Benelli Team

Εγω πριν παρω το vinci ειχα το Kalliston (το πρωτο μου οπλο 20 χρονων ημουν που το αγορασα το 1998), μετα απο 12 χρονια βγαινει η vinci (2010) και την αγοραζω 01/06/10 ηταν το πρωτο camo που εφερε ο καλκατζακος .... λοιπον ΔΕΝ μου καθοταν με τιποτα ειδικα στα σπασιματα στο Σχιστο μιας κ ηταν καλοκαιρι, βαραγα με 3* (seminole) στο πινακα με το Kalliston KENTHMA ..... εριχνα με το vinci ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ, σκονη τα δισκακια με το 4*+3* με το Kalliston ..... απλα σπασιματα κοψοφτερα με το vinci (η αληθεια ειναι οτι δεν το ειχα φερει στα μετρα μου τοτε) , μιας κ εκανα μαθηματα με τον Λεωνιδα τα βλεπε κ εκεινος , ο οποιος μου γνωρισε τον Ψυλλακη, εστειλα το οπλο και ως δια μαγιας τα σπασιματα αμεσως μετα ...σκονη , λες κ απο 4* πηγα σε 2,5*-2* , παντα για μαμα τσοκακια με το vinci. Μετα το εφερα στα μετρα μου με τον Ψυλλακη , εβαλα κ carlsons και απογειωση!
Το 2αρι πριν τον κώνο δεν σε κάλυπτε ;Η να βάλεις τα καρλσον πριν τον κώνο γιατί και πάλι τσοκακια άλλαξες.
 
Έχω φτιάξει δύο όπλα στο Γιώργο τον γνωρίζω ,αλλά μικροδιαφορές γιατί και ο Κούρκουλος κάνα 130 αρι έχω ακούσει ότι ζητάει .Ο Λιακος ειναι ο φθηνότερος αν δεν κάνω λάθος.Καλα ο φθηνότερος από όλους είναι ο Παπατσαρουχας αλλά δεν φτιάχνει παραπάνω από 3/3.5 εκ τον κώνο για θέμα ασφαλείας.
Γιάννη ο παπατσαρουχας δεν κάνει μεγαλύτερο όχι για λόγους ασφαλείας αλλά επειδή έχει κοντά κοπτικά για δικανα για να πάει βαθύτερα πρέπει να Ξεβιδώσει την ουρά της κανης. Ο Κούρκουλος κάνει 5εκ αλλά έχει αμερικανικά μακριά κοπτικά γιατί δεν παίζει ρόλο το πόσο θα τον κάνεις αλλά πρέπει να έχει της σωστές μοίρες. Κώνο από κουρκουλο έχω δει το 1996 και το όπλο αυτό τότε και ακόμη και τώρα είναι εξαιρετικό σε τουφεκιές οπότε προτιμώ έναν οπλουργό με μεγάλη εμπειρία που έχω δει και δουλειά του. Ή κάνει είναι ακριβό μέρος για πειράματα και που είναι μη αναστρέψιμα.
 
Κάποιος απ' όλους αυτούς δίνει εγγύηση;
Επειδή από κανέναν δε θα πάρεις εγγύηση αν πραγματικά σκέφτεσαι να κάνεις κώνο προσωπικά θα πήγαινα σε κάποιον που έχει δουλέψει κι έχει πιστοποίηση από την holland&holland η σε κάποιον πιστοποιημένο που έχει δουλέψει στη beretta κι όχι σε κάποιον που δε ξέρω πως και με ποια εκπαίδευση ανοίγει κωνους
 
Το 2αρι πριν τον κώνο δεν σε κάλυπτε ;Η να βάλεις τα καρλσον πριν τον κώνο γιατί και πάλι τσοκακια άλλαξες.
δεν θελω να κυνηγαω με 2* .... ειχα φερραρι κ βρεθηκα με golf ............ αρα επευτα εγινε το οπλο οπως ηθελα κ με καλυπτει καργα. Επισης τσοκακια θα αλλαζα ετσι κ αλλιως ανεξαρτητως οπλου ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ κ μονο , κ το kalliston Seminole ειχε.
 
2 Κυνηγια Αφρικη * 3200 την φορα + κανα 5000 Ελλαδα σε σκοπευτηριο κ πρωιμες τσιχλες ... μονο η μεσαια μπιλια στην ριγα εφυγε.
Εγώ όταν πήγα να την πάρω με απέτρεψαν και μάλιστα όταν ρώτησα το κατάστημα μου το είπε και ο ίδιος ενώ την είχε εκεί ετοιμοπαράδοτη ότι βγάζουν θέμα στο κοντάκι και έχουν βάλει μια ροδέλα έξτρα κάτι τέτοιο! Παντός στην δικιά του επειδή την είδα είχε απο Benelli comfort
 
δεν θελω να κυνηγαω με 2* .... ειχα φερραρι κ βρεθηκα με golf ............ αρα επευτα εγινε το οπλο οπως ηθελα κ με καλυπτει καργα. Επισης τσοκακια θα αλλαζα ετσι κ αλλιως ανεξαρτητως οπλου ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ κ μονο , κ το kalliston Seminole ειχε.
Seminole έβαζε στα κάλλιστον είτε beneli είτε seazer guerini kaliston που την έχω γιατί απλά ήταν τα καλύτερα τσοκ τότε και τα εισήγαγε και ο ίδιος που έφερνε και είχε τροποποιήσει τα όπλα.
 
Seminole έβαζε στα κάλλιστον είτε beneli είτε seazer guerini kaliston που την έχω γιατί απλά ήταν τα καλύτερα τσοκ τότε και τα εισήγαγε και ο ίδιος που έφερνε και είχε τροποποιήσει τα όπλα.
Έβγαζε και ένα σούπερ ποζέ kalliston , το θυμάσαι; Φτιαγμένο από την Armi Salvinelli.
 
Back
Top