Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Παμε τωρα στα οπλα.... Σε καλώ οποτε θες να βρεθούμε να ρίξεις με δύο όπλα αδρανειας που εχω... Το ενα ειναι του 1990 κ το αλλο 2022. Θα διαπιστώσεις μονος σου οτι το ενα ειναι ζασταβα κ το αλλο, αυτό που περιέγραψα απο πανω με το συμβαν στο δρομο
Επιβεβαιώνω. Οι καινούριες benelli πιο εργονομικες με αρκετη διαφορά απ τις παλιες , λιγοτερη ανάκρουση και ίσως λεω ίσως καλυτερες βλητικά, αλλα το τελευταίο δεν το χω τεσταρει ακομα.
 
Επιβεβαιώνω. Οι καινούριες benelli πιο εργονομικες με αρκετη διαφορά απ τις παλιες , λιγοτερη ανάκρουση και ίσως λεω ίσως καλυτερες βλητικά, αλλα το τελευταίο δεν το χω τεσταρει ακομα.
Το εχω τεστάρει εγω... Μαμαει η περιφέρεια του power bore...
 
Για όλα τα όπλα με πλαστικά πάει αυτό δεν μιλάω μόνο για τις συγκεκριμένες στη φώτο το ξύλο είναι αλλιώς πιο παραδοσιακό
Νίκο τι όπλο έχεις και τι θα ήθελες να αγοράσεις μέχρι 2,5 χιλιάρικα ;
 
και ίσως λεω ίσως καλυτερες βλητικά, αλλα το τελευταίο δεν το χω τεσταρει ακομα.
Με τόσες βλητικές υπεροχές που ακούμε σε κάθε νέο μοντέλο όλων των εταιριών θα έπρεπε να είχαμε φτάσει στο 1000% συγκέντρωση τώρα, ... αλλά όλοι πασχίζουν για το 85% εδώ και 200 χρόνια.
 
Νίκο τι όπλο έχεις και τι θα ήθελες να αγοράσεις μέχρι 2,5 χιλιάρικα ;
Έχω δύο μπέρετες που σηκώνοντε εκεί που οι άλλοι κάνουν ότι δεν βλέπουν και ένα δίκανο που το έχω λιώσει αν είχα λεφτά θα επερνα σίγουρα ένα καλύτερο δίκανο το θέμα καραμπίνες έχει κλείσει για μένα με τα μυδραλια που έχω
 
Έχω δύο μπέρετες που σηκώνοντε εκεί που οι άλλοι κάνουν ότι δεν βλέπουν και ένα δίκανο που το έχω λιώσει αν είχα λεφτά θα επερνα σίγουρα ένα καλύτερο δίκανο το θέμα καραμπίνες έχει κλείσει για μένα με τα μυδραλια που έχω
Λέγε μοντέλα, κώνους, αυλούς, τσοκ, δηλητήριο κανών, επίπεδο πατίνωσης και τα συναφή ... με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε ;

ps
Γεμίζεις φυσίγγια ;
 
Λέγε μοντέλα, κώνους, αυλούς, τσοκ, δηλητήριο κανών, επίπεδο πατίνωσης και τα συναφή ... με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε ;

ps
Γεμίζεις φυσίγγια ;
Ασε ναχει και λιγο μυστηριο το θεμα.Περιμενε συνεχιζεται το σεναριο.
 
Επιβεβαιώνω. Οι καινούριες benelli πιο εργονομικες με αρκετη διαφορά απ τις παλιες , λιγοτερη ανάκρουση και ίσως λεω ίσως καλυτερες βλητικά, αλλα το τελευταίο δεν το χω τεσταρει ακομα.
Και βλητικα σαφως ανώτερες ειναι αλλα οπλα.
 
Δεν μου αρέσει οπτικά ρε φίλε γούστα είναι χίλιες φορές καλύτερα ένα Ρωσικό μόνοκανό
Το πλαστικό το παίρνεις για τη πρακτικότητα τη άνεση λόγο συστημάτων απόσβεσης αλλά και της αντοχής σε κακές καιρικές συνθήκες .
 
Έριχνα μια ματιά στο καλκατζακο σε όλες τις γνωστές μάρκες τελικά οι Ιταλοί τον έχουν ψηλά τον αμανέ εκτός τη Frankie και τον έχουν αναιβαζεις και οι Αμερικάνοι βέβαια αυτοί έχουν και μεγαλύτερο τελωνείο.Και αναρωτιωμουν ότι όποιος δεν έχει τη καβλα ντε και σώνει του καινούριου είναι 100% κερδισμένος με αγορά μεταχειρισμένου που υπάρχει τεράστια γκάμα σε πώληση και σε τιμές για όλες τις τσέπες ,πράγμα που αρχίζει να συμβαίνει και με τα αυτοκίνητα εάν θέλεις να κάνεις τη δουλειά σου και δεν σε νοιάζει η πολύ εξυπνάδα μέσω ηλεκτρονικών συστημάτων .
Εγω Γιάννη εχω την αίσθηση οτι τα μεταχ. εχουν ανεβει σε τιμη
 
11η σερι κυνηγετικη σεζον με οπλο συνθετικων μερων ....δεν ξαναγυριζω στα ξυλα...ειχαν προηγηθει 20 κυνηγετικες σεζον με ξυλα...καλημερα σε ολους παιδια..καλη εβδομαδα
Το καλο συνθετικό είναι καλυτερο απο το ξυλο στα οπλα που χρησιμοποιουνται πολυ και βαναυσα. Σαν υλικό λεω οχι ομορφια κλπ.
Σε λιγο καιρό ειμαι σιγουρος θα βγουν συνθετικά δικανα. Εχουν ηδη βγει, αλλα οχι πολλα.
Δεν ειναι τυχαιο που ολα τα στρατιωτικα οπλα ειναι συνθετικά.
 
Για κυνήγι, Super sport Ethos, Córdoba ή be Diamond? 66 ή 71 πόντους; (Εγω το ...βιολί μου!)
τα 'παμε
όπλα αδρανείας για γενικό κυνήγι μέχρι 66 εκ, (τα 61 ίσως ακόμα καλύτερα)
έχουν μεγάλη βάση που προσθέτει στην σκοπευτική ευθεία
οι 71 εκ μόνο για υδρόβια άντε και φάσσες
 
τα 'παμε
όπλα αδρανείας για γενικό κυνήγι μέχρι 66 εκ, (τα 61 ίσως ακόμα καλύτερα)
έχουν μεγάλη βάση που προσθέτει στην σκοπευτική ευθεία
οι 71 εκ μόνο για υδρόβια άντε και φάσσες
Πριονι καλο εχεις; να περάσω μια βολτα...
 
τα 'παμε
όπλα αδρανείας για γενικό κυνήγι μέχρι 66 εκ, (τα 61 ίσως ακόμα καλύτερα)
έχουν μεγάλη βάση που προσθέτει στην σκοπευτική ευθεία
οι 71 εκ μόνο για υδρόβια άντε και φάσσες
Αδικο δεν εχεις ο μόνος λόγος που εδωσα μετά απο χρονια τον sbe1,με τους χειμώνες που δεν κανει και με τις απαγορεύσεις το ημερισιο κυνήγι χάθηκε ,στο περπατητο το πρωί και στο απόγευμα περισσότερο δυσκολευε την κατάσταση παρα βολεύε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top