Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μα για την επαναφορά λέω κι εγώ. Η αδράνεια έχει να κάνει με το ελατήριο του κλείστρου το κοντόχοντρο. Εγώ θα πρότεινα, αν δεν είναι ακριβό να δοκιμάσεις με ένα καινούργιο. Το πολύ πολύ να το έχεις καβάτζα.
Ψάχνοντας για ελατήριο του κλείστρου (αυτό που βρίσκεται εσωτερικά του) παρατήρησα ότι στον πίνακα ανταλλακτικων για την Α400 δεν υπάρχει κάποια απεικόνιση για το συγκεκριμένο.
Αφού το σύστημα Blink είναι βασισμένο στην αδράνεια , είναι δυνατόν να μην υπάρχει εσωτετικά του κλείστρου το κοντόχοντρο ελατήριο;
Φωτό του πίνακα :
A400-Lite04.jpg
 
Ψάχνοντας για ελατήριο του κλείστρου (αυτό που βρίσκεται εσωτερικά του) παρατήρησα ότι στον πίνακα ανταλλακτικων για την Α400 δεν υπάρχει κάποια απεικόνιση για το συγκεκριμένο.
Αφού το σύστημα Blink είναι βασισμένο στην αδράνεια , είναι δυνατόν να μην υπάρχει εσωτετικά του κλείστρου το κοντόχοντρο ελατήριο;
Φωτό του πίνακα :
View attachment 82511
Στο κλείστρο Blink η Beretta υιοθέτησε την περιστροφική κεφαλή και όχι το σύστημα αδρανείας. Το κλείστρο στη σειρά A400 όπως και σε όλα τα Beretta αερίων λειτουργεί σε συνεργασία με τον σιδηρόδρομο. Το ελατήριο χρειάζεται στο κλείστρο αδρανείας ώστε με την τουφεκιά να συμπιέζεται και να στέλνει το κλείστρο πίσω ώστε να ξεκλειδώσει η κεφαλή.

Αν έχω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
 
Last edited:
Ψάχνοντας για ελατήριο του κλείστρου (αυτό που βρίσκεται εσωτερικά του) παρατήρησα ότι στον πίνακα ανταλλακτικων για την Α400 δεν υπάρχει κάποια απεικόνιση για το συγκεκριμένο.
Αφού το σύστημα Blink είναι βασισμένο στην αδράνεια , είναι δυνατόν να μην υπάρχει εσωτετικά του κλείστρου το κοντόχοντρο ελατήριο;
Φωτό του πίνακα :
View attachment 82511
Μπερδεύεσαι κάπου , η Μπερέτα είναι αερίων όχι αδράνειας για να έχει ελατήριο μέσα στο κλείστρο άλλο η περιστροφική κεφαλή που την έχουν υιοθετήσει πολλοί πλέον και άλλο το σύστημα αδράνειας .
 
Ψάχνοντας για ελατήριο του κλείστρου (αυτό που βρίσκεται εσωτερικά του) παρατήρησα ότι στον πίνακα ανταλλακτικων για την Α400 δεν υπάρχει κάποια απεικόνιση για το συγκεκριμένο.
Αφού το σύστημα Blink είναι βασισμένο στην αδράνεια , είναι δυνατόν να μην υπάρχει εσωτετικά του κλείστρου το κοντόχοντρο ελατήριο;
Φωτό του πίνακα :
View attachment 82511
Νίκο ότι σου είπαν παραπάνω. Η μπερετα δεν είναι αδρανείας
 
παιδια την βοηθεια σας.Εχω την Α400 με αυλο λεει 18.60.Εχω και τα τσοκ της μαμας εσωτερικα,το ενα λεει mod και το αλλο light mod.Τα μετραω με το παχυμετρο και το mod βγαζει 18,10 ενω to light mod 18.20.Σε σχεση με τον αυλο το light mod ειναι light mod η' αγγουρια καλαβρεζικα?
 
παιδια την βοηθεια σας.Εχω την Α400 με αυλο λεει 18.60.Εχω και τα τσοκ της μαμας εσωτερικα,το ενα λεει mod και το αλλο light mod.Τα μετραω με το παχυμετρο και το mod βγαζει 18,10 ενω to light mod 18.20.Σε σχεση με τον αυλο το light mod ειναι light mod η' αγγουρια καλαβρεζικα?
Lm είναι, σωστά είναι τα τσοκ
 
Αρη ,το light mod δεν ειναι μεταξυ 0,20 και 0,30?δηλαδη 4 αστρα?Τ ic το ονομαζουν και αυτο 4 αστρα.αν μπορεις ανελυσε το.
To light modified, το ελαφρύ μισό τσοκ, είναι 3½ άστρα δηλαδή 3-4/10*. Σωστό είναι στο όπλο σου.

*Αν πάμε by the book πρέπει να είναι 0.375
 
Αρχίσαμε παλι τις εμπλοκές. Μερικές φορές ανεβάζει τη δεύτερη αλλά δεν τη φορτωνει στη θαλαμη. Την 1η την πετάει κανονικά. Για χρονισμό γλώσσας μου κάνει, κάτι παρόμοιο παρουσίασε πριν 3_4 χρόνια
Πάτησε την γλωσσα με το δοκτυλο σιγά σιγά να δεις αν ακουμπάει κάπου αν ναι πίεσε την στην αντίθετη μερια
 
Γλλωσα απο 390 αλιως θελει λιγο λιγισμα η δικη του
Τολη στην φωτο σου δειχνω 2 γλωσσες η μια ειναι απο βενελλι (δεν εχω ισια απο 391 απλα εχουν περιπου την ιδια ευθυτητα) και δεξια μια 390 κυρτη που ταιριαζει σε 391 Ειλικρινα θελω να μου πεις πως θα καταφερειςνα δωσεις κυρτοτητα ιδια με με την 390 στην ισια γλωσσα .Μιλαω παντα φιλικα και χωρις διαθεση αντιπαραθεσης20231120_220603.jpg
 
Τολη στην φωτο σου δειχνω 2 γλωσσες η μια ειναι απο βενελλι (δεν εχω ισια απο 391 απλα εχουν περιπου την ιδια ευθυτητα) και δεξια μια 390 κυρτη που ταιριαζει σε 391 Ειλικρινα θελω να μου πεις πως θα καταφερειςνα δωσεις κυρτοτητα ιδια με με την 390 στην ισια γλωσσα .Μιλαω παντα φιλικα και χωρις διαθεση αντιπαραθεσηςView attachment 82535
Λιγισμα ως προς τον αξονα της γλωσσας να στριψει προς τα μεσα και να ευθιγραμιζει το φυσιγηι στη θαλαμη το εκανα προσεκτικα και ησυχασα
 
Τολη στην φωτο σου δειχνω 2 γλωσσες η μια ειναι απο βενελλι (δεν εχω ισια απο 391 απλα εχουν περιπου την ιδια ευθυτητα) και δεξια μια 390 κυρτη που ταιριαζει σε 391 Ειλικρινα θελω να μου πεις πως θα καταφερειςνα δωσεις κυρτοτητα ιδια με με την 390 στην ισια γλωσσα .Μιλαω παντα φιλικα και χωρις διαθεση αντιπαραθεσηςView attachment 82535
 
Back
Top