Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στέλιο,
Όπως τα λες είναι αλλά πιστεύω μια πιο σωστή έκφραση είναι "partial free floating barrel". Βέβαια, αυτή η περιγραφή δεν θα ήταν και τόσο "πιασάρικη" διαφημιστικά για τους πέραν του Ατλαντικού συναδέλφους.
http://www.benelli.it/el/tech/free-floating-barrel
 
Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως η m2 εμφανισε σκουρια μηκος 1,5cm στο επανω μερος της ριγας χωρις να εχει βραχει η να εκτεθηκε σε υγρασια? Κυνηγησε 4 φορες και εβγαινε απο θηκη και εμπαινε, με ενα ενδιαμεσο καθαρισμα χωρις σπρει καθαρισμου. Την εβγαλα βεβαια με wd40 και λαδι οπλου αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...
 
Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως η m2 εμφανισε σκουρια μηκος 1,5cm στο επανω μερος της ριγας χωρις να εχει βραχει η να εκτεθηκε σε υγρασια? Κυνηγησε 4 φορες και εβγαινε απο θηκη και εμπαινε, με ενα ενδιαμεσο καθαρισμα χωρις σπρει καθαρισμου. Την εβγαλα βεβαια με wd40 και λαδι οπλου αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...
Απο τη θηκη αν και εχω δει οπλα να μην σκουριαζουν απο τη θηκη,απο αλατι η απο υδρωτα η αλλη εκθεση σε αλατι παντα.
 
Απο τη θηκη αν και εχω δει οπλα να μην σκουριαζουν απο τη θηκη,απο αλατι η απο υδρωτα η αλλη εκθεση σε αλατι παντα.
Σε αυτη τη θηκη ειχα τη rafaello 20 χρονια και σκουρια καμια, κρατησα τη θηκη γιατι ειναι πολυ καλη παρα τα χρονια της
 
Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως η m2 εμφανισε σκουρια μηκος 1,5cm στο επανω μερος της ριγας χωρις να εχει βραχει η να εκτεθηκε σε υγρασια? Κυνηγησε 4 φορες και εβγαινε απο θηκη και εμπαινε, με ενα ενδιαμεσο καθαρισμα χωρις σπρει καθαρισμου. Την εβγαλα βεβαια με wd40 και λαδι οπλου αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...
Πετρο,απο καπου ειχε υγρασια και δεν το πηρες χαμπαρι....
Η περιπτωση να μην εχει αδρανοποιηθει η βαφη,ειναι πολυ μικρη.Αν εξακολουθησει,μπανιο με ζεστο νερο,σκουπισμα,ΣΤΕΓΝΩΜΑ,λαδωμα...
 
Σε αυτη τη θηκη ειχα τη rafaello 20 χρονια και σκουρια καμια, κρατησα τη θηκη γιατι ειναι πολυ καλη παρα τα χρονια της
Το ξερω Πετρο,γιαυτο εγραψα για της θηκες,καλο σκουπισμα και λαδακι υδρωμενα χερια βροχες η μιλχες αν κατβαινεις για παπια ειναι η αιτιες για σκουριες,τωρα αν εκανες παντα με τη ραφαελο και δεν ειχες προβλημα,αυτη δεν τα σηκωνει οποτε προσαρμοζεσαι στις απαιτησεις του.big smile.
 
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, και να συμπληρώσω ότι στο σημείο και στην έκταση που εμφάνισε τη σκουριά, πιο πιθανό θεωρώ να οφείλεται σε δαχτυλιά. Το πιάσιμο με γυμνά χέρια είναι το "kiss of death", όπως λένε οι αμερικάνοι, για τα μεταλλικά μέρη στο θέμα της οξείδωσης. Και δεν είναι απαραίτητο να "τρέχει ο ιδρώτας", και στεγνά να φαίνονται αφήνουν ίχνη που είναι αρκετά να κάμουν τη ζημιά. Βέβαια υπάρχει διαφορά από μέταλλο σε μέταλλο ... αλλά και από άνθρωπο σε άνθρωπο. Είναι πολλοί που ο ιδρώτας τους είναι πολύ πιο οξειδωτικός από άλλους, ένας απ' αυτούς είμαι κι εγώ όπως έχω διαπιστώσει σε δικά μου όπλα. Γι' αυτό προσέχω, και αποφεύγω να τα πιάνω από τις κάννες, ή αν χρειαστεί φροντίζω μετά να τα σκουπίσω καλά και να τα λαδώσω.
 
Ήρθε η μαύρη καλλονή μόλις μου έστειλε μυνημα το φιλαράκι, μόνο δύο φωτογραφίες πρόλαβε να βγάλει γιατί έπεσε δουλειά και ο οπλοπωλης ήταν απασχολημενος, από βδομάδα πρέπει να ανέβω στο φιλαράκι να την χουφτώσω.


upload a picture

how to screenshot on windows
 
Ήρθε η μαύρη καλλονή μόλις μου έστειλε μυνημα το φιλαράκι, μόνο δύο φωτογραφίες πρόλαβε να βγάλει γιατί έπεσε δουλειά και ο οπλοπωλης ήταν απασχολημενος, από βδομάδα πρέπει να ανέβω στο φιλαράκι να την χουφτώσω.


upload a picture

how to screenshot on windows
Πανεμορφο Κωνσταντινε, καλοντουφεκο και να το χαρεις στα κυνηγια σου οσο κανενα αλλο.:)
 
Ήρθε η μαύρη καλλονή μόλις μου έστειλε μυνημα το φιλαράκι, μόνο δύο φωτογραφίες πρόλαβε να βγάλει γιατί έπεσε δουλειά και ο οπλοπωλης ήταν απασχολημενος, από βδομάδα πρέπει να ανέβω στο φιλαράκι να την χουφτώσω.


upload a picture

how to screenshot on windows

Αχ ρε κωσταντινε τι μας κάνεις βραδιάτικα.... καλορίζικο φίλε μου. να το χαρείς το εργαλείο όσο περισσότερο μπορείς....shoot.
 
Ήρθε η μαύρη καλλονή μόλις μου έστειλε μυνημα το φιλαράκι, μόνο δύο φωτογραφίες πρόλαβε να βγάλει γιατί έπεσε δουλειά και ο οπλοπωλης ήταν απασχολημενος, από βδομάδα πρέπει να ανέβω στο φιλαράκι να την χουφτώσω.


upload a picture

how to screenshot on windows
ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΛΕΙΩΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ.BLACK BEAUTY.ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top