Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο 1 δεν έριχνε ατσάλινα.ολα αυτά τα όπλα απευθύνονται πιο πολύ στην αμερικανικη αγορά.εδω η νομοθεσία επιβάλει στους υδροβιότοπους μη τοξικά σκάγια αλλά τεσπα ας μη το συζητήσουμε αυτό.σε μια 5ετια 7ετια το μολύβι θα καταργηθεί τελείως με νόμο της ευρωπαϊκής Ένωσης.τα παλιά οπλα θα μπορούν εναλλακτικά να ρίχνουν βυσμουθια αντί για ατσάλι η τουγκστενιο αλλά κοστίζει ακριβά.τωρα τα παλιά οπλα με σταθερά τσοκαρισματα 2αρια και άσους δε ξέρω τι θα γινει
Κάτσε να υπάρχει ερωπαικη ένωση μεχρει τοτε!!!!!
 
ότι έχουν κάνει οι Ρώσοι με το baikal που είναι η καλύτερη αγορά για τα λεφτά του όπως ήταν η καλύτερη αγορά για αδράνειας η vitoria που ήταν αντίγραφο της benelli και η καλύτερη αγορά για αερίων πάντα για το λεφτά που στοιχίζει η bereta outlander που είναι αντίγραφο κλασικής δοκιμασμένης bereta.
Για ποιο baikal λες Γιάννη?
 
Kαλησπερα παιδιά μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος,η rafaello crio sport πριν το 2007 που έχει τις βόλτες από το τσοκ πανω,παίρνει φλάντζα για αριστερά-δεξια?View attachment 81974
Έχει μάλλον την παλιά μεταλλική φλάντζα (δίνει μόνο κατακόρυφη παρέκκλιση)πίσω στο κοντάκι και δεν παίρνει την μπροστά πλαστική οριζόντιας παρέκκλισης (στη φωτό)
 
Έχει μάλλον την παλιά μεταλλική φλάντζα (δίνει μόνο κατακόρυφη παρέκκλιση)πίσω στο κοντάκι και δεν παίρνει την μπροστά πλαστική οριζόντιας παρέκκλισης (στη φωτό)
Έτσι νομίζω και εγώ αλλά είπα να ρωτήσω και εδω για σιγουριά.Παιδευομαι να φτιάξω την κλίση του κοντακιου εδώ και καιρό!Για να έρθω πάνω στην ρίγα πρέπει να γύρω αρκετά δεξιά το κεφάλι και πειραματίζομαι γενικά με τις φλάντζες πηπως το φέρω αλλά δεν βρίσκω άκρη.Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο το όπλο είπα μήπως φορούσε και αυτή και απλά ο προηγούμενος κάτοχος την είχε βγάλει για κάποιο λόγο.
 
Έτσι νομίζω και εγώ αλλά είπα να ρωτήσω και εδω για σιγουριά.Παιδευομαι να φτιάξω την κλίση του κοντακιου εδώ και καιρό!Για να έρθω πάνω στην ρίγα πρέπει να γύρω αρκετά δεξιά το κεφάλι και πειραματίζομαι γενικά με τις φλάντζες πηπως το φέρω αλλά δεν βρίσκω άκρη.Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο το όπλο είπα μήπως φορούσε και αυτή και απλά ο προηγούμενος κάτοχος την είχε βγάλει για κάποιο λόγο.
Δεν χανεις κατι να δοκιμασεις!!! αβυσσος τα κωλοκοντακια των ιταλων !!
 
Έτσι νομίζω και εγώ αλλά είπα να ρωτήσω και εδω για σιγουριά.Παιδευομαι να φτιάξω την κλίση του κοντακιου εδώ και καιρό!Για να έρθω πάνω στην ρίγα πρέπει να γύρω αρκετά δεξιά το κεφάλι και πειραματίζομαι γενικά με τις φλάντζες πηπως το φέρω αλλά δεν βρίσκω άκρη.Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο το όπλο είπα μήπως φορούσε και αυτή και απλά ο προηγούμενος κάτοχος την είχε βγάλει για κάποιο λόγο.
Πήγαινε σε κάποιον κοντακά μήπως στο φέρει απ' τις εφαρμογές με τη βάση. Και το φέρνεις και γενικότερα πιο σωστά πάνω σε lop και pitch με αυτόν.
 
Kαλησπερα παιδιά μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος,η rafaello crio sport πριν το 2007 που έχει τις βόλτες από το τσοκ πανω,παίρνει φλάντζα για αριστερά-δεξια?View attachment 81974

Ο @vagosbenelli μπορεί να σου απαντήσει έγκυρα αν μπαίνει
 
Μετά τις βολές του χομπίστα κατάλαβα τι οπλάρες είναι οι Α390.
Η δική σου είναι εξαίρεση μάλλον ή το 0,1mm στον αυλό (σε σχέση με του Νίκου) κάνει όλη την διαφορά.
Φαντάσου τι θα κάνει το 1mm 🤪😂
Πούλα Βαγγέλη όσο είναι καιρός, μετά δεν θα την παίρνει κανένας την νεροσωλήνα την optima. 😂
Λες?????
 
Το σκέφτηκα φίλε μου αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά ζημιά στο όπλο αφού δεν την φορούσε απ'την μάνα του.
Βάλτη και κοίτα αν ζορίζεται η σωλήνα του επανατατικού ελατηρίου να περάσει από τη τρύπα του κοντακίου και από την τρύπα της μεταλικής φλάντζας που λέει ο @Duca di Montefeltro
Αν περνάει από την τρύπα του ξύλου αλλά ζορίζεται ή σκαλώνει στην τρύπα της μεταλλικής φλάντζας λίμαρε τη λίγο να περάσει.
Αν δεν το έχεις όμως μ' αυτά και δε νιώθεις σίγουρος, μη το κάνεις.
Σε κάθε περίπτωση όμως μη φανταστείς ότι θα πάρει αρκετό καστ. Ίσα που θα δώσει.
 
Back
Top