Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν βλέπω να μαλώνουμε για βλητική υπεροχή και αρχίζω να αγχώνομαι...
Λόγω σαρακοστής υπάρχει εγκράτεια
Περίμενε να περάσει και το Πάσχα ,θα έχει μεγαλώσει και το κυνηγετικό στερητικό σύνδρομο, θα παιχτούν πολλά έργα μέχρι να αρχίσει πάλι το κυνήγι
 
Πες καμία θεωρία πού άκουσες.
Απόψεις ήταν:
- Αν εδραιωθούν τα ατσάλινα τη γαμησαμε (αφορούσε βλητική απόδοση)
- Εντάξει η σφραγίδα μια πιστοποίηση είναι, τα όπλα ρίχνουν
- Δεν γίνεται να πάμε κόντρα στην ΕΕ.
Παρεμπιπτόντως η beretta outlander είναι αξιόλογο τουφέκι. Όχι όμως για 1090€ Για 850 ναι.
 
Απόψεις ήταν:
- Αν εδραιωθούν τα ατσάλινα τη γαμησαμε (αφορούσε βλητική απόδοση)
- Εντάξει η σφραγίδα μια πιστοποίηση είναι, τα όπλα ρίχνουν
- Δεν γίνεται να πάμε κόντρα στην ΕΕ.
Παρεμπιπτόντως η beretta outlander είναι αξιόλογο τουφέκι. Όχι όμως για 1090€ Για 850 ναι.
Όπως πάντα υπευθυνοανευθυνοι ,όλα προφορικά χωρίς δέσμευση κι αν τολμάς ρίξε τα hp . Εντάξει προς το παρόν αλλά είναι κάτι που αργά η γρήγορα θα έρθει .Όπως και με τα αυτοκίνητα.
 
Απόψεις ήταν:
- Αν εδραιωθούν τα ατσάλινα τη γαμησαμε (αφορούσε βλητική απόδοση)
- Εντάξει η σφραγίδα μια πιστοποίηση είναι, τα όπλα ρίχνουν
- Δεν γίνεται να πάμε κόντρα στην ΕΕ.
Παρεμπιπτόντως η beretta outlander είναι αξιόλογο τουφέκι. Όχι όμως για 1090€ Για 850 ναι.
Thank you for reaching out to us. Optima bore and optima choke plus are not the same chokes. You could damage your barrel if you are using the wrong chokes. As long as the choke says "steel ok" then its ok to shoot steel.

If you have anything else, please feel free to contact us.

Sincerely,

Mary


Αυτό μου απαντησε η Beretta σε ερώτηση μου σχετικά με το αν ρίχνει η κάννη χωρίς πιστοποίηση ,τα ατσάλινα .
 
Thank you for reaching out to us. Optima bore and optima choke plus are not the same chokes. You could damage your barrel if you are using the wrong chokes. As long as the choke says "steel ok" then its ok to shoot steel.

If you have anything else, please feel free to contact us.

Sincerely,

Mary


Αυτό μου απαντησε η Beretta σε ερώτηση μου σχετικά με το αν ρίχνει η κάννη χωρίς πιστοποίηση ,τα ατσάλινα .
Απόστολε δεν σου είπε όμως για high performance. Μήπως εννοούσε τα απλά ατσάλινα;
 
Από το sait της benelli. Δεν διαχωρίζει απλά και hp. Άρα δε ρίχνεις τίποτα από ατσάλινα, αν δεν έχεις σφραγίδα.
View attachment 69562
Μήπως αυτή είναι και η απάντηση γιατί οι εταιρίες αυξάνουν το μήκος των τσοκ ... απλά γιατί έρχονται στην ζωή μας τα ατσάλια.
Λέω εγώ τώρα ....
 
Back
Top