Benelli Team

Και μένα η ιδέα μου ήταν που κουναγε το δίκανο. Δεν είχε ανάγκη. Και μου είπαν και το εξής: Με την παπια όμως δεν κουναει. Ε άμα το βάλω στη μέγγενη θα κουνήσει. Δεν ήταν ο Λιάκος αυτός, άλλος γνωστός ήταν.
 
Στο θέμα που είχαμε χθες με τα ατσάλινα σήμερα σε ερώτηση στο δασαρχείο και στον σύλλογο επιτρέπονται κανονικά τα μολυβδινα σκάγια σε εμάς άσχετα αν άλλαξε σε υγρότοπους μόνο σε περίπτωση που επιτρεπόταν το κυνήγι μέσα στο δέλτα όπως στον Έβρο μόνο τότε θέλει ατσάλινα εφόσον σε εμάς δεν επιτρέπεται το κυνήγι μέσα στο δέλτα γιατί είναι καταφύγιο οπουδήποτε μετά χρησιμοποιούμε κανονικά μολύβδινα ακόμη και στα ρύζια έξω.
 
Στο θέμα που είχαμε χθες με τα ατσάλινα σήμερα σε ερώτηση στο δασαρχείο και στον σύλλογο επιτρέπονται κανονικά τα μολυβδινα σκάγια σε εμάς άσχετα αν άλλαξε σε υγρότοπους μόνο σε περίπτωση που επιτρεπόταν το κυνήγι μέσα στο δέλτα όπως στον Έβρο μόνο τότε θέλει ατσάλινα εφόσον σε εμάς δεν επιτρέπεται το κυνήγι μέσα στο δέλτα γιατί είναι καταφύγιο οπουδήποτε μετά χρησιμοποιούμε κανονικά μολύβδινα ακόμη και στα ρύζια έξω.
Δεν βγάζει κανένα νόημα να επιτρέπεται το μολύβι στον χώρο τροφοληψίας των πουλιών. Εκεί ακριβώς χλαπακιαζουν τα σκάγια μαζί με τα χαλικακια.
 
Στο θέμα που είχαμε χθες με τα ατσάλινα σήμερα σε ερώτηση στο δασαρχείο και στον σύλλογο επιτρέπονται κανονικά τα μολυβδινα σκάγια σε εμάς άσχετα αν άλλαξε σε υγρότοπους μόνο σε περίπτωση που επιτρεπόταν το κυνήγι μέσα στο δέλτα όπως στον Έβρο μόνο τότε θέλει ατσάλινα εφόσον σε εμάς δεν επιτρέπεται το κυνήγι μέσα στο δέλτα γιατί είναι καταφύγιο οπουδήποτε μετά χρησιμοποιούμε κανονικά μολύβδινα ακόμη και στα ρύζια έξω.
Μόνο αν στο δώσει γραπτώς έχει αξία. Δυστυχώς Παναγιώτη εν Ελλάδι αυτό ισχύει
 
Μόνο αν στο δώσει γραπτώς έχει αξία. Δυστυχώς Παναγιώτη εν Ελλάδι αυτό ισχύει
Τι γραπτός αφού μου το είπε το δασαρχείο μου το είπε η Δ ΚΟΣΕ μου το είπε ο σύλλογος και ο θηροφύλακας τώρα τι να πω αφού ο θηροφύλακας που μου μίλησε θα έρθει να με ελέγξει
 
Δεν βγάζει κανένα νόημα να επιτρέπεται το μολύβι στον χώρο τροφοληψίας των πουλιών. Εκεί ακριβώς χλαπακιαζουν τα σκάγια μαζί με τα χαλικακια.
Αυτό που μου είπαν είναι ότι όλος ο ντόρος γινεται για τον Έβρο και αυτό τους ενδιαφέρει ποιο πολύ! Οπως ήταν σαφέστατος αν επιτρέπεται το κυνήγι μέσα στο δέλτα τότε ατσάλινα αν είναι εκτός μολύβι.
 
Η γκόμενά όσα και να της ριξης τα παίρνει μέχρι να πιάσει να ξεφτιζει από την χρήση.
Εμένα το μόνο χρώμα που μου αρέσει στην black eagle είναι το μαύρο δεν ξέρω αλλά πιστεύω το όπλο είναι φτιαγμένο για αυτό το χρώμα!!! Είναι βέβαια προσωπική επιλογή.
 
Back
Top