Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο αυλός μάλλον θα έχει την μέγιστη επιτρεπτή διάμετρο για το διαμετρημα 12, 18,9 χιλιοστά, και σε κάποιο σημείο πριν το τσόκ 19,7
Κλεψιά με την σύσφιξη μου μυρίζει.
18,9-(στόμιο του τσοκ)
19,7-(στόμιο του τσοκ)
πρέπει να ξέρουμε το στόμιο του τσοκ.

Μάλλινες γιοκ, ίσως και μερικά αμερικάνικα, ίσως και πολλά μονόβολα.
Αυτά κάνει η βλητική υπεροχή της τσίχλας.
 
Κλεψιά με την σύσφιξη μου μυρίζει.
18,9-(στόμιο του τσοκ)
19,7-(στόμιο του τσοκ)
πρέπει να ξέρουμε το στόμιο του τσοκ.

Μάλλινες γιοκ, ίσως και μερικά αμερικάνικα, ίσως και πολλά μονόβολα.
Αυτά κάνει η βλητική υπεροχή της τσίχλας.
Πτανα τσίχλα,χάλασεις τσ καλύτειρεις ειτειρειεις😆
 
Δεν γίνεται μία κάννη να ρίχνει το ίδιο καλά μαλλινόταπες και πλαστικά βύσματα, επιλέγεις ή το ένα ή το άλλο, ή κάνεις έναν συμβιβασμό στο ενδιάμεσο, 18,5με 18,6.
Και χάνεις την "υπεροχή" των άκρων ...
Συμπέρασμα ?
Όλα τα όπλα διαλέγουν φυσίγγια και δεν ισχύουν οι ιστορίες που ακούμε εδώ μέσα.
 
Κλεψιά με την σύσφιξη μου μυρίζει.
18,9-(στόμιο του τσοκ)
19,7-(στόμιο του τσοκ)
πρέπει να ξέρουμε το στόμιο του τσοκ.

Μάλλινες γιοκ, ίσως και μερικά αμερικάνικα, ίσως και πολλά μονόβολα.
Αυτά κάνει η βλητική υπεροχή της τσίχλας.
Μια υπερδιευρημενος Φαμπαρμ θα είναι,πάνω στο 18,90 θα βγουν τα τσοκ.
 
Και χάνεις την "υπεροχή" των άκρων ...
Συμπέρασμα ?
Όλα τα όπλα διαλέγουν φυσίγγια και δεν ισχύουν οι ιστορίες που ακούμε εδώ μέσα.
Όλοι η ιστορία έχει να κάνει με την μαλλινοταπα,όσο απομακρύνεται η διάμετρο από Το 18,40 τόσο χειρότερα είναι,μεταξύ τους η βελτιωμένες είναι ίδιες,σου είπα 3 πούλησα.Αυτη την νέα Μπενελλι αν τελικά βγεί
 
Όλοι η ιστορία έχει να κάνει με την μαλλινοταπα,όσο απομακρύνεται η διάμετρο από Το 18,40 τόσο χειρότερα είναι,μεταξύ τους η βελτιωμένες είναι ίδιες,σου είπα 3 πούλησα.Αυτη την νέα Μπενελλι αν τελικά βγεί
Αν τελικά βγεί,θα την έπαιρνα για το μηχανισμό,και εφ όσον κουβαλιεται....και επειδή απλά γουστάρω την κάννη της,όχι ότι θα κάνει κάτι επιπλέων.Πανε να φτιάξουν μια κάννη απλά που δεν έχει βγει στο εμπόριο.
 
Αν τελικά βγεί,θα την έπαιρνα για το μηχανισμό,και εφ όσον κουβαλιεται....και επειδή απλά γουστάρω την κάννη της,όχι ότι θα κάνει κάτι επιπλέων.Πανε να φτιάξουν μια κάννη απλά που δεν έχει βγει στο εμπόριο.
Οι διαφορές στα όπλα με το κατάλληλο φυσίγγι και τσοκ είναι πολύ μικρές, ... τόσο μικρές που δεν επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα δηλ την κάρπωση.
Να δούμε πότε θα το καταλάβετε.
 
Αν τελικά βγεί,θα την έπαιρνα για το μηχανισμό,και εφ όσον κουβαλιεται....και επειδή απλά γουστάρω την κάννη της,όχι ότι θα κάνει κάτι επιπλέων.Πανε να φτιάξουν μια κάννη απλά που δεν έχει βγει στο εμπόριο.
Κάτσε να δούμε τι θα βγεί, γιατί συνέχεια τα ίδια πράγματα αναμασάνε και το πλασάρουν σαν επανάσταση οι εταιρείες
Υπάρχουν ήδη όπλα με κάννες για όλα τα γούστα
Τώρα μένει να δούμε εάν θα βγεί και τέτοια κάννη όπως ειπώθηκε
Και σε περίπτωση που βγεί, να δούμε τι κωλοτούμπα θα κάνουν για να την προωθήσουν, γιατί πρίν μερικά χρόνια αλλά λέγανε
 
Τις κάννες 18,3-18,4 και τα μάτια μας οι μπενελακηδες. Θα γράφουν εδώ τα παιδιά μας αύριο μεθαύριο και θα λένε ,έχω μια raffaello απ τον πατέρα μου με κάννη 18,3…..και θα παίρνουν απαντήσεις, το όπλο και τα μάτια σου δεν βγαίνουν πια τέτοιες κάννες 😆
 
Οι διαφορές στα όπλα με το κατάλληλο φυσίγγι και τσοκ είναι πολύ μικρές, ... τόσο μικρές που δεν επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα δηλ την κάρπωση.
Να δούμε πότε θα το καταλάβετε.
Εγώ χθές κατάλαβα ότι τα σκυλιά σας έμαθαν να πιάνουν ζωντανά τα γουρούνια γιατί είστε πολλοί με benelli στην παρέα .yelling. topic.
 
