Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αμα εισαι σαδιστης και θελεις να σπασ τα πουλια η να τα βλεπεις να βασανιζονται στα χερια σου η στο στομα του σκυλου σου ,καλα κανεις
Δεν φτανουν τα σκαγια ως τα πουλια.
Ενα μπαμ ακους και τιποτα αλλο.
 
Και ειπα η αδρανεια ειναι μπουρδα και χωρις πολλες θεωριες θα το καταλαβει καποιος αν βαλει διπλα διπλα την ιδια καννη με το ιδιο φυσιγγι και σε συστημα αδρανειας και σε δικαννο
 
Ήταν ανώτερες σε ξύλα τουλάχιστον η 123 και σίγουρα ισάξιες σε φινίρισμα και βαφές

Κούνημα στην πάπια είχαν και άλλα όπλα πχ Remington 11-87- browning fusion evolve

Η αδράνεια είναι το καθαρότερο και πιό αξιόπιστο σύστημα
Εάν δεν σου αρέσει σεβαστό αλλά δεν σημαίνει ότι είναι μπούρδα
Κοίτα τις πωλήσεις κάθε χρόνο, μία μπούρδα μπορεί αρχικά να σε ξεγελάσει αλλά δεν έχει διάρκεια
Δεν εχει να κανει με τις πωλησεις.ει αι αυτο που ειπε και ο φιλος παραπανω.

Φιλε ενας μικρος τζογος σε συστημα αεριων δικαιολογειται ,σε αδρανειας ειχε γινει θεμα. Ισως αφηναν λιγο περιθορειο για να μοντιφαρεις αλλη καννη πανω χαχα.

Αυτο με τα ποσοστα των πωλησεων ας το αφησουμε γιατι σε μεγαλο βαθμο υπαρχει κολλημα,ταση αγορας και άγνοια.
Ειναι σα να λεμε οτι η πλειοψηφια σημερα συμφωνει με τη ΝΔ γενικά
 
Κι αν πηγαιναν καλα,δεν θα εκραζαν οι πωλητες διαφορους καταστηματαρχες.εγω εχω εικονα οτι ο κοσμος προσανατολιζεται σε αλλες εταιριες κι αυτες τις εχει η τις πουλαει
 
Αυτο που λες για 123 ισχυει για ολες τις εταιριες.κι εγω εχω ρεμινγκτον που εκανε 2000€ αλλα και στην βλητικη αποψη εχει να μου δοσει το κατι παραπανω



Οι τιμες τους ειναι αδικαιολογητες για καραμπινες ποσο μαλλον για οπλα που εμφανιζουν ιδιοτροπιες σε ολα τα σύγχρονα φυσιγγια που στην ελλαδα το 85% ειναι ιταλικης προελευσης
 
Αυτο με τα ποσοστα των πωλησεων ας το αφησουμε γιατι σε μεγαλο βαθμο υπαρχει κολλημα,ταση αγορας και άγνοια.
Δεν γίνεται να το αφήσουμε από την στιγμή που για δεκαετίες το συγκεκριμένο σύστημα πουλάει, δεν είναι μόνο η benelli με αδράνεια
Δηλαδή ένα μεγάλο μέρος που αγοράζει αδράνεια είναι κολλημένος παρασυρμένος ή έχει άγνοια;
Ενώ εάν πάρει αερίων είναι γνώστης;
Κι αν πηγαιναν καλα,δεν θα εκραζαν οι πωλητες διαφορους καταστηματαρχες.εγω εχω εικονα οτι ο κοσμος προσανατολιζεται σε αλλες εταιριες κι αυτες τις εχει η τις πουλαει
Μία χαρά πάει και ο κόσμος πάντα προσανατολιζόταν και σε άλλες εταιρίες, δεν είπαμε ότι θα κλείσουν όλες οι άλλες ή ότι θα καταργηθεί το σύστημα αερίων
 
Δεν γίνεται να το αφήσουμε από την στιγμή που για δεκαετίες το συγκεκριμένο σύστημα πουλάει, δεν είναι μόνο η benelli με αδράνεια
Δηλαδή ένα μεγάλο μέρος που αγοράζει αδράνεια είναι κολλημένος παρασυρμένος ή έχει άγνοια;
Ενώ εάν πάρει αερίων είναι γνώστης;

Μία χαρά πάει και ο κόσμος πάντα προσανατολιζόταν και σε άλλες εταιρίες, δεν είπαμε ότι θα κλείσουν όλες οι άλλες ή ότι θα καταργηθεί το σύστημα αερίων
Εγω για τη μπενελι μιλαω και αν διαβασεις τι εγραψα πριν και αλλες φορές,θα δεις οτι εχω αναφερει πως υπαρχουν πολυ καλυτερα αδρανειας
 
