Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Γιώργο όπλο πάνω από 1500-2000€ δεν θα έπαιρνα ποτέ ακόμα και να σκότωνε στα 200μ.
Δεν είναι θέμα οικονομικής δυσπραγίας, είναι θέμα κοροϊδίας.
Επίσης το ακριβό πράμα σε κάνει δούλο του.
Προτιμώ να τα δώσω σε σκυλί παρά σε όπλο.

Οι διαφορές δεν είναι μόνο μικρές ... είναι και δυσδιάκριτες στα όπλα που έχω δοκιμάσει.
Αγοράζεις ένα αξιόπιστο όπλο που να μην σε αγχώνει το γδάρσιμο ή το χτύπημα, αγοράζεις φυσίγγι ανάλογο του θηράματος και βγαίνεις για κυνήγι.
Εκεί τελειώνουν όλα για εμένα ... καλό βράδυ σε όλους.
Αναλογα με την οικονομικη κατασταση αλλαζει και το ποσό που καποιος θεωρει λογικο.
Στα υπολοιπα σε γενικες γραμμες συμφωνω.
 
Last edited:
Γιώργο όπλο πάνω από 1500-2000€ δεν θα έπαιρνα ποτέ ακόμα και να σκότωνε στα 200μ.
Δεν είναι θέμα οικονομικής δυσπραγίας, είναι θέμα κοροϊδίας.
Επίσης το ακριβό πράμα σε κάνει δούλο του.
Προτιμώ να τα δώσω σε σκυλί παρά σε όπλο.

Οι διαφορές δεν είναι μόνο μικρές ... είναι και δυσδιάκριτες στα όπλα που έχω δοκιμάσει.
Αγοράζεις ένα αξιόπιστο όπλο που να μην σε αγχώνει το γδάρσιμο ή το χτύπημα, αγοράζεις φυσίγγι ανάλογο του θηράματος και βγαίνεις για κυνήγι.
Εκεί τελειώνουν όλα για εμένα ... καλό βράδυ σε όλους.
Από 1000-1600€ εγώ θα έλεγα
 
3240 είναι εμένα με κάνη 62 απλή,πίστευα με τα πλαστικά θα ταν ελαφρύτερη αλλά δεν είναι από ότι βλέπω..
μπορεί στο βάρος να χει διαφορά αν θυμάμαι καλά 940γρ η δικια μ θ τ τσεκάρω σίγουρα, η παπία της λουσο μαζί με τη βιδα είναι 40γρ βαρύτερα από τα αντίστοιχα της σεντρο που πηρα
Βρήκα και φωτογραφίες με το βάρος των καννων της benelli Παναγιώτη ....η μάγκνουμ σε 61,5 εκατοστά είναι 949γραμ και η απλή σε 71 εκατ 977 γραμIMG_20220330_224438.jpgIMG_20220330_224337.jpg
 
Ένα πουλάκι που κατέβηκε τώρα με τα χιόνια μου είπε ότι η διαμόρφωση power bore έχει γίνει και σε κάποιες άλλες κάνες που δεν είναι crio barrel αλλά δεν το αναφέρει πουθενά η εταιρία γιατί υπάρχει το συγκεκριμένο μοντέλο. Το έχει ακούσει κάποιος;
 
Ένα πουλάκι που κατέβηκε τώρα με τα χιόνια μου είπε ότι η διαμόρφωση power bore έχει γίνει και σε κάποιες άλλες κάνες που δεν είναι crio barrel αλλά δεν το αναφέρει πουθενά η εταιρία γιατί υπάρχει το συγκεκριμένο μοντέλο. Το έχει ακούσει κάποιος;
Αυτά τα πολύ <<εμπιστευτικά>> εγώ δεν τα εμπιστεύομαι Παναγιώτη
Εάν όντως όπως λένε έχει άλλη διαμόρφωση με ανώτερη απόδοση γιατί να το βάλουν σε άλλο μοντέλο, που λογικά είναι φθηνότερο γι'αυτό και δεν το λένε μην κόψουν πωλήσεις από το ακριβότερο
 
Αυτά τα πολύ <<εμπιστευτικά>> εγώ δεν τα εμπιστεύομαι Παναγιώτη
Εάν όντως όπως λένε έχει άλλη διαμόρφωση με ανώτερη απόδοση γιατί να το βάλουν σε άλλο μοντέλο, που λογικά είναι φθηνότερο γι'αυτό και δεν το λένε μην κόψουν πωλήσεις από το ακριβότερο
κοιτά ειναι φθηνότερο γιατί δεν έχει crio κάνη αμέσως πέφτει το κόστος όχι πολυ αλλά πέφτει. Εδώ δεν λένε τι έχει παραπάνω η κάνη power bore σιγά μην αναφέρουν κάτι τέτοιο. Το πουλάκι είναι από τρίτο άτομο μέσα από την benelli μάλιστα μου είπε και ποια μοντέλα αλλά και για ποιο λόγο το έκαναν. Αλλά επειδή είναι μέσω τρίτου δεν γράφω δημόσια τα μοντέλα γιατί μπορεί να μην ισχύουν αυτά που ειπε.
 
Που σι σι ααα ?
Με άφησες μόνο μου με τους τελευταίους 5-6 αντιμπενελιστές του hl.
Τα βγάζω πέρα μόνος μου όμως ... 🤣
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Τους τελευταίους 5-6;;;; χαχαχαχαχα
Μέσα στο κόλπο είναι η m2 σίγουρα και φαντάζομαι το λόγο.
Στο φορουμ υπάρχουν άτομα με οπτιμα κ powerbore.
Ας δοκιμάσουν να μας λύσουν τις απορίες.
 
Back
Top