Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πάρε μία ακόμη....χαχαχαχα...... μόνο να μας πεις σε ποιο χαντάκι τις κλωτσας να τις μαζεύουμε εμείς....View attachment 54938και μία υβριδικη.....του συγκυνηγου μου....View attachment 54939
Ρε μεγάλε τι είναι αυτό μισό πλαστικό μισό ξύλινο? Τι ανωμαλία είναι αυτή?
 
Έχω μια παλιά Rafaello special lousso....λυπομουν τα ξύλα της επειδή ήταν και αρκετά καλής κατηγορίας..... έβαλα πλαστικά πριν 10-12 χρόνια και δεν τα αλλάζω με τίποτα.... άσε που με βόλεψε η πιο κλειστή χούφτα στο πιστολε του πλαστικού. View attachment 54935οπως όμως ειπώθηκε.... αυτά είναι προσωπικά γούστα του καθενός.....
Κι εγώ μια από τα ίδια, το έκανα comfort και τα ξύλινα τα έχω βγάλει για πούλημα IMG_20210110_105034~3.jpgIMG_20190409_202802.jpg
 
Η κακογουστιά σε όλο της το μεγαλείο.....Ρε μεγάλε τι είναι αυτό μισό πλαστικό μισό ξύλινο? Τι ανωμαλία είναι αυτή?
Συνηθως αυτη τη λέξη την ακούω από τις γυναίκες μα θεος και στα όπλα?
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..... φίλε μου έγραψα ότι αυτά είναι γούστα....ο καθένας όπως βολεύεται και τον ευχαριστεί.... δε χρειάζεται να χαρακτηρίζουμε και να προσβαλουμμε κανέναν.... αλλά δε βλέπω κάποια δική σου φωτογραφία από τα μυδράλια......
 
Last edited:
Πολύ ωραίο.
Έχω μια παλιά Rafaello special lousso....λυπομουν τα ξύλα της επειδή ήταν και αρκετά καλής κατηγορίας..... έβαλα πλαστικά πριν 10-12 χρόνια και δεν τα αλλάζω με τίποτα.... άσε που με βόλεψε η πιο κλειστή χούφτα στο πιστολε του πλαστικού. View attachment 54935οπως όμως ειπώθηκε.... αυτά είναι προσωπικά γούστα του καθενός.....
Η Benelli διαθέτει πλαστικά για αυτά τα μοντέλα;
Χμμμ…
 
Σύμφωνα με σημερινες πληροφορίες (Lucas) με απόλυτη μυστικότητα ετοιμάζεται ενα sbe4 που δεν θα έχει κ πολλες ομοιότητες με τα προηγούμενα, φορώντας ολα τα τεχνολογικά καλούδια της benelli και κάτι ακόμα που θα ταράξει τα νερα πολυ δυνατα

.... Fara tremare le acque.... Δικα του λόγια αυτα..
 
Σύμφωνα με σημερινες πληροφορίες (Lucas) με απόλυτη μυστικότητα ετοιμάζεται ενα sbe4 που δεν θα έχει κ πολλες ομοιότητες με τα προηγούμενα, φορώντας ολα τα τεχνολογικά καλούδια της benelli και κάτι ακόμα που θα ταράξει τα νερα πολυ δυνατα

.... Fara tremare le acque.... Δικα του λόγια αυτα..
Οι fashion victim τύποι δεν πρέπει να αγοράζουν Benelli.
Θα ξηλώνονται κάθε χρόνο.
Να την βαρέσω σε κάνα λιθάρι να χαλάσει για να έχω δικαιολογία στην γυναίκα μου να πάρω καινούργια ?
Θα βγάλουν άκουσα και μια με mp3 player στο κοντάκι με στικάκι.
Γουστάρω !!!!
Θα πάν τα λουμπέτια σύννεφο !!!
Πως θα περνάει η ώρα στο καρτέρι ?
 
Ειχα παρει ενα ακριβό τζάκετ για το κυνήγι.. Το εχω ακομη... 15 χρόνια το μαμημενο δε λέει να χαλάσει να παρω κανένα αλλο... Τι μεσα απο πουρναρια το περνάω, τι το πεταω απο δω κ απο εκει να μην ξηλώνεται με τίποτα.. Ξερίζωσε ενα κλαρί απο πουρναρι την προηγούμενη φορά...ψαχνω να βρω αφορμή για καινούριο αλλα δεν...
 
Οι fashion victim τύποι δεν πρέπει να αγοράζουν Benelli.
Θα ξηλώνονται κάθε χρόνο.
Να την βαρέσω σε κάνα λιθάρι να χαλάσει για να έχω δικαιολογία στην γυναίκα μου να πάρω καινούργια ?
Θα βγάλουν άκουσα και μια με mp3 player στο κοντάκι με στικάκι.
Γουστάρω !!!!
Θα πάν τα λουμπέτια σύννεφο !!!
Πως θα περνάει η ώρα στο καρτέρι ?
Η αυτοψία θα δείξει ότι το έκανες επίτηδες και θα μείνεις χωρίς όπλο.Τοσες τούμπες έχω φάει και κάτι ψιλοσημαδακια έχω κερδίσει για παράσημα.
 
Πολύ ωραίο.

Η Benelli διαθέτει πλαστικά για αυτά τα μοντέλα;
Χμμμ…
Νομίζω ότι το κοντάκι είναι αυτό που φορούσε η m 1 ή ο πρώτος black eagle και η πάπια από μεταγενέστερο μοντέλο γι αυτό και έχει το όνομα της εταιρείας επάνω.... νομίζω ότι είναι αυτό που φορούσε η Rafaello crio comfort. Το αστείο είναι ότι η πλαστική πάπια είναι λεπτότερη από την ξύλινη και με καλύτερο grip.....
 
