Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ε οχι κι εμπλοκές τα benelli... 3 συνολικά εχω δουλέψει όλες δούλευαν αψογα. Η αξιοπιστία τους είναι κορυφή!
Και όμως έχει ακουστεί και γραφτεί και αυτό.
13 εκ πάνω στα 18 μέτρα είναι καταστροφή
Η Benelli λέει ότι το αποδεκτό κέντρο της βολής μπορεί να είναι μέχρι 12,7 cm πάνω. Λέει επίσης ότι μπορεί να είναι και μέχρι 5 cm κάτω και 5 cm αριστερά ή δεξιά. Οπότε αυτές είναι απλά οι ανοχές που δίνει σαν εταιρεία και όχι ο κανόνας. Δίνει μεγαλύτερη ανοχή προς τα πάνω θεωρώντας όπως λέει ότι αυτό ειναι προς ώφελος του κυνηγού. Από που καταλάβατε εσείς ότι όλα τα Benelli τουφεκάνε 13 cm πιο πάνω στα 18 μέτρα δεν μπορώ να καταλάβω. Όπως είπα η super vinci μου κατασκευασμένη το 2021 δεν ψιλοτουφεκάει καθόλου. Αν θέλετε όπλο να κεντροτουφεκάει 100% πάρτε με slug κάννη και με ρυθμιζόμενο κλισιοσκοπιο να το ρυθμίζεται κιόλας . Αλλά όπως επίσης είπα υπάρχουν και άλλες εταιρίες αν έχετε αμφιβολίες.
 
Και όμως έχει ακουστεί και γραφτεί και αυτό.

Η Benelli λέει ότι το αποδεκτό κέντρο της βολής μπορεί να είναι μέχρι 12,7 cm πάνω. Λέει επίσης ότι μπορεί να είναι και μέχρι 5 cm κάτω και 5 cm αριστερά ή δεξιά. Οπότε αυτές είναι απλά οι ανοχές που δίνει σαν εταιρεία και όχι ο κανόνας. Δίνει μεγαλύτερη ανοχή προς τα πάνω θεωρώντας όπως λέει ότι αυτό ειναι προς ώφελος του κυνηγού. Από που καταλάβατε εσείς ότι όλα τα Benelli τουφεκάνε 13 cm πιο πάνω στα 18 μέτρα δεν μπορώ να καταλάβω. Όπως είπα η super vinci μου κατασκευασμένη το 2021 δεν ψιλοτουφεκάει καθόλου. Αν θέλετε όπλο να κεντροτουφεκάει 100% πάρτε με slug κάννη και με ρυθμιζόμενο κλισιοσκοπιο να το ρυθμίζεται κιόλας . Αλλά όπως επίσης είπα υπάρχουν και άλλες εταιρίες αν έχετε αμφιβολίες.
Καλησπέρα φίλε μου.
Κατ αρχήν μην αρπάζεσαι. Έχουμε κ εμείς μπενελλι κ παραπάνω από μία.
Δεν είπα ότι όλα τα μπενελλι τουφεκάνε 13 εκ πάνω.
Όμως το να δίνει μια εταιρεία ανοχές 13 εκ πανω και 5 εκ κάτω, δεξιά, αριστερά στα 18 μέτρα εγώ το θεωρώ απαράδεκτο όταν μιλάμε για στημενο οπλο.
Πληρώνω κ έχω την απαίτηση οι τουφεκιες να πηγαίνουν εκεί που πρέπει κ όχι στο περίπου. Δεν γίνεται κ ούτε είναι φυσιολογικό να σημαδευω κάτι στα 18 μέτρα κ η τουφεκιά να πηγαίνει πάνω 13 εκ δηλ στα 36 μέτρα 26 εκ πάνω τα κέντρα.
 
γιατι ρε Μανο αργησες τοσο πολυ να γραψεις την τελευταια προταση;.............και πηγα και πεταξα παλι τα λεφτακια μου σε μια benelli..............:confused::confused:.hair..hair.
καλα να παθεις, και benelli και gemini θα σας παρει και το πρωταθλημα η ΑΕΚΑΡΑ!!!! Τι μενει μετα?😢.yelling.
 
Στα πόσα μέτρα η τουφεκιά χάνει ύψος;
Από τη στιγμή που βγαίνει από την κάννη. Απλά ανάλογα το πού είναι σχεδιασμένο ένα όπλο να χτυπάει κέντρο, η πτώση γίνεται αισθητή από αυτό το σημείο και μετά. Πρακτικά (και χονδρικά) αρχίζει να εκδηλώνεται μετά τα 50 μέτρα και γίνεται αισθητή πάνω από τα 65-70.
 
Οι σουγιάδες benelli πως τα πάνε με τα χόρτα κάνουν στραβοκοψιματα ;
εχω σουγια γαμαει και δερνει, αφου σκεφτομαι να πουλησω το οπλο ,και να κυνηγαω φασσες με τον σουγια Συντομα θα ακουσεις για τον βαγγο τον σουγια
 
Back
Top