Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τι είναι η bereta για να μη βγάλει ελάττωμα .Καλά ντουφέκια όπως φαίνεται μάλλον έβγαιναν μέχρι το 2000 μετά αρχίσαμε όπως τις ηλεκτρικές συσκευές να έχουν ώρες χρήσης όπως δείχνει από το κακό στο χειρότερο να δίνεις ένα σκασμός λεφτά και να βλέπεις τέτοιες μαλακίες και να κυκλοφορούν όλα 40/50 χρόνων με χιλιάδες φυσιγγίων χωρίς πρόβλημα.Τι να κάνεις στο τέλος να παίρνεις μια παλιά να της φτιάχνεις κοντάκι, πάπια κώνο και να ησυχάζει το κεφάλι σου .Και αν την απιχρωμιωσεις κιόλας θα ρίχνεις και ατσάλια ως ένα όριο.Παντως αν κρίνω από τον σιδηρόδρομο της guerini δεν νομίζω ότι θα χαλάσει πότε έτσι που είναι κατασκευασμένος
Ριξε κανενα μασουρι και θα δεις που θα παει ο σιδηροδρομος γκουερινη
 
Τα πρώτα όπλα της σειράς 300 είχαν την βέργα βιδωμενη πάνω στον κύλινδρο της αποθήκης.
Πιο μετά το έκαναν με κόλληση.
Δεν έβγαζαν προβλήματα,ωστόσο άλλο το ανταλλάξιμο,αν κι εφόσον χρειαστεί κι άλλο η κόλληση.
Υπάρχουν κολλήσεις και κολλήσεις...
Αν γίνει αυλάκι στο ένα μέρος και εξοχή στο άλλο το σύνολο είναι ανθεκτικοτατο!
Από τη στιγμή ομως που απαιτείται παραπάνω χρόνος και χρηση-φθορα κοπτικών και μηχανών=χρημα, προτιμάται το "ράψιμο"που εγκυμονεί κινδύνους.
Όλα στον βωμό του κέρδους!!
Για μενα ειναι απαραδεκτη αυτη η κατασκευη που ο σιδηροδρομος ειναι κολλητος με το κλειστρο...θα επρεπε να ειναι ξεχωριστα ιδιαιτερα απο τη στιγμη που το κλειστρο οπως και η καννη και η βαση εχουν χτυπημενους αριθμους και για την αγορα τους χρειαζεται ακκο,τουλαχιστον στην Ελλαδα....αλλα και μηχανολογικα ειναι μη αποδεκτο να βγαινει ενα τετοιο κομματι μονοκομμματο και οχι λυομενο...Και στις Franchi ετσι ειναι?Παντως στην mp155 ειναι ξεχωριστα κομματια ωστε σε περιπτωση που σπασει καποιος αξονας απο τον σιδηροδρομο να αλλαζεις μονο αυτον και οχι και το κλειστρο μαζι...Και οπως λεει και @ΓΙΑΝΝΗΣ. ειναι πολυ απλο,εσοχη στο ενα εξογκωμα στο αλλο,κουμπωνουν και ετοιμο...
 
Σωστός! Ακόμα vittoria δεν έχω δει ανατιναγμένη. Σαν τα καλάσνικοφ είναι αυτές, πιωμένες, ταλαιπωρημένες αλλά αξιόπιστες.
Θελω να βρω ενα set πλαστικα να της φορεσω και δεν ασχολουμαι ξανα με οπλα.
 
Θελω να βρω ενα set πλαστικα να της φορεσω και δεν ασχολουμαι ξανα με οπλα.
Οι μπελμοντε είναι το ίδιο καλές; Εγώ πιστεύω ναι, αλλά δεν έχω άποψη. Η ΙΙ έχει πολύ σούπερ τιμή τώρα με φούλ πακέτο. 850 ευρώ
 
Ριξε κανενα μασουρι και θα δεις που θα παει ο σιδηροδρομος γκουερινη
Βαγγέλη μου δε ρίχνω πάνω από 40 γρ ποτέ δοκιμάστηκα είχα ρίξει κάτι 50 άρια ιταλικά παλιά στο βάλτο αλλά είδα ότι τα 32 γρ ιδιογομωση που έριχνα σκότωναν καλύτερα και έτσι δεν ασχολήθηκα ποτέ με τα πολλά γρ .Κάτι θα ξέρεις παραπάνω αλλά επειδή δεν είμαι της μαγκουμιτιδας μάλλον το ντουφέκι θα παραμείνει ακέραιο.
 
