Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η Centro σου λες είναι του 1997. Αν έχει τη σφραγίδα CIP κι από κάτω του ένα S, είναι δοκιμασμένη στα 1370 bars. Αλλιώς είναι στα 1200.
Υποτίθεται ότι το 1997 έγινε η αλλαγή από 1200 σε 1370 πιέσεις δοκιμής.
Το ανεφερα γιατι ψαχνοντας για να καταλαβω και εγω το ετος κατασκευης ειδα σε επισημο σαιτ της μπενελι οτι το συγκεκριμενο οπλο (ρηγα υπερυψωμενη carbon, και το σεντρο με μεγαλα κοκκινα γραμματα στη βαση) κατασκευαστηκε το 97. Θα το κοιταξω ομως αυτο που μου εγραψες και σε ευχαριστω!
 
Το ανεφερα γιατι ψαχνοντας για να καταλαβω και εγω το ετος κατασκευης ειδα σε επισημο σαιτ της μπενελι οτι το συγκεκριμενο οπλο (ρηγα υπερυψωμενη carbon, και το σεντρο με μεγαλα κοκκινα γραμματα στη βαση) κατασκευαστηκε το 97. Θα το κοιταξω ομως αυτο που μου εγραψες και σε ευχαριστω!
Δεν έχει να κοιτάξεις τίποτα, αμα είναι η θαλαμη 76 mm μπορείς άφοβα.
 
High Performance Steel.
Το κείμενο αναφέρει
"""Τα φυσίγγια Standard Steel μπορούν να ριχθούν από οποιοδήποτε όπλο πιστοποιημένο στα
930 bar και μέσω οποιουδήποτε τσοκ."""

Νομίζω πρέπει να συμπληρωθεί με το κόκκινο.
"""Τα φυσίγγια Standard Steel μπορούν να ριχθούν από οποιοδήποτε όπλο πιστοποιημένο στα
930 bar και μέσω οποιουδήποτε τσοκ το οποίο είναι κατάλληλο για ατσάλινα ακάγια."""

Τι λέτε ?

Το κείμενο είναι μετάφραση από το παρακάτω
 

Attachments

Το κείμενο αναφέρει
"""Τα φυσίγγια Standard Steel μπορούν να ριχθούν από οποιοδήποτε όπλο πιστοποιημένο στα
930 bar και μέσω οποιουδήποτε τσοκ."""

Νομίζω πρέπει να συμπληρωθεί με το κόκκινο.
"""Τα φυσίγγια Standard Steel μπορούν να ριχθούν από οποιοδήποτε όπλο πιστοποιημένο στα
930 bar και μέσω οποιουδήποτε τσοκ το οποίο είναι κατάλληλο για ατσάλινα ακάγια."""

Τι λέτε ?

Το κείμενο είναι μετάφραση από το παρακάτω
Ξέρουμε ποιά είναι η διαφορά πιστοποιημενων κ μη;
 
Ξέρουμε ποιά είναι η διαφορά πιστοποιημενων κ μη;
Αυτό είναι δεν ξέρουμε την διαδικασία . Κατά την δοκιμή hp και σφραγιση υπάρχουν κάννες που δεν τα καταφέρνουν και αχρηστεύονται ; Μήπως δεν σφραγίζονται από θέμα κόστους δηλ.τοσες χιλιάδες σφραγίδες επί κάποιο ποσό ;Είναι διαφορετικό το ατσάλι και η κατασκευή των σφραγισμένων;
 
Εαν περάσει αυτό με τα ατσάλινα σκάγια θα ειναι η αρχη του τελους του κυνηγιου.
Σκεφτειτε ποσα οπλα θα πανε χαμένα, θηραματα τραυματισμενα, φυσιγγια με ανοιχτές κατανομες κ διασπορας αντιο για παντα, κ άλλα πολλά.
Δεν πρέπει να περάσει
 
Εαν περάσει αυτό με τα ατσάλινα σκάγια θα ειναι η αρχη του τελους του κυνηγιου.
Σκεφτειτε ποσα οπλα θα πανε χαμένα, θηραματα τραυματισμενα, φυσιγγια με ανοιχτές κατανομες κ διασπορας αντιο για παντα, κ άλλα πολλά.
Δεν πρέπει να περάσει
Βάλε εξοστρακισμους σε κυνήγι τσίχλας, ορτυκιού , λαγού κλπ.
 
M3 συνεχεια. Ο κατοχος πρασπαθησε να λυσει την αποθηκη για καθαρισμο ,αλλα χωρις τα καταληλα εργαλεια ,το αποτελεσμα το βλεπετε στην.φωτο .καταστροφη της αποθηκηςView attachment 73914View attachment 73915
Σιδεροφαγος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top