Benelli Team

Επιμήκυνση και λείανση κώνου
Το εγραψα στα Αγγλικα γιατι ετσι ειναι αρχικα γραμμενο, φανταζομαι δεν ηταν απαραιτητη η μεταφραση στα Ελληνικα, κι αυτο ειναι καθαρα γι'αυτους που δεν δεχονται αυτου του ειδους τις βελτιωσεις και να βλεπουν οτι τις κανουν και στο εξωτερικο. Και οχι απο καποιο τυχαιο....
 
Ο πρώτος Μαύρος Αετός ήταν ξύλινος μόνο.
Στις ΗΠΑ υπήρξαν και συνθετικά μοντέλα, heckler & Koch που ήταν η εταιρεία που της εισήγαγε. Μιλάω για super black eagle 1, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στην απλή. Δεν ξέρω αν υπήρχαν διαφορές σε σχέση με τα μοντέλα στον υπόλοιπο κόσμο αλλά σε σελίδα στο fb ανεβάζουν αρκετά συχνά αμερικανοί που τις αγοράζουν ακόμα και σήμερα ελαφρώς μεταχειρισμένες. Παραθέτω εικόνες ενδεικτικά. Και για αριστερόχειρες παρακαλώ!
1728426231382.png
1728426438194.png
 

Attachments

  • 1728426315562.png
    1728426315562.png
    913 KB · Προβολές: 13
Το εγραψα στα Αγγλικα γιατι ετσι ειναι αρχικα γραμμενο, φανταζομαι δεν ηταν απαραιτητη η μεταφραση στα Ελληνικα, κι αυτο ειναι καθαρα γι'αυτους που δεν δεχονται αυτου του ειδους τις βελτιωσεις και να βλεπουν οτι τις κανουν και στο εξωτερικο. Και οχι απο καποιο τυχαιο....
Άλλο δε τις δέχομαι και άλλο δε θέλω εργασίες μη αναστρέψιμες στο όπλο που για κάποιο λόγο μπορεί να γίνει η στραβή.κι αν στο μέταλο που θα φαγωθεί γίνει η λαλακια διορθώνεται?μάλλον όχι.ο αετος του rob roberts για να γνωρίζεται πάει πάνω από 3χιλιαρο μ αυτά που κάνει αν δε κάνω λαθος γιατί δεν είμαι και σιγουρος όπως σ αυτή τιμή πάνε και τα μπενελια τα πειραγμένα απ' το performance shop της briley
 
Μαύρη βάση και μαύρο κλείστρο όμως....
Όχι και πλαστικός έβγαινε.

Δεν θα το ξαναπώ. Ο πρώτος Μαύρος Αετός ήταν μόνο ξύλινος με μαύρη βάση και ασημένιο κλειστρο.
Ο πρώτος πρώτος με 3 ίντσες Θαλάμη.
Oχι ο SBE.
Τον αγόρασα το’93.
Τώρα υπάρχουν συνθετικά μέρη αν κάποιος θέλει. Όλα ταιριάζουν από Refaello. Στην ουσία τότε ήταν μία Rafaello με μαγκνουμ κάνη και μομπιλ τσοκ.
 
Δεν θα το ξαναπώ. Ο πρώτος Μαύρος Αετός ήταν μόνο ξύλινος με μαύρη βάση και ασημένιο κλειστρο.
Ο πρώτος πρώτος με 3 ίντσες Θαλάμη.
Oχι ο SBE.
Τον αγόρασα το’93.
Τώρα υπάρχουν συνθετικά μέρη αν κάποιος θέλει. Όλα ταιριάζουν από Refaello. Στην ουσία τότε ήταν μία Rafaello με μαγκνουμ κάνη και μομπιλ τσοκ.
Και το μαύρο αετό στη βάση της λαβής του κοντακιου
 
Σήμερα στο σκοπευτήριο ήμουν δίπλα με κάποιον που μόλις είχε πάρει την ethos cordoba AI και την δοκίμαζε η κάνη είναι απίστευτη με 4* έκανε σκόνη τα πιάτα ακόμη και σε οριακές αποστάσεις με 28γρ φυσίγγια οπότε μου έφυγε και η απορία πως αποδίδει η κάνη στης χαμηλές γομώσεις. Εκείνο που είδα είναι ότι η κάνη έχει μεγαλύτερη διάμετρο οπότε για να μπει στα ποιο παλιά όπλα σίγουρα θέλει άλλη πάπια.
 