Εγω για τη μπενελι μιλαω και αν διαβασεις τι εγραψα πριν και αλλες φορές,θα δεις οτι εχω αναφερει πως υπαρχουν πολυ καλυτερα αδρανειας
Ναι ειναι καποιος ο οποιος εχει μαζεψει 15 μπενελι απο το παλαιοτερο ως το νεοτερο και μαλιστα κανει κωνος και δεν το λεει; Κι αν του πεις αλλη αποψη θα σε αντιμετωπισει λες και του εβρησες τη μανα. Ξερω τετοιον ο οποιος ειχε μια λουσατη αλλα το βουλωσε οταν ειδε τι κανει η μαξους

Το μονο που θα ελεγε ισως θα ηταν "ναι αλλα δεν παθαινει τιποτα" κι αυτο απο εγωισμο.τι να παθει οταν 3 χρονια εχεις να δεις φασσες;;;οποιοδηποτε οπλο και ποσο καθαρισμα θελει;

Αδρανεια για μενα εχει να κανει με την ουσια της οχι με την ευκολια της.για μενα η ουσια ειναι η ενεργεια αλλα το αφηνω μεγαλη κουβεντα
 
Με συγχωρεις ειναι αλλο να ειναι κολλημενος καποιος και να λεει ολα σκοτωνουν με καλο φυσιγγι...ισχυει.αλλο ομως να βλεπεις να κανεις δουλεια με οτι κι αν βαλεις να το ριχνει

Και μαλιστα τη νεα καννη της μπενελο θα την παρουν ακομα και οι κολλημένοι που τα ανεποθετουν ολα στα φυσιγγια,19,7 αυλους για να ριχνουν 30γρ. Ας το κανουν αλλα η αποψη τους παλι θα ειναι κολλημενη,επιβλητικη και με απαιτηση...
 
Και να το δεις.οταν ξεκινησουν να αγοραζουν παλι μπενελι με 19,7 αυτη την φορα για να κυνηγανε κοτσυφια και να πουλανε μαγκες λες και τους εθηξες το σπιτι,θα ειναι αυτοι που για πρωτη φορα στη ζωη τους θα κυνηγουμε με το φουλ μαμα της εταιριας μεχρι να βγουν τα αφτερ μαρκετ για τις καννες αυτες για να παρπυν εξτρα φουλ για να ριχνουν σκοπευτικα
 
Τι εκανε η Μαξους?
Η 1 ή η 2 ?
Δε μπορω να σου εξηγησω ...το λιγοτερο οτι σκουπιδι υπηρχε το εκαιγε αν εμενες.μεχρι και τα τσεχικα στην σερβια με τις υγρασιες αλλα τεσπα.ψηλα γραμματα...αν βαλεις καλο φυσιγγι η μπενελο σκοτωνει τελικα
 
Εμπορικο τρικ ξεκαθαρα αφου καναν τετοιον αυλο που να ξεκιναει με αναποδη καμπανα και στενη γεωμετρια για να φτασει 19,7.
Μοντιφα απο 835 η αδρανεια δεν δουλευε,μονο η 19,7 καννη της πανω στο μαμα σωμα χραπα χρουπα κι εκανε δουλεια μεχρι το πολυ ** και αφτερ μαρκετ. .

Καλο κλαμα έρχεται με τα 30 απο πυργο σε 2500€ και παραπανω οπλο με 19,7
.και παλι ομως οτι δεν ειναι μπενελι,ακομα ξαι ιταλικο με 18,55 -18,6 αυλο θα τα στελνει αν οχι ολα,πολλα ομως,με ολα τα τσοκ
 
Καλη τιμη τα 2500 ε για οπλο με καννη που θα αντιγραψουν ολοι οι υπολοιποι τα επομενα 20 χρονια...
Με συγχωρεις αλλα δεν ειναι δικια κου διαπιστωση πως δεν εχει ανακαλυφθει αλλη καννη να σταθει διπλα στην καννη της ρεμινγκτον. Ολοι ψαχνονται για μαγικα μεταλλα 70 χρονια μετα και σου πασαρουν οπλα σειρας με ή χωρις αυτα τα μεταλλα.

Τι να αντιγραψουν;;;; Η μοσσμπεργκ εβγαλε και η weathrby τετοιες καννες απ το 78 και πριν
 
Οι ιδιοι κολλημενοι με μοενελι που ελεγαν πως το φυσιγγι ηταν το παν και μια ζωη ηταν στο ψαξιμο και τις νηλες,τωρα θα βαζουν λαθος φυσιγγια σε καννες που φτιαχθηκαν για αλλα φορτια και φυσιγγια εμπορια που ουτε υπαρχουν εδω ουτε ειναι για τα κυνηγια τους.απλα επειδη ειναι κολλημενοι και λενε γνωμη για κατι το οποιο δεν εχουν τουφεκισει ακομα απλα επειδη ειναι της μπενελι.
Εγω εχω τι κανουν αυτες οι γεωμετριες σε πολυ βαρβατα σοβαρα κυνηγια βαλκανια και νοτιες χώρες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top