Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
View attachment 84433

Τι έχει πάθει αυτή η 302;
Αυτό δεν είναι τίποτα..
Να βάλω φωτο απο την βάση της mossberg που έχω κ απο τις δυο πλευρες να δεις πως την εχω καταντήσει? 😂
Όλο λέω να την στείλω για cerakote αλλά θα δω ποτε κ αν θα το αποφασίσω......

Αυτό γινεται για διάφορους λόγους..
Από την επαφή με την φυσιγγιοθηκη αλλά κυρίως γιατί στον κυνηγοτοπο ακουμπάμε το όπλο όπου βρουμε, πανω σε θάμνους, πετρες κλπ κ ιδιαίτερα αν κυνηγάμε σε κακοτραχαλα μέρη....
Όποτε σιγα-σιγα κ με τα χρόνια η κατάσταση προχωραει....
 
Last edited:
Καί όντως είναι!
Μηδεν σημάδι στο σημείο της εξόδου του πάφυλα.
τιποτα ,αυτο ειναι χριστουγεννιατικη διακοσμηση
Άρα τι φταίει; Κακή αποθήκευση; Αν είχε αποθηκευτεί με υγρασία θα είχε φανεί και στην κάννη
Αστοχία βαφής;
Και στην τελική, σε τέτοια κατάσταση τι αξία έχει;
 
Άρα τι φταίει; Κακή αποθήκευση; Αν είχε αποθηκευτεί με υγρασία θα είχε φανεί και στην κάννη
Αστοχία βαφής;
Και στην τελική, σε τέτοια κατάσταση τι αξία έχει;
Το πιθανότερο κάποιο χημικό να έχει επηρεάσει το σημείο.
 
Άρα τι φταίει; Κακή αποθήκευση; Αν είχε αποθηκευτεί με υγρασία θα είχε φανεί και στην κάννη
Αστοχία βαφής;
Και στην τελική, σε τέτοια κατάσταση τι αξία έχει;
Παντελη πιστευω οτι μπορει να ειναι συνδυασμος των παραπανω συν καποιος χημικος παραγοντας
 
Άρα τι φταίει; Κακή αποθήκευση; Αν είχε αποθηκευτεί με υγρασία θα είχε φανεί και στην κάννη
Αστοχία βαφής;
Και στην τελική, σε τέτοια κατάσταση τι αξία έχει;
Ο ιδιοκτήτης τι σου είπε Παντελή; Τον ρώτησες;
 
Ο ιδιοκτήτης τι σου είπε Παντελή; Τον ρώτησες;
Προέρχεται από κληρονομιά σε μη κυνηγό, για πολλά χρόνια αποθηκευμένο, δεν ξέρει πολλά, εκτός από το ότι είχε χρησιμοποιηθεί από λίγο έως καθόλου, που όπως φαίνεται το επιβεβαίωσε και ο Άρης
 
Προέρχεται από κληρονομιά σε μη κυνηγό, για πολλά χρόνια αποθηκευμένο, δεν ξέρει πολλά, εκτός από το ότι είχε χρησιμοποιηθεί από λίγο έως καθόλου, που όπως φαίνεται το επιβεβαίωσε και ο Άρης
Εχω δει σε πολες και διαφορες μαρκες σε αλουμινενια βαση είναι επιφανειακο τελειως μη σε απασχολεινειναι μονο αισθητικο κοψε κανα 50€ ακομα και σε ενα σωβαρο οπλουργο για κεραμικη βαφη και εισαι ετοιμος ο @vagosbenelli εδω κανει σωβαρη δουλεια
 
Όταν βάζεις πετρέλαια, βενζίνες, διχρονόλαδα και wd 40, αυτά έχεις. Ένα γαμόλαδο έχει 5 ευρώ και κρατάει χρόνια.
το λαδι απο το τηγανι και να βρισκεις ψαροκοκκαλα στην σκανδαλοθηκη,και αυτο το υπεροχο τυρκουαζ χρωμα που παιρνει το οξειδωμενο μαγειρικο λαδι ,δεν κα,,,λα?.yelling.
 
Προέρχεται από κληρονομιά σε μη κυνηγό, για πολλά χρόνια αποθηκευμένο
Τότε μπορεί να αλλάξει η αρχική μου τοποθέτηση....
Αλλα κ παλι αν ήταν από κάποιο ακατάλληλο λάδι θα υπήρχε φθορά κ σε άλλα τμήματα της βάσης...

Έπειτα ποιος θα κάτσει να λαδώσει μια βάση που δεν είναι ατσάλινη.....

Ουτε για ξεφλουδισμα μου μοιάζει που έχουν παρουσιασει διάφορα όπλα.....

Οπως κ αν έχει αν σου αρέσει κ είναι λειτουργικό χωρίς προβληματα κ σε τιμή λογική να το παρεις..
Σιγά το πραγμα κ αν θες αργότερα το επιδιορθώνεις.......
 
Τότε μπορεί να αλλάξει η αρχική μου τοποθέτηση....
Αλλα κ παλι αν ήταν από κάποιο ακατάλληλο λάδι θα υπήρχε φθορά κ σε άλλα τμήματα της βάσης...

Έπειτα ποιος θα κάτσει να λαδώσει μια βάση που δεν είναι ατσάλινη.....

Ουτε για ξεφλουδισμα μου μοιάζει που έχουν παρουσιασει διάφορα όπλα.....

Οπως κ αν έχει αν σου αρέσει κ είναι λειτουργικό χωρίς προβληματα κ σε τιμή λογική να το παρεις..
Σιγά το πραγμα κ αν θες αργότερα το επιδιορθώνεις.......
Το χημικό που υποθετικά ίσως να έχει πέσει στο σημείο μάλλον δεν έχει σχέση με λάδι όπλων.Ένα σωρό καθαριστικά οικιακής χρήσης υπάρχουν…Άζαχ,χλωρίνη κ.λ.π…Μια σωστή βαφή με Cerakote μόνο στη βάση και αντέχει καλύτερα από τη βαφή που είχε αρχικά.
 
Το χημικό που υποθετικά ίσως να έχει πέσει στο σημείο μάλλον δεν έχει σχέση με λάδι όπλων.Ένα σωρό καθαριστικά οικιακής χρήσης υπάρχουν…Άζαχ,χλωρίνη κ.λ.π…
Ναι αλλα με προβληματιζουν η "τσιμπιές" που βλέπω..
Δεν ξέρω αν θα γινόταν με αυτή την μορφή...


Μια σωστή βαφή με Cerakote μόνο στη βάση και αντέχει καλύτερα από τη βαφή που είχε αρχικά.
Το μόνο σίγουρο....
Εννοείται να είναι γνώστης ο οπλουργος κ να την πετυχει γιατί εκεί έχουμε ακουσει διάφορα...
 
Back
Top