Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτά περί ανωτερότητας του αυλού 18,35 που σε λίγο καιρό όλοι εκεί θα κατεληγαν πάνε όλα περίπατο.............
Βρε τωρα να δω πιος θα ξαναπαρει μπερεττα αλλα οτι και να λενε η μπερεττα απανταει και υο ξερεις
 
Ναί, αλλά πώς φτάσαμε ως εκεί Βασίλη μου!
Αδικαιολόγητοι ... δεν μπορείς να στέλνεις σωστό όπλο για επισκευή και να στο γυρίζουν ρετάλια.
Κάποιος προσπαθεί να καλύψει τον κώλο του ...

Επειδή όμως ξέρω πως λειτουργούν οι επιχειρήσεις δώσε βάση σε αυτό.
Έστειλες το όπλο ... το ανέλαβε ένας μαλάκας και έκανε μια μαλακία ... επειδή την έκανε δεν μπορούσε να ζητήσει σκανδαλοθήκη και στην έβαλε έτσι στο όπλο.
Έκανε δεν έκανε δοκιμές είναι άσχετο.
Πήρες το όπλο χαλασμένο.
Άντε να πιστέψει ο κάθε υπεύθυνος ο οποίος δεν έχει δει καν το όπλο πως ήρθε και πως έφυγε ότι την ζημιά την έκανε ο οπλουργός που συνεργάζεται ή ένας υπάλληλός του.
Έτσι έγιναν τα πράγματα, αλλά στο τέλος ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο και πρέπει να ικανοποιηθεί.

Αυτά γίγαντα !!! 😍
 
Αυτά τα σημάδια στο κλείστρο είναι κάτι ανησυχητικό η όχι ευχαριστώ εκ των προτέρων
View attachment 79952
Λογικά έγινε από πέσιμο στο καθάρισμα. Δεν επηρεάζει καθόλου την αντοχή και την λειτουργία του.
Αν εννοείς αυτά είναι από πολύ ισχυρό χτύπημα.
Αλλά πάρα πολύ ισχυρό.
Τα κλείστρα νομίζω είναι σκληρυμένα όσο δεν πάει ... και για να γίνει τέτοιο βαθούλωμε πρέπει να έφαγε μεγάλο σουτ.

Δες το μπλε αν είναι ράγισμα.

IMG_20230926_172616.jpg
 
Καλησπέρα!. Λοιπόν να πούμε και δυό λόγια για την σκανδαλοθήκη! Ο Μάντσιος ο οποίος (υπάλληλος του Κύργια είναι, χωρίς να ξέρω τον βαθμό στην ιεραρχία της επιχ/σης) προσπαθούσε να με βγάλει τρελό λέγοντάς μου ότι σε 1500 όπλα που είχε εκείνη την στιγμή η γλώσσα ήταν σωστή!. Αφού ανεβάσαμε τα γκάζια του είπα ότι εάν μου την στείλει πάλι την ίδια εγώ θα του την ξανά στείλω πίσω αλλά αυτή την φορά με επίσημη αναφορά του ιστορικού του όπλου ξεκινώντας από τα τσοκάκια, προς την εταιρεία και αφού πάρω την επίσημη απάντησή τους, θα σταλούν με e-mail στην Benelli Italy!. Στην συνέχεια μετά από πολλές προσπάθειες που έκανα για να καταφέρω να επικοινωνήσω με τον πωλητή, και αφού του είπα πολλά πράγματα χωρίς να του ζητήσω καμία συγνώμη παρ ότι απαιτούσε, κλείνοντας του έκανα (γιατί είχε τις ίδιες απόψεις - απαντήσεις με τον Μάντζιο) την ερώτηση κλειδί που λέει και η Δέσποινα στο cach or trach, εσύ…με ποιόν είσαι τελικά? Με την Benelli - Μάντσιο, ή με τον Πελάτη? Εγώ μου λέει είμαι φυσικά με τον πελάτη!. Δεν είσαι του λέω και δεν ήσουν, γιατί εάν ήσουν θα είχες ενεργήσει αλλιώς!. Όμως και πάλι, μπορείς να το διορθώσεις και τώρα, μόλις κλείσουμε επικοινώνησε μαζί τους και πές τους αυτά που έπρεπε να τους πείς από την πρώτη στιγμή και δεν τα είπες!. Την άλλη ημέρα με πήρε τηλέφωνο ο πωλητής και μου είπε ότι έρχεται καινούργια σκανδαλοθήκη όπως και έγινε! Η ιστορία αυτή κράτησε από τις 22/8/23 μέχρι 18/9/23. Τα συμπεράσματα δικά σας. Επισυνάπτω το πρίν και το τώρα!View attachment 79965View attachment 79966
Τραγικο να δινεις τα λεφτα σου να παρεις καινουριο οπλο και να μην μπορεις να συνεννοηθεις με την αντιπροσωπεια! Απαραδεκτοι!
 
