Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτή την σιγανοπαπαδιά τον @aris_kalamata φοβάμαι μόνο ότι έχει βγάλει φυσιγγάρες. 🤣
Φυσίγγια έχουμε, να τα υποστηρίξουμε σκοπευτικά μας ρωτάς αν μπορούμε τώρα που γερνάμε???? :p
Την δοκίμασες την εφαρμογή που σου είπα ?
Τώρα το σκ γιατί έχω πνίγει, αν κ δεν είμαι πολύ αισιόδοξος με αυτά πού είδα με όσες δοκίμασα
 
Καλημέρα στους μπενελλάτσηδες. Πώς ελαφραίνουμε μια raffaello special lusso γιατί τα χέρια βαραίνουν; Κάννη με ανθρακόνημα ριγα μπαίνει; Εχει ενα πτερυγιο ουρά το οποιο η lusso δεν το εχει.
Μήπως κουμπώνει η αποθήκη αλουμινιου της passion; Βοηθάει κ αυτό απ' οτι διαβασα.
@VaggosBenelli εχεις υπ'όψιν;
Πολλα μπορεις να κανεις θα δειξω αναλογη φωτο
 
Βασίλη, γάμο την τρέλα μου, εσύ με πέρασες εμένα, ισχυρογνώμων και η δύο . Κάνε εικόνα τα δύο μας για υδρόβιο θα σου έχω φτιάξει τελάρο με μαδερι για να μην σπάει θα καθόμαστε δίπλα δίπλα εγώ αμαρτομενος με πυραύλους εδάφους αέρος, το όπλο με την φλογέρα, και εκείνη την ημέρα να μην βαράω γαϊδούρι στο ανήφορο, και εσύ να είσαι φωτιά, όχι κάντο εικόνα το τη έχει να γίνει, να ψάχνω μέρος για να κρυφτό. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .love.
Να είμαστε καλά να κυνηγάμε φίλε και ας μην βαράμε τίποτα, μόνο να βλέπουμε θηράματα.
😁 😁 😁

Η φλογέρα κάνει δουλειά ... χώσε και αλεύρι και είσαι κομπλέ.
Πρόσεχε μόνο μην σκάσει η νεροσωλήνα και σε πάρουν τα σκάγια ...

Εδώ είναι πουλάκι μου ?
Μέσα στα παπιά είσαι ...
1678459756063.png
 
Τριαντάφυλλε μην απαντάς, θα τον βρεις σε κανένα καρτέρι μπροστά σου να ξερονήσι κ νά σού λέει "αλλοοοος" :p
Τα έκοψα τα μέρη από το google earth. 🤣
Θα τον φτιάξω καλά τώρα ... 😁

ps
Είμαστε μακρυά ... εγώ είμαι πάνω από το αυλάκι μην φοβάστε.

Φυσίγγια έχουμε, να τα υποστηρίξουμε σκοπευτικά μας ρωτάς αν μπορούμε τώρα που γερνάμε????
Εγώ τι να πω .. ?
 