Σήμερα στο σκοπευτήριο ήμουν δίπλα με κάποιον που μόλις είχε πάρει την ethos cordoba AI και την δοκίμαζε η κάνη είναι απίστευτη με 4* έκανε σκόνη τα πιάτα ακόμη και σε οριακές αποστάσεις με 28γρ φυσίγγια οπότε μου έφυγε και η απορία πως αποδίδει η κάνη στης χαμηλές γομώσεις. Εκείνο που είδα είναι ότι η κάνη έχει μεγαλύτερη διάμετρο οπότε για να μπει στα ποιο παλιά όπλα σίγουρα θέλει άλλη πάπια.
Δεν γίνεται τίποτα με λίγο γυαλόχαρτο;
 
Δεν θα το ξαναπώ. Ο πρώτος Μαύρος Αετός ήταν μόνο ξύλινος με μαύρη βάση και ασημένιο κλειστρο.
Ο πρώτος πρώτος με 3 ίντσες Θαλάμη.
Oχι ο SBE.
Τον αγόρασα το’93.
Τώρα υπάρχουν συνθετικά μέρη αν κάποιος θέλει. Όλα ταιριάζουν από Refaello. Στην ουσία τότε ήταν μία Rafaello με μαγκνουμ κάνη και μομπιλ τσοκ.
Ο "απλός" μαύρος αετός ναι, έτσι είναι.
Δε βγήκε 2η και 3η έκδοση του, όπως έγινε για τον σούπερ μάγκνουμ.
Ο σημερινός μαύρος αετός ουσιαστικά είναι μάγκνουμ SBE κι όχι "επανεκτέλεση" του πρώτου "απλού".
 
Σήμερα στο σκοπευτήριο ήμουν δίπλα με κάποιον που μόλις είχε πάρει την ethos cordoba AI και την δοκίμαζε η κάνη είναι απίστευτη με 4* έκανε σκόνη τα πιάτα ακόμη και σε οριακές αποστάσεις με 28γρ φυσίγγια οπότε μου έφυγε και η απορία πως αποδίδει η κάνη στης χαμηλές γομώσεις. Εκείνο που είδα είναι ότι η κάνη έχει μεγαλύτερη διάμετρο οπότε για να μπει στα ποιο παλιά όπλα σίγουρα θέλει άλλη πάπια.
Άσε τις Κάνες και τις πάπιες ,όλοι ξέρουμε ποια θα είναι η εξέλιξη αυτού, κάνε την κίνηση να πάρουμε σειρά και εμείς...😉😉😉🤣🤣🤣
 
Άσε τις Κάνες και τις πάπιες ,όλοι ξέρουμε ποια θα είναι η εξέλιξη αυτού, κάνε την κίνηση να πάρουμε σειρά και εμείς...😉😉😉🤣🤣🤣
Αν πρέπει να βρω δικαιολογία για την κάνη σκέψου τι θα πρέπει να πω για να πάρω την Cordoba που έχει 2700€ 😂😂😂
 
Ο "απλός" μαύρος αετός ναι, έτσι είναι.
Δε βγήκε 2η και 3η έκδοση του, όπως έγινε για τον σούπερ μάγκνουμ.
Ο σημερινός μαύρος αετός ουσιαστικά είναι μάγκνουμ SBE κι όχι "επανεκτέλεση" του πρώτου "απλού".
https://kalkantzakos.com/el/product/black-eagle-karampina-benelli
τώρα βγαίνει απλός
 
Back
Top