Last edited:
Αφήστε που με τα ξύλινα κοντάκια κόβονται δέντρα για να φτιαχτούν !!!
Προστατεύουμε την φύση και το περιβάλλον κύριοι :) :) :)
Ανακυκλούμενο πλαστικό.
το ότι κυνηγάμε με μπενέλλες που το βάζεις;
εκεί να δεις
προστασία της φύσης και των θηραμάτων!

*μέχρι τα τρυγόνια την πήραν χαμπαρι την δουλειά
όσο πήγαινα με την μπενέλλα έρχονταν σιγά-σιγά με το πάσο τους
το ΣΚ πήγα με τα ποζε και στουκας γίναν τα πιτσούνια, ουτε μπαμ δεν πρόφτασα να κάνω

**δίλημμα:
να παίρνω την μπενέλλα να ρίχνω φυσίγγια και να γυρνάω άδειος
ή να παίρνω ποζέ να μην κάνω μπαμ και να γυρνάω άδειος;
ιδου η απορίαααα!!!!!
 
το ότι κυνηγάμε με μπενέλλες που το βάζεις;
εκεί να δεις προστασία της φύσης και των θηραμάτων!
Μάριε για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά είναι σύνθετο το πρόβλημα.

Μόνο επιβλαβή σκοτώνουν καλά οι benellες.
Σε κάποια βρώσιμα θηρεύσιμα έχουν πρόβλημα.
Σε τσίχλες, τρυγόνια και παπιά πχ δεν τα πάνε καλά.
Γουρούνια, λαγούς, μπεκάτσες, πέρδικες τις ζεματάνε.
Επίσης το πρωί δεν σκοτώνουν καλά.
Από τις 8.00 που θα ξυπνήσουν .sex hard.
Έχουν και μια ευαισθησία στους ανέμους ... αν ο αισθητήρας τους πιάσει ότι φυσάει νοτιάς, δεν δουλεύουν.
Στο κρύο αρνούνται πεισματικά να δουλέψουν οι κάνες και τα τσοκ γιατί έχουν υποστεί σκληρά βασανιστήρια με κρυογενική κατεργασία και τους έχουν δημιουργηθεί φοβίες και ψυχολογικά.

Νομίζω ότι έχει πρόβλημα το λογισμικό τους :)
 
Σύμφωνα με σημερινες πληροφορίες (Lucas) με απόλυτη μυστικότητα ετοιμάζεται ενα sbe4 που δεν θα έχει κ πολλες ομοιότητες με τα προηγούμενα, φορώντας ολα τα τεχνολογικά καλούδια της benelli και κάτι ακόμα που θα ταράξει τα νερα πολυ δυνατα

.... Fara tremare le acque.... Δικα του λόγια αυτα..
Τα λεφτσ τα εχει μαζεψει η beretta
A400 extreme plus.Κατι πρεπει να κανει και η benelli γιατι το SBE 3 δεν τσουλαει καλα ακομα και στη αμερικα.Δυο φιλοι σκοπευτες κυνηγουν υδροβια ανα την Ευρωπη εχουν παραγγειλει 2 beretta.
 
Ειχα παρει ενα ακριβό τζάκετ για το κυνήγι.. Το εχω ακομη... 15 χρόνια το μαμημενο δε λέει να χαλάσει να παρω κανένα αλλο... Τι μεσα απο πουρναρια το περνάω, τι το πεταω απο δω κ απο εκει να μην ξηλώνεται με τίποτα.. Ξερίζωσε ενα κλαρί απο πουρναρι την προηγούμενη φορά...ψαχνω να βρω αφορμή για καινούριο αλλα δεν...
Εγώ πάλι έχω ένα‼️ που αν τα παπιά είχαν φράγκα ,θα τσονταραν να πάρω άλλο‼️
 
Βασιλη εγω ειμαι λατρης της sbe3... Υστερεί πολυ τεχνολογικα σε σχεση με τα όπλα που αναφερουμε παραπάνω... Δε γνωρίζω γιατί ας πούμε δεν βαζει την κανη power bore στην sbe3;
Βασιλη εγω ειμαι λατρης της sbe3... Υστερεί πολυ τεχνολογικα σε σχεση με τα όπλα που αναφερουμε παραπάνω... Δε γνωρίζω γιατί ας πούμε δεν βαζει την κανη power bore στην sbe3;
Έχει και διαφορετική τιμή!αλλά νομίζω ότι έχει αναφερθεί ότι έχει διαφορετικό κώνο η SBE3 όλα δεν ξέρω ισχύει. Αλλά και το τι διάφορες έχει μια power bore δεν έχω δει κάπου, άλλωστε μπορεί μερικές φορές να το κάνει και σε αλλά μοντέλα κάτι διαφορετικό στην κάνη και απλά να μην το αναφέρει για λόγους ότι θα κόψει κάποιο άλλο που το πουλάει για το συγκεκριμένο κωδικό.
 
https://benelli.it/en/technologies?tec=crio-system

αυτα ειναι τα οπλα που φορανε CB (Crio Barrel)....πατηστε πανω στο κουτακι Discover Related Firearms...ειναι μεσα η black eagle και η εκπληξη ακουει στο ονομα m2 ceracote...
η black eagle εχει απλη κανη και σε βαζω και στοίχημα .yel. .yel..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top