Βαγγέλη μου δε ρίχνω πάνω από 40 γρ ποτέ δοκιμάστηκα είχα ρίξει κάτι 50 άρια ιταλικά παλιά στο βάλτο αλλά είδα ότι τα 32 γρ ιδιογομωση που έριχνα σκότωναν καλύτερα και έτσι δεν ασχολήθηκα ποτέ με τα πολλά γρ .Κάτι θα ξέρεις παραπάνω αλλά επειδή δεν είμαι της μαγκουμιτιδας μάλλον το ντουφέκι θα παραμείνει ακέραιο.
Γιαννη εχεις παρει ενα οπλο μετνο οποτε δεν ξερεις τι εχει κανει ο προηγουμενος χρηστης Περα απο αυτο το οπλο σου εχει φιλοσοφια μηχανισμου ανταλακτικων και σιδηροδρομου fabarm Oι guerini κοβουν τον σιδηροδρομο εκει που κουμπωνει με το κυριο συστημα αδρανειας ;)
 
Last edited:
Γιαννη εχεις παρει ενα οπλο μετνο οποτε δεν ξερις τι εχει κανει ο προηγουμενος χρηστης Περα απο αυτο το οπλο σου εχει φιλοσοφια μηχανισμου ανταλακτικων και σιδηροδρομου fabarm Oι guerini κοβουν τον σιδηροδρομο εκει που κουμπωνει με το κυριο συστημα αδρανειας ;)
Ευχαριστώ φίλε για την πληροφορία έχεις υπόψη σου γιατί δε ρίχνει σωστά ούτε τα navaro 30 gr .Καταλαβαίνω συστημα αδράνειας παλαιάς κοπής αλλά μήπως τυχόν υπάρχει κάπου θέμα?Με 32 γρ δουλεύει ρολόι το οπλο.Τωρα με το νέο κοντάκι αν και το προηγούμενο ήταν μικρότερο λόγο αντίβαρου ήταν βαρύτερο ,υπάρχει πιθανότητα να επηρεάζει την αδράνεια στη λειτουργία ? Επειδή έχει να κάνει με θέμα δράσης αντίδρασης επειδή ελαφρύνε λίγο το όπλο στο συγκεκριμένο μέρος πίσω δηλ .Μου περνάνε διαφορά από το μυαλό μπορεί και να μην ισχύουν αλλά ρωτώντας βρίσκετε πάντα η άκρη.
 
Ευχαριστώ φίλε για την πληροφορία έχεις υπόψη σου γιατί δε ρίχνει σωστά ούτε τα navaro 30 gr .Καταλαβαίνω συστημα αδράνειας παλαιάς κοπής αλλά μήπως τυχόν υπάρχει κάπου θέμα?
εχεις ριξει αλλα 30αρια η μονο στο ναβαρο στο κανει?
 
Ευχαριστώ φίλε για την πληροφορία έχεις υπόψη σου γιατί δε ρίχνει σωστά ούτε τα navaro 30 gr .Καταλαβαίνω συστημα αδράνειας παλαιάς κοπής αλλά μήπως τυχόν υπάρχει κάπου θέμα?Με 32 γρ δουλεύει ρολόι το οπλο.Τωρα με το νέο κοντάκι αν και το προηγούμενο ήταν μικρότερο λόγο αντίβαρου ήταν βαρύτερο ,υπάρχει πιθανότητα να επηρεάζει την αδράνεια στη λειτουργία ? Επειδή έχει να κάνει με θέμα δράσης αντίδρασης επειδή ελαφρύνε λίγο το όπλο στο συγκεκριμένο μέρος πίσω δηλ .Μου περνάνε διαφορά από το μυαλό μπορεί και να μην ισχύουν αλλά ρωτώντας βρίσκετε πάντα η άκρη.
δεν νομιζω να παιζει ρολο το κοντακι γιαννη
 
Back
Top