Ίδιες μαλακίες κι εγώ με τη verney carron. Ακόμα είμαι νευριασμένος και περισσότερο με τον ΄΄εξουσιοδοτημένο΄΄ οπλουργό τους.
Θυμάμαι την απάντηση του όταν είπα ότι το όπλο κουνάει, καθώς το κράταγα με το ένα χέρι απο τη μπάσκουλα και με το άλλο απο τις κάννες και του το έδειχνα, αφότου το είχε επισκευάσει:
΄΄ Ε άμα το βάλω στη μέγγενη θα κουνάει΄΄.
Τι μαλάκας, λες και θα πλήρωνε τίποτα.
ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ!!!!!!!!!
.hair.
Έτσι πουλάνε τρέλα,αλλά και άσχετη πολλές φορες,υπομονή και επιμονή.Δεν θα ξεχάσω τα Μοσσυ που μου έλεγαν το κενό τύπου ραβδοτου που έχουν στην σκανδάλη,το οποίο με μια βίδα που έχει στην σκανδαλοθηκη ρυθμίζεται...ότι έτσι είναι,ο τότε αντιπρόσωπος και εκνευρίστηκε τότε.
 
Δεν είναι υπερσυγκεντρωτικό αλλά .sex hard.και δέρνει σε διάτρηση.

Δες το ... 5 δοκιμές με 2 όπλα

View attachment 79972

View attachment 79973

View attachment 79974

View attachment 79975

View attachment 79976
φυσιολογικό σε συγκεντωση,δεν είναι για μεγάλες αποστάσεις,και δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο χοντρός,μια απλή φουλ τουφεκιά στα 50 Μ.
 
Αν εννοείς αυτά είναι από πολύ ισχυρό χτύπημα.
Αλλά πάρα πολύ ισχυρό.
Τα κλείστρα νομίζω είναι σκληρυμένα όσο δεν πάει ... και για να γίνει τέτοιο βαθούλωμε πρέπει να έφαγε μεγάλο σουτ.

Δες το μπλε αν είναι ράγισμα.

View attachment 79971
Υπάρχει θέμα ανησυχίας για τα κόκκινα? Το μπλε δεν είναι ράγισμα
 
Όσο για αυτές τις γρατσουνιές που έχει εσωτερικά στο τελείωμα πιστεύω και στη δική σου m2 θα φαίνονται διότι η βάση είναι μαύρη ?
Δεν θυμάμαι ... δεν είναι τίποτα όμως αυτές ... θα την δω όταν πάω σπίτι.
 
Το πήρες καινούργιο ,τα είχε όταν το αγόρασες;
Καινούριο αλλά δεν το είχα δώσει σημασία να σου πω την αλήθεια μετά από αρκετές χιλιάδες φυσίγγια το έστειλα στον (μεγάλο μάστορα) τον Μάντζιο για αλλαγή εξωλκεα εκεί πρέπει να εγινε
 
Back
Top