Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αρχίσαμε παλι τις εμπλοκές. Μερικές φορές ανεβάζει τη δεύτερη αλλά δεν τη φορτωνει στη θαλαμη. Την 1η την πετάει κανονικά. Για χρονισμό γλώσσας μου κάνει, κάτι παρόμοιο παρουσίασε πριν 3_4 χρόνια
[/QUOT
Αρχίσαμε παλι τις εμπλοκές. Μερικές φορές ανεβάζει τη δεύτερη αλλά δεν τη φορτωνει στη θαλαμη. Την 1η την πετάει κανονικά. Για χρονισμό γλώσσας μου κάνει, κάτι παρόμοιο παρουσίασε πριν 3_4 χρόνια
Μπορεί να θέλει ρύθμιση το ελατήριο που έχει μπροστά από το πιστόνι αερίων ...ξερυθμιζεται και περνάει περισσότερα αέρια από ότι πρέπει και κάνει τέτοιου είδους εμπλοκές ...πάρε τηλ τον Λιάκο
 
και εμένα τα έκανε και τα δυο, για τις εμπλοκές ήταν στραβή η γλώσσα γνωστο θέμα με τις γλώσσες στις 391 ότι στραβώνουν, με την αποθήκη μου τα πέταγε και τα δυο σε συγκεκριμένο κάλυκα με αλλους οχι, τελικά τα αλλαξα και τα δυο και γλώσσα και αναστολέα και δεν έκανε ξανα τίποτα.
υ.γ ακόμα δεν εχω βγάλει συμπέρασμα πιο ειναι πιο μπ......λο η fabarm η beretta 🤣
Μόνο σε σένα συμβαίνουν αυτά.
 
Ο χρονισμός ήταν;
Ναι, δεν χρειάστηκε να το αφήσω, όπως το πήγα και του περιέγραψα τα συμπτώματα το δούλεψε για πέντε λεπτά και μου είπε να του το ξαναπάω αν συνεχίσει τα ίδια πράγμα που δεν χρειάστηκε.
 
Μόνο σε σένα συμβαίνουν αυτά.
βρε βρομάει ο τόπος στα ξενα forum με αυτά τα θέματα της 391 βεβαία από την άλλη είναι απλα πράγματα που λύνονται εύκολα και απο ανταλλακτικά να φανε και οι κοτες, όλα αυτά παραβλέπονται και είναι ανύπαρκτα ακόμα και αν γίνονταν μονόκαννο από την κάννη που εχει.yel..yel..yel..yel.
 
βρε βρομάει ο τόπος στα ξενα forum με αυτά τα θέματα της 391 βεβαία από την άλλη είναι απλα πράγματα που λύνονται εύκολα και απο ανταλλακτικά να φανε και οι κοτες, όλα αυτά παραβλέπονται και είναι ανύπαρκτα ακόμα και αν γίνονταν μονόκαννο από την κάννη που εχει.yel..yel..yel..yel.
Έχουμε ρίξει τόνους φυσίγγια τέτοια προβλήματα δεν είχαμε ποτέ.
 
και εμένα τα έκανε και τα δυο, για τις εμπλοκές ήταν στραβή η γλώσσα γνωστο θέμα με τις γλώσσες στις 391 ότι στραβώνουν, με την αποθήκη μου τα πέταγε και τα δυο σε συγκεκριμένο κάλυκα με αλλους οχι, τελικά τα αλλαξα και τα δυο και γλώσσα και αναστολέα και δεν έκανε ξανα τίποτα.
υ.γ ακόμα δεν εχω βγάλει συμπέρασμα πιο ειναι πιο μπ......λο η fabarm η beretta 🤣
Δύο φορές αναστολεα, μπορεί κ τρεις γιατί δεν τα θυμάμαι και καλά. Αλλά ήταν τελικά ο αναστολεας? Μόνο η καραμπίνα το ξέρει.
 
Αρχίσαμε παλι τις εμπλοκές. Μερικές φορές ανεβάζει τη δεύτερη αλλά δεν τη φορτωνει στη θαλαμη. Την 1η την πετάει κανονικά. Για χρονισμό γλώσσας μου κάνει, κάτι παρόμοιο παρουσίασε πριν 3_4 χρόνια
Βάλε τη κυρτή γλώσσα από 390 η 302 και τελειώνει εκεί το προβλημα.τη κυρτή όμως την οποία θα ζητήσεις μαζί με το κοκορακι
 
Δύο φορές αναστολεα, μπορεί κ τρεις γιατί δεν τα θυμάμαι και καλά. Αλλά ήταν τελικά ο αναστολεας? Μόνο η καραμπίνα το ξέρει.
όταν έβγαλα τον παλιο αναστολέα με τον καινούργιο διπλά διπλά στην κάτω του μεριά είχε μια μικρή κλήση προς την μέσα μεριά, η γλώσσα παλι είχε μια κλήση και αυτή προς την αριστερά μεριά, στην αρχή την στράβωσα προς τα δεξιά και δεν είχε πρόβλημα αλλά μετα από λιγο καιρό επανήλθε στην αριστερά μεριά παλι, έψαξα αρκετά για να βρω από 390 γλώσσα για να βαλω.
 
Όταν είχαν βγεί η πρώτες 391 είχαν ορισμένες θέματα με την γλώσσα και τις άλλαζε η beretta σε όσες συνέβαινε;
Κάτι τέτοιο μου είχε πεί ένας φίλος που είχε πάρει και του είχε βγάλει πρόβλημα
Σε κανέναν ποτέ δεν άλλαξε γλώσσα η μπερετα
 
Πάντως τη δικιά μου για ίσια τη βλέπω. Αν ήταν στραβια υποθέτω ότι θα έβγαζε θεματα με μεγαλύτερη συχνότητα. Σήμερα την έλυσα και την καθάρισα επιμελώς.
Αν και στην επόμενη έξοδο αρχίσει το βήχα θα πάει στο Λιακο να ξεμπερδευουμε
 
Πάντως τη δικιά μου για ίσια τη βλέπω. Αν ήταν στραβια υποθέτω ότι θα έβγαζε θεματα με μεγαλύτερη συχνότητα. Σήμερα την έλυσα και την καθάρισα επιμελώς.
Αν και στην επόμενη έξοδο αρχίσει το βήχα θα πάει στο Λιακο να ξεμπερδευουμε
Αν ήταν κουρμπαριστη δεν θα είχες κανένα πρόβλημα!
Όσες 391 άλλαξαν την γλώσσα κι έβαλαν από 390,δεν ξαναείχαν δυσλειτουργία.
 
Δεν παίζει ίσα ίσα που αν ειχα αδύναμο επανατατικό θα έκανε πιο εύκολα επαναφορά διότι είναι αδράνειας
Μα για την επαναφορά λέω κι εγώ. Η αδράνεια έχει να κάνει με το ελατήριο του κλείστρου το κοντόχοντρο. Εγώ θα πρότεινα, αν δεν είναι ακριβό να δοκιμάσεις με ένα καινούργιο. Το πολύ πολύ να το έχεις καβάτζα.
 
Back
Top