρισει το οπλο απροβληματιστο στα χερια σου για να το χαρεις...
καλημέρα Άρη ναι με τον Τολη έχουμε μιλήσει και να είναι καλά για την βοήθεια που μου δίνει! Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι σε καλώ επίπεδο θα χρειαστώ κάποια βοήθεια με το email κάποιος εθελοντής για μεταφραστής χαχα;
 
Δεν υπαρχει εγγυημενη 100% λειτουργια στα αυτογεμη.Εδω παρουσιαζονται προβληματα στα επαναληπτικα.Το ζητουμενο ειναι η συχνοτητα που παρουσιαζεται το προβλημα.Παρα τους τεχνικους ελεγχους,υπαρχει παντα η περιπτωση αστοχιας υλικου κλπ.Κρινουμε απο αυτο που κραταμε στα χερια μας.Αυτο μας ενδιαφερει.
Αυτο που ειναι αξιοσημειωτο,ειναι πως μοντελα οπλων που ειναι αξιοπιστα,αντικαθιστανται με νεοτερα που πρεπει κι αυτα να δουλευτουν και να ξαναπερασουν εξετασεις.
Δεν καταλαβα,γιατι το παλιο συστημα κλειδωματος κλειστρου στις benelli,επρεπε να αντικατασταθει με το περιστροφικο.Ηταν προβληματικο το παλιο?Το χω ξαναγραψει,για δικα μου οπλα.Αξιοπιστοτερο το παλιο!
Αυτο ειδα,σ'αυτα τα οπλα!
Μιλαω για δικα μου οπλα, στην πραξη και σαν σκεψεις μου.Οχι πως εχω σκοπο να αποκτησω κι αλλο οπλο,αν το εκανα ομως,το συστημα με περιστροφικο κλειστρο θα με απετρεπε απο ενα μοντελο.
Δεχομαι την προτιμηση σε συστηματα λειτουργιας.Υπαρχουν λογοι που μας οδηγουν στην αποκτηση οπλου.
Το συστημα λειτουργιας ειναι ενα απο αυτους.Το αισθητικο,το λειτουργικο,η συμπεριφορα,η ευκολια συντηρησης,η προσβαση στο μηχανισμο,η βλητικη αποδοση,η αξιοπιστια κι αλλα ακομη που ο καθενας τα λαμβανει υποψη με οποια σειρα θελει,αξιολογωντας.Προσωπικα,το ξεκιναω απο την αξιοπιστια και την αισθηση που εχω στα χερια.Τα αλλα ακολουθουν και φτιαχνονται.Θα ταιριαξουμε φυσιγγι που να σκοτωνει καλα,θα ταιριαξουμε τα μετρα κοκ.
Δεν ειναι σωστο,πιστευω,να βγαζουμε ενα οπλο αχρηστο η "ντουφεκαρα" αν δεν του δωσουμε το χρονο του.Ουτε να το βλεπουμε με προκαταληψη!
Να κρινουμε απο προσωπικη εμπειρια και να το καταθετουμε,ειναι ενδεδειγμενο!Μπορει να αποτρεψουμε η να οδηγησουμε καποιον συναδελφο σε καλες η κακες αγορες.Επειδη κατεχουμε καποιο,δεν σημαινει πως καναμε ΤΗΝ αγορα!
Κρινουμε με το χερι στην καρδια......
 
καλημέρα Άρη ναι με τον Τολη έχουμε μιλήσει και να είναι καλά για την βοήθεια που μου δίνει! Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι σε καλώ επίπεδο θα χρειαστώ κάποια βοήθεια με το email κάποιος εθελοντής για μεταφραστής χαχα;

Aν θες μπορω να σε βοηθησω στη μεταφραση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top