Βασίλη σοβαρά χωρίς πλάκα, μερικές φορές σκέφτομαι πως αποδίδουν τα παλιά όπλα καλά, άσε το μακριά μην κολλάς εκεί, νορμάλ απόστασης, όταν ήμουν σε ηλικία 17-18 χρόνον, τη νομίζεις ότι η πατεράδες μας, μας έδιναν χαρτζιλίκι αβερτα, χαρτζιλίκι με λίμα ήταν, ξέρεις με τη τουφεκουσαμε πάπια σοκολ, μαπακι, ζαγοραιο, Σταρ Ελλάς, κι αποδιδαν καλά, τα όπλα τότε Μπερέτα 302, Μπρέντα που έμοιαζε με την Μπερέτα εξωτερικά, ρεμικτον, μπενελλι με σεντετιεν κάνη, αυτά τα όπλα ήσαν τότε, και άπορο κανένας δεν είχε παράπονο ότι και φυσίγγια εμπορίου, το πίνακα δεν τον ξέραμε για να μην χαλάμε φυσίγγια στης δοκιμές, αφού δεν είχαμε λεφτά τι δοκιμές να κάνουμε, αρκεί να είχαμε φυσίγγια, ότι ποιο φτύνω να κάνουμε κυνήγι, και επειδή ήμασταν έφηβη και καυλωμένη δεν τουφεκουσαμε κοντά, βαρουσαμε όλοι μας, προσπαθούσαμε τουφεκιά και θήραμα, αν ήταν μέρα που φίλος από την παρέα και δεν βαρουσε γάιδαρο φορτωμένο, έφευγε για να μην χαλάσει τα φυσίγγια, λοιπόν αυτά τα όπλα τα παλιά υπάρχουν και σήμερα, και ακόμα και σήμερα ότι και να τους βάλεις αποδίδουν καλά. Ενώ τα καινούργια, παίρνεις φυσίγγια, οο το ένα δεν τους κάνει, το άλλο τους βρωμάει, πως εξηγείται ;; Δεν είναι περίεργο ;; Του πατέρα μου το πλάγιο, αν έχω πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω να γεμίσω περνώ ότι νάνε τα πιο φτηνά για τσίχλες, πως διάλο αποδίδουν, ;; εγώ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Άσε στην άκρη τους κώνους και τους παρακονους..think.
τα φυσίγγια ηταν πολύ ποιο ποιοτικά τοτε με σωστές δοσολογίες και με καλη περιεκτικότητα σε νίτρο που τώρα το ελαττώνουν συνέχεια
 
Καθώς πήρατε όλοι οι γουρουνάδες benelli έχει γεμίσει ο τόπος γουρούνια και κυνηγάτε μέχρι και τον Φεβρουάριο
Δεν σας νοιάζει η κάρπωση παρά μόνο να ακούτε την δίωξη των σκύλων
Είστε ρομαντικοί και σας παραδέχομαι .yelling.
Με βλέπω να τρώω αποκλεισμό από το μισό φόρουμ....
 
Καθώς πήρατε όλοι οι γουρουνάδες benelli έχει γεμίσει ο τόπος γουρούνια και κυνηγάτε μέχρι και τον Φεβρουάριο
Δεν σας νοιάζει η κάρπωση παρά μόνο να ακούτε την δίωξη των σκύλων
Είστε ρομαντικοί και σας παραδέχομαι .yelling.
Με βλέπω να τρώω αποκλεισμό από το μισό φόρουμ....
Και φαινοσουν καλό παληκαρι.
 
Καθώς πήρατε όλοι οι γουρουνάδες benelli έχει γεμίσει ο τόπος γουρούνια και κυνηγάτε μέχρι και τον Φεβρουάριο
Δεν σας νοιάζει η κάρπωση παρά μόνο να ακούτε την δίωξη των σκύλων
Είστε ρομαντικοί και σας παραδέχομαι .yelling.
Με βλέπω να τρώω αποκλεισμό από το μισό φόρουμ....
ντροπη σου ακαθαρμα
 
Να είμαστε καλά να κυνηγάμε φίλε και ας μην βαράμε τίποτα, μόνο να βλέπουμε θηράματα.
😁 😁 😁

Η φλογέρα κάνει δουλειά ... χώσε και αλεύρι και είσαι κομπλέ.
Πρόσεχε μόνο μην σκάσει η νεροσωλήνα και σε πάρουν τα σκάγια ...