Τις κάννες 18,3-18,4 και τα μάτια μας οι μπενελακηδες. Θα γράφουν εδώ τα παιδιά μας αύριο μεθαύριο και θα λένε ,έχω μια raffaello απ τον πατέρα μου με κάννη 18,3…..και θα παίρνουν απαντήσεις, το όπλο και τα μάτια σου δεν βγαίνουν πια τέτοιες κάννες 😆
Πέρα από την πλάκα τα ατσάλινα θα είναι αυτά που θα ξεκαθαρίσουν την κατάσταση σε περίπτωση που επιβληθούν καθολικά
Δεν το γνωρίζω αλλά ενδεχομένως τότε οι διευρυμένοι να έχουν πλεονέκτημα και να στραφούν προς τα εκεί και οι εταιρείες και ο κόσμος αναγκαστικά
Μέχρι τότε που μακάρι να μην συμβεί ποτέ, όλοι οι αυλοί καλοί είναι ανάλογα και με τις ανάγκες του καθενός
 
Τι έγινε; αλλαξοπίστησε και η benelli; Πάει και η μυθική δήλωση του στελέχους της... " περιμένουμε όλοι να επιστρέψουν στον 18,3-18,4".
Αυτη τη δηλωση σκεφτηκα αμεσως και εγω οταν το διαβασα...ε ρε κλωτσιες που θελουν ολοι τους ...ξαναλεω οτι για την εσωτερικη βλητικη του λειοκαννου ουτε τυποι υπαρχουν ουτε αποδειξεις γιατι αν υπηρχαν ολοι θα εφτιαχναν ιδιες καννες(τουλαχιστον ως προς τη γεωμετρια...)Το μονο που κανουν ειναι δοκιμη και πειραμα ,και αμα κατσει εκατσε...
 
Και χάνεις την "υπεροχή" των άκρων ...
Συμπέρασμα ?
Όλα τα όπλα διαλέγουν φυσίγγια και δεν ισχύουν οι ιστορίες που ακούμε εδώ μέσα.
Συμπέρασμα δικό σου είναι αυτό όχι πραγματικότητα.Και να ξέρεις πίσω από κάθε μύθο και ιστορια υπάρχει δόση αλήθειας πάντα.
 
Τι τύπος να υπάρχει για την εσωτερική βλητική το μόνο που την καθορίζει είναι το διαμέτρημα και τα βύσματα που χρησιμοποιείς διότι το πόσο καλό ειναιενα φυσίγγι εξαρτάτε κατά το μεγαλύτερο ποσοστό από το βύσμα και όχι από την μπαρούτι η το σκάκι .Η ιστορία είναι το ταίριασμα του βύσματος (έμφραξης της γόμωσης στην κανη )όχι τα υπόλοιπα . Όποιος βρει το σωστό βύσμα για την δική του κανη δεν χρειάζεται τίποτε άλλο .Η ςς που είχα τα έβρισκε με του Καλδάρα και τον piston skeet.Οτι κάλυκα ,μπαρούτι ,καψυλι έβαζα με αυτούς η ντουφέκιες ήταν πάντα αξιόλογες.Σας έδωσα πάσα στους ιδιογομωτες μπενελακιδες .Εν υπόψιν είχε αυλό power bowr 18.35 μετρημένο στον πατσαρουχα.
 
Οι διαφορές στα όπλα με το κατάλληλο φυσίγγι και τσοκ είναι πολύ μικρές, ... τόσο μικρές που δεν επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα δηλ την κάρπωση.
Να δούμε πότε θα το καταλάβετε.
Πάλι απαντήσει Αλτσχάιμερ?Εγώ τι είπα,κάτι άλλο.
 
Κάτσε να δούμε τι θα βγεί, γιατί συνέχεια τα ίδια πράγματα αναμασάνε και το πλασάρουν σαν επανάσταση οι εταιρείες
Υπάρχουν ήδη όπλα με κάννες για όλα τα γούστα
Τώρα μένει να δούμε εάν θα βγεί και τέτοια κάννη όπως ειπώθηκε
Και σε περίπτωση που βγεί, να δούμε τι κωλοτούμπα θα κάνουν για να την προωθήσουν, γιατί πρίν μερικά χρόνια αλλά λέγανε
Εδώ η Μπερέτα έβγαζε δύο διαφορετικές γεωμετρίες ταυτόχρονα,δεν έχουν κανένα θέμα.
 
Πέρα από την πλάκα τα ατσάλινα θα είναι αυτά που θα ξεκαθαρίσουν την κατάσταση σε περίπτωση που επιβληθούν καθολικά
Δεν το γνωρίζω αλλά ενδεχομένως τότε οι διευρυμένοι να έχουν πλεονέκτημα και να στραφούν προς τα εκεί και οι εταιρείες και ο κόσμος αναγκαστικά
Μέχρι τότε που μακάρι να μην συμβεί ποτέ, όλοι οι αυλοί καλοί είναι ανάλογα και με τις ανάγκες του καθενός
Ατσάλινα ναι ,εκεί πάει το έργο και προς την χρήση και προς τα όπλα
Αλλα νομίζω η κάθε εταιρία δύσκολα θα ξεφύγει εντελώς απ τον χαρακτήρα της ,απλά θα υπάρχουν επιλογέ. Δεν θα κοπεί η 18,3 την μπενελι αλλα θα υπάρχει και μια ακόμα επιλογή ,η οποία επιλογή όπως όλες οι επιλογές θα αποκτήσουν εχθρούς και φίλους
 
Back
Top