Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και με τσοκ και χωρίς το ίδιο ρίχνουν.........
Ημιαστειο..........
Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου ...
Δεν το έχω πει ποτέ αυτό !!!!

Λέω ότι με ότι συμβατικό τσόκ ρίξεις με την ίδια σύσφιξη τα ίδια πράγματα θα δεις αν ρίξεις πολλά φυσίγγια και βγάλεις τον μέσο όρο.
Έχεις δει κάτι διαφορετικό ?
 
Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου ...
Δεν το έχω πει ποτέ αυτό !!!!

Λέω ότι με ότι συμβατικό τσόκ ρίξεις με την ίδια σύσφιξη τα ίδια πράγματα θα δεις αν ρίξεις πολλά φυσίγγια και βγάλεις τον μέσο όρο.
Έχεις δει κάτι διαφορετικό ?
Αχ Βασίλη δεν με πιάνεις....... Αστείο έκανα για τις βλητικες επιδόσεις των μπενελι..... Με τσοκ η χωρίς το ίδιο σκορποσκαγιασμα.......
Αστειεύομαι βέβαια......
 
Αν το δεις αντικειμενικά και σε βάθος, είναι μια καλή βλητική βελτίωση για κοντινές αποστάσεις.
Σε απαλλάσει και από το βάσανο να διαλέγεις τσοκ.
βασιλη περα απο την πλακα ,μονο thinwall και τα true choke [baikal] παιρνει λογο διαστασεων
 
Επώμισα μια crio μέχρι να εξυπηρετήσει τους άλλους πελάτες νομίζω ήταν 71 εκατοστά η διαφορά ήταν μόνο ότι είχε μακρύτερη σκοπευτική γραμμή 😂 το ίδιο μου ερχόταν και εκείνη απλά δεν μου καθόταν καλά τώρα δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι μήπως δεν θα με εξυπηρετεί καλά η 66αρα στο καρτέρι στις γαλάζιες. Κυνηγούσα μέχρι πέρυσι με μια Beretta 391 teknys νομίζω 71 ήταν και αυτή ίσως να είχα συνηθίσει την 71 και μου φαίνεται λίγο περίεργο
66 για όλα!
 
Καλημέρα σας. Έχει κανείς την montefeltro την συνθετική να μου πει δυο λόγια για το όπλο (ντουφεκιες, ζύγισμα και τα λοιπά). Θα την πάρω σε 66 εκατοστά και θέλω να δω μερικές γνώμες
Την έχω σε ξύλινη.τι θες να μάθεις;
 
Benelli m1 View attachment 55534Aσελγεια κολησε το τσοκ και εκοψαν την καννη να δω τι εσωτ θα της βαλω γιατι τα μαμα.δεν.τα παιρνει

Καλησπέρα!
Δύσκολη επέμβαση ! Πρέπει να υπάρχει ικανό πάχος μετάλλου για να χαραχτούν καινούρια πάσσα και να επαναδιαμορφωθεί εσωτερικά το άκρο ώστε να δέχεται τα νέα τσόκ. Να τολμήσω να ρωτήσω ποιά είναι η αντοχή ενός τέτοιου διαμορφωμένου άκρου κάννης με εσωτερικά τσόκ;
Υπάρχει και σκέψη για τοποθέτηση εξωτερικών τσόκ σε τέτοιες περιπτώσεις;;
 
Ίσως απλά να χάνεις το κέντρο με το μάτι....κ όχι το όπλο‼️
Βάλε κάτι έντονο στο κέντρο‼️κ ρίξε πάνω σε αυτό ‼️
Τζωνη το σκεφτηκα κι εγω. Την αλλα φορα θα κανω ενα κυκλο 10εκ διαμετρο με κιμωλια. Αν τον καλυψω κατα το ημισυ με 3 τουφεκιες σταματαω.
Έχεις κάνη τεστ να δεις ποιο ματι έχεις κυριαρχο
Ναι Ηλια. Δεξί ειναι. Περναω ομως πολλες ωρες μπροστα σε Η/Υ λογω εργασιας. Μπορει να κλεβει λιγο το αριστερο καμια φορα. Μη μου βαζεις τετοια φυτιλια τωρα. Οχι οχι, δε θα το εξετασω καν. Να πα να γαμηθει. Πολυ το λιβανισα ηδη.
 
Benelli m1 View attachment 55534Aσελγεια κολησε το τσοκ και εκοψαν την καννη να δω τι εσωτ θα της βαλω γιατι τα μαμα.δεν.τα παιρνει
Τι να πω Σίδεροφαγοι τι έχουν δει τα μάτια σου εμάς από κανένα μας δείχνεις και έχουμε πάθει πλάκα
 
20220913_202945.jpg
20220913_202926-jpg.55570
20220913_204107.jpg
 

Attachments

  • 20220913_202926.jpg
    20220913_202926.jpg
    205 KB · Προβολές: 485
  • 20220913_203036.jpg
    20220913_203036.jpg
    396,4 KB · Προβολές: 36
Γεια σου ρε βαγγο με τις ωραιες δουλιες σου ετσι ανοξειδοτο τσοκ και δωστου και ενα κεσεδακι λαδι να βουταει μια φορα την εβδομαδα το σπειρωμα και θα νε κομπλε αχαχαχαχ
 
Γεια σου ρε βαγγο με τις ωραιες δουλιες σου ετσι ανοξειδοτο τσοκ και δωστου και ενα κεσεδακι λαδι να βουταει μια φορα την εβδομαδα το σπειρωμα και θα νε κομπλε αχαχαχαχ
τους δινω και γρασο Τολη τι να κανω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top