Εδώ είναι πουλάκι μου ?
Μέσα στα παπιά είσαι ...
View attachment 68209
Δεν θα σου απαντήσω γιατί βόδι βαρύ την γλώσσα μου πατι..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Πρόσεχε μόνο μην σκάσει η νεροσωλήνα και σε πάρουν τα σκάγια ...
Βασίλη χωρίς ίχνος πλάκας και στο λέω σοβαρά, για να ρίξω φυσίγγιο είμαι πάρα πολύ προσεκτικός το τσεκαρο από όλες της μεριές, τα μάτια μου δεκατέσσερα και το μυαλό μου εκεί το τη κάνω. Γιατί όταν ήμουν μικρός πήρα κρυφά τα μπαρουτοσκαγα και έκανα τα δικά μου. Θυμάμαι ένα πλαγιοκαννο με κοκόρια του παππού μου,κόπηκε εκεί που κουμπώνει η πάπια και έφυγε μπροστά όλοι η κάνη, και μου έμεινε το κοντάκι στον ώμο, και εγώ να μην ακούω για μια εβδομάδα τίποτα εντελώς, είχα μια βουή στα αυτιά συνεχώς, παρόλα αυτά έφαγα πολύ ξύλο από τον πατέρα μου, ο πατέρας μου αυστηρός δεν είχε μαλακίες, εγώ δεν επερνα χαμπάρι με τίποτα ότι διαολια περνάει από το μυαλό σου την έχω κάνει, είχε φτάσει σε σημείο να παίρνει την πάπια από το δικό του δίκανο κοντά στο σακάκι όταν πήγαινε στο καφενείο. Το ποίο καλώ που έχω σκεφτεί και εφαρμόζω είναι πάντα με ταχογραφο, και να έχω σαν μέτρο 400 μέχρι 420μ/ ς. Και ένα σεταπ που δεν το ξέρω να ξεκινάω από χαμηλά, και ψιλά κλείσιμο, και σιγά το φέρνω εκεί που θέλω. Κάνω και αντιγραφές και πάει λέγοντας. ΑΛΛΆ ΘΈΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΉ. :)
 
Βασίλη χωρίς ίχνος πλάκας και στο λέω σοβαρά, για να ρίξω φυσίγγιο είμαι πάρα πολύ προσεκτικός το τσεκαρο από όλες της μεριές, τα μάτια μου δεκατέσσερα και το μυαλό μου εκεί το τη κάνω. Γιατί όταν ήμουν μικρός πήρα κρυφά τα μπαρουτοσκαγα και έκανα τα δικά μου. Θυμάμαι ένα πλαγιοκαννο με κοκόρια του παππού μου,κόπηκε εκεί που κουμπώνει η πάπια και έφυγε μπροστά όλοι η κάνη, και μου έμεινε το κοντάκι στον ώμο, και εγώ να μην ακούω για μια εβδομάδα τίποτα εντελώς, είχα μια βουή στα αυτιά συνεχώς, παρόλα αυτά έφαγα πολύ ξύλο από τον πατέρα μου, ο πατέρας μου αυστηρός δεν είχε μαλακίες, εγώ δεν επερνα χαμπάρι με τίποτα ότι διαολια περνάει από το μυαλό σου την έχω κάνει, είχε φτάσει σε σημείο να παίρνει την πάπια από το δικό του δίκανο κοντά στο σακάκι όταν πήγαινε στο καφενείο. Το ποίο καλώ που έχω σκεφτεί και εφαρμόζω είναι πάντα με ταχογραφο, και να έχω σαν μέτρο 400 μέχρι 420μ/ ς. Και ένα σεταπ που δεν το ξέρω να ξεκινάω από χαμηλά, και ψιλά κλείσιμο, και σιγά το φέρνω εκεί που θέλω. Κάνω και αντιγραφές και πάει λέγοντας. ΑΛΛΆ ΘΈΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΉ. :)
Έτσι πρέπει.
Είπαμε η κάνη είναι το τελευταίο που θα σπάσει αλλά αν σκάσει κοντά στην θαλάμη είναι πολύ επικίνδυνο.

Έχεις διαβάσει και τα περιστατικά που είχε αναφέρει ο Βάγγος @vagosbenelli ;
 
Έτσι πρέπει.
Είπαμε η κάνη είναι το τελευταίο που θα σπάσει αλλά αν σκάσει κοντά στην θαλάμη είναι πολύ επικίνδυνο.

Έχεις διαβάσει και τα περιστατικά που είχε αναφέρει ο Βάγγος @vagosbenelli ;
Όχι δεν τα έχω διαβάσει, σε ποιο είναι ;; ναι θέλω να τα διαβάσω.
 
Back
Top