Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Πλάκα κάνω βρε ...
Απλά θα πάει καλύτερα μάλλον με ψιλά και εκεί τελειώνει το θέμα .. τα μονόβολα foster δεν ξέρω πως θα τα πάει ...
Τα δράμια ίσως χειρότερα όσα έχουν μάλλινη, και τα χοντρά το ίδιο.
Αυτή είναι η κεντρική ιδέα.
Καλητέρα τα ψιλά,και λίγο καλύτερη διατρηση γενικά.Στη μάλλινη όσο φαρδαίνε η καννη τόσο χειροτερεύει..
 
Γιάννης Χανιά μου είχες ζητήσει στο νημα για τις φασσες, πριν κανένα μήνα, να σου δείξω φώτο από την δική μου Centro. Άργησα λίγο αλλά δεν το ξέχασα. Να η γριά μου με ξύλα από συλλεκτική ραφαελλο 1987 στην οποία έβαλα αλλα ξύλα καλύτερα.Έχει την 65αρα κάννη και είναι πολύ καλοζυγισμενη. Φυσικά ρίχνει από 24γρ μέχρι 56γρ.
IMG_20230918_090001.jpg
IMG_20230918_090028.jpg
IMG_20230918_090045.jpgIMG_20230917_090531.jpg
 
Γιάννης Χανιά μου είχες ζητήσει στο νημα για τις φασσες, πριν κανένα μήνα, να σου δείξω φώτο από την δική μου Centro. Άργησα λίγο αλλά δεν το ξέχασα. Να η γριά μου με ξύλα από συλλεκτική ραφαελλο 1987 στην οποία έβαλα αλλα ξύλα καλύτερα.Έχει την 65αρα κάννη και είναι πολύ καλοζυγισμενη. Φυσικά ρίχνει από 24γρ μέχρι 56γρ.
View attachment 79826
View attachment 79827
View attachment 79828View attachment 79829
Βίδα που βαλαν....σαν παγούρι είναι‼️
 
Γιάννης Χανιά μου είχες ζητήσει στο νημα για τις φασσες, πριν κανένα μήνα, να σου δείξω φώτο από την δική μου Centro. Άργησα λίγο αλλά δεν το ξέχασα. Να η γριά μου με ξύλα από συλλεκτική ραφαελλο 1987 στην οποία έβαλα αλλα ξύλα καλύτερα.Έχει την 65αρα κάννη και είναι πολύ καλοζυγισμενη. Φυσικά ρίχνει από 24γρ μέχρι 56γρ.
View attachment 79826
View attachment 79827
View attachment 79828View attachment 79829
κανένα καλό λοινελαιο εχει να πρωτεϊνει κάνεις
 
View attachment 79851
Με αυτό φρεσκαρω......καλό μου φαίνεται,τα ξύλα ξανανοιωνουν και γίνονται όμορφα......όμως δεν είμαι γνώστης μπορεί να υπάρχει κάτι καλύτερο
Βγαίνει σε τρία νομίζω για σκούρο ανοιχτό και κόκκινο απ' οτι λέει
 
Τι αποτέλεσμα θέλεις να πετύχεις?
Να γυαλίζουν τα ξύλα και γενικά δεν ξέρω αν πάρω το κόκκινο αν είναι καλό να σκουραίνουν τα ξύλα παραπάνω μη γινει βλακεία για αυτό ρώτησα αν γνωρίζει κανείς κανένα καλό δοκιμασμένο
 
Να γυαλίζουν τα ξύλα και γενικά δεν ξέρω αν πάρω το κόκκινο αν είναι καλό να σκουραίνουν τα ξύλα παραπάνω μη γινει βλακεία για αυτό ρώτησα αν γνωρίζει κανείς κανένα καλό δοκιμασμένο
Θα βγάλεις το παλιό φινίρισμα και θα κάνεις καινούριο η θέλεις απλά να το φρεσκαρεις?
Είναι με λάδι το τελείωμα που έχουν τώρα η με λούστρο?
 
IMG_20230926_003759.jpg
Κάτι που μπορείς να εφαρμόσεις επιφανειακά...
Κάνε καλό καθάρισμα των ξύλων και εφάρμοσε το (έχει σφουγγαρακι σαν τις βαφές παπουτσιών).
Το απλώνεις παντού το αφήνεις 5-10' και με ένα καθαρό πανί σκουπίζεις ελαφρά.
 
Γιάννης Χανιά μου είχες ζητήσει στο νημα για τις φασσες, πριν κανένα μήνα, να σου δείξω φώτο από την δική μου Centro. Άργησα λίγο αλλά δεν το ξέχασα. Να η γριά μου με ξύλα από συλλεκτική ραφαελλο 1987 στην οποία έβαλα αλλα ξύλα καλύτερα.Έχει την 65αρα κάννη και είναι πολύ καλοζυγισμενη. Φυσικά ρίχνει από 24γρ μέχρι 56γρ.
View attachment 79826
View attachment 79827
View attachment 79828View attachment 79829
Η αγαπημένη μου, το όπλο που πήρα στα πρώτα μου κυνήγια ως νεαρός ,1997 ή 1998,δεν θυμάμαι ακριβώς. Μέχρι και σήμερα την κυνηγάω, όσα όπλα κι αν πήρα με αυτή κατέληγα. Το μόνο που έχω μετανιώσει ,είναι που της έκανα ένα facelift και την έβαψα όλη cerakote διχρωμία γκρι-μαύρο, πολλή καλή δουλειά δεν λέω, αλλά έχασε την αρχική της εικόνα. Αν θα την ξανά έβαφα θα την έκανα στα χρώματα της.
 
κανένα καλό λοινελαιο εχει να πρωτεϊνει κάνεις
εγω επειδη προσπαθω να αποφυγω τα χημικα , και επειδη πιανουμε το οπλο , τρωμε , τριβουμε τα ματια μας κλπ στο κυνηγι, εχω φτιαξει μονος μου ολα τα οπλα μου με φυσικο ωμο λινελαιο. Υπαρχει και αυτο που τρωγεται , αλλα το πουλανε στα βιολογικα και ειναι πανακριβο
Εχω ενα αντιστοιχο σαν αυτο , αλλη μαρκα που ειχε πριν τρια χρονια το πρακτικερ

https://www.praktiker.gr/p/linelaio-agglias-800ml-118500?ref=reccodo-search
 
View attachment 79857
Κάτι που μπορείς να εφαρμόσεις επιφανειακά...
Κάνε καλό καθάρισμα των ξύλων και εφάρμοσε το (έχει σφουγγαρακι σαν τις βαφές παπουτσιών).
Το απλώνεις παντού το αφήνεις 5-10' και με ένα καθαρό πανί σκουπίζεις ελαφρά.
Γιάννη καλημέρα, που το βρίσκεις αυτό;
 
Back
Top