Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εισαγεται η cordoba ethos sport;... Ειναι θέμα γούστου... Αν φτάνεις στα χρήματα εκει πανω παίρνεις οποιο σου αρέσει περισσότερο... Παιδια οι κανες ειναι πλεον 65 και 70 εκατοστα... Στις μπενελες. Ειδικά σε αυτές που αναφερουμε
 
Για κυνήγι, Super sport Ethos, Córdoba ή be Diamond? 66 ή 71 πόντους; (Εγω το ...βιολί μου!)
Φιλε μου καλε το ερωτημα σου εχει απλη και και αποδεδειγμένη απαντηση.Τα οπλα στα οποια αναφερεσαι εχουν πρωτιστως εξαιρετκη ποιοτητα κατασκευης καθως και εργονομικα χαρακτηριστικα που σου διδουν σημαντικο
πλεονεκτημα στην αβίαστη χρηση τους.Ομως ο προσανατολισμος τους για τη χρηση στο κυνηγι μπορει να ειναι κοινος μονο στην περιπτωση που ο χρηστης εχει την ευκολια να χειρίζεται το ιδιο ανετα ενα οπλο με 71cm και με 66 cm.Στην περιπτωση που δεν εχει αυτη την δυνατοτητα η λογικη και η επιλογη που εχουν κανει οι περισσότεροι εξ ημων ειναι η Bediamont και 66cm για γενικο κυνηγι και Ethos και Cordoba για καρτερισιο.Πιστευω να βοηθησα.
 
Ποιός σώφρων θα τις πάρει ?
Ελα ντε και για ποιο λογο δεν καταλαβαινω .Εδω σκοπευτες πρωταθλητες κυνηγουν και ασκουν πρωταθλητισμο με κατι τσοκαρες λετε να μην ξερουν τι κανουν αραγε;Υπαρχει ομως και η ρομαντικη πλευρα που δεν ειναι παρεξηγησιμη οπως καποιοι οι οποιοι κανουν συγκεκριμενο και μονο κυνηγι και εχουν τυποποιησει τις βολες τους συμφωνα με το τερεν που κυνηγουν χωρις να ανακατευουνε το μυαλο τους με προσθετες απαιτησεις.Προσωπικα δεν θα επελεγα οπλο με σταθερά τσοκ λογο της πολλαπλότητας του κυνηγιου που κανω και ας ελεγε καποιος οτι με την δυνατοτητα της επιλογης των φυσιγγιων θα μπορουσα εστω και ετσι να πετυχω καποιες προσαρμογες βλητικα.
 
Γιατι ετσι; δε σκοτώνει η be με 70 εκατοστα;.. Θα τη στείλω πισω στο Λουκα να μου στείλει μια 65 εκατοστα
Το ερωτημα δεν ειναι ποια σκοτωνει η οχι αλλα η χρηστικοτα των οπλων κατα το μεγιστο στο συνολο των επιλογών κυνηγετικα.Και να κανω και ενα αστειο απο τα παλαια Benelli ειναι μην περιμενουμε και πολλα για τα σκοτωματα οποτε τι μας ενδιαφερει το μηκος των κανων;
 
Το ερωτημα δεν ειναι ποια σκοτωνει η οχι αλλα η χρηστικοτα των οπλων κατα το μεγιστο στο συνολο των επιλογών κυνηγετικα.Και να κανω και ενα αστειο απο τα παλαια Benelli ειναι μην περιμενουμε και πολλα για τα σκοτωματα οποτε τι μας ενδιαφερει το μηκος των κανων;
Επαληθευω piter....31/12/95...εγω και η ιρμα μου... Benelli super 90...
Screenshot_20220903_224754.jpg
 
Εχασα μια με 200€ πραγματικα ατουφεκιστη πολυ θα την ηθελα παντως 66 ποντους 3* το απολυτο για εμενα στισιμο
Πήρε ο ξάδερφος μια 76full σταθερό super90 400 ευρώ σε άριστη κατάσταση (την λύσαμε μαζί).
Τώρα ψάχνει δεύτερη κάνη με τσοκ αχχαχαχαχ

Ίσως το 66 να είναι το ιδανικό πλέον για αυτογεμές ... εμένα με έφαγε η μακρυκανίτιδα (71cm) ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top