Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
New kid on the block... Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσει και η benella φέτος. Προς το παρόν έλεγα να πουλήσω 2 ή 3 και βρέθηκα με ένα παραπάνω!
Ετσι κανουμε λιγο πολυ οι περισσοτεροι απο εμας. Λεμε να πουλησουμε να παρουμε κατι νεο αλλα ειναι το δεσιμο στη μεση που δεν μας αφηνει να το κανουμε. Μεχρι να χρειαστουμε οπλοβαστο.!
 
Ετσι κανουμε λιγο πολυ οι περισσοτεροι απο εμας. Λεμε να πουλησουμε να παρουμε κατι νεο αλλα ειναι το δεσιμο στη μεση που δεν μας αφηνει να το κανουμε. Μεχρι να χρειαστουμε οπλοβαστο.!
Αλλους δεν τους νοιαζει Εγω τραβιωμουνα μια ημερα να φτιαξω τα χαρτια σε ενα εμπροσθογεμες που δεν ειχε αριθμο καννης για να ειναι νομιμο Η αξια του δεν ειναι μεγαλη αλλα ηταν του παππου και το πρωτο οπλο που κυνηγισα
 
Αλλους δεν τους νοιαζει Εγω τραβιωμουνα μια ημερα να φτιαξω τα χαρτια σε ενα εμπροσθογεμες που δεν ειχε αριθμο καννης για να ειναι νομιμο Η αξια του δεν ειναι μεγαλη αλλα ηταν του παππου και το πρωτο οπλο που κυνηγισα
Οταν υπαρχει παρελθον ειναι δυνατο το δεσιμο
 
Ρωτα Βασίλη το Αμερικανάκι...αν μπορούσε να εχει επιλογή...Να έχει την Μόνικα Μπελούτσι στα νιάτα της (ή και στα σαράντα της...) και να της κάνει τα γούστα ή τη χοντροκώλα γειτόνισσα με τις φακίδες για να μην τον νοιάζει να της κάνει τα γούστα και να δουλεύει και στο χωράφι...ποια θα διάλεγε...
Και οι δύο την ίδια δουλειά κάνουνε και η δεύτερη του βγαίνει φθηνότερη...
Αν σου πει τη γειτόνισσα παράτα τον...δεν ξέρει τι θα πει ζωή...😆😆😆
Και εμένα που μου αρέσει η αμερικανική σχολή και μέχρι στιγμής έχω ένα win, μια Rem, και ένα maverick οφείλω να ομολογήσω ότι αυτήν τη m2 τη ξύλινη τη γλυκοκοιταζω και είναι ίσως το μόνο ιταλικό που θα έπερνα. Ειδικά η πάπια της είναι όλα τα λεφτά οπτικά πολύ μου αρέσει.
 
Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση, εχει ριξει κανεις με τη centro του 97 με καννη μαγκουμ, τα remington 10βολα 76mm?
Εαν η κάνη σου γράφει 76mm ή 3'' και είναι δοκιμασμένη σε πιέσεις πάνω από 1320 ή 1370 bar (δε θυμάμαι πόσο είναι το ελάχιστο στις νέες πιέσεις) μπορείς να ρίξεις άνετα μάγκνουμ. Κυρίως όμως να γράφει πάνωστη κάνη για φυσίγγια 2και 3/4 ΚΑΙ 3''.Με αφορμή και την ίδια ερώτηση σου στο θέμα της browning.
 
Εαν η κάνη σου γράφει 76mm ή 3'' και είναι δοκιμασμένη σε πιέσεις πάνω από 1320 ή 1370 bar (δε θυμάμαι πόσο είναι το ελάχιστο στις νέες πιέσεις) μπορείς να ρίξεις άνετα μάγκνουμ. Κυρίως όμως να γράφει πάνωστη κάνη για φυσίγγια 2και 3/4 ΚΑΙ 3''.Με αφορμή και την ίδια ερώτηση σου στο θέμα της browning.
Οχι ενταξει και στα δυο οπλα αυτο γραφει στις καννες. Η browning ειναι στις 1320. Η benelli δεν ξερω ακριβως...
 
Η Centro σου λες είναι του 1997. Αν έχει τη σφραγίδα CIP κι από κάτω του ένα S, είναι δοκιμασμένη στα 1370 bars. Αλλιώς είναι στα 1200.
Υποτίθεται ότι το 1997 έγινε η αλλαγή από 1200 σε 1370 πιέσεις δοκιμής.
Βασίλη, η αλλαγή νομίζω έγινε το 1995.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top