Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το παρακάτω συνέβη προχθές σε γνωστό ενός φίλου σε Μπερέτα a400xplor action αγορασμενη μάλλον το 12.ξερει κάποιος πως λέγεται το συγκεκριμένο ανταλλακτικό στ αγγλικα να ψάξουμε να το βρούμε στο Μπερέτα store γιατί ο άνθρωπος δε θέλει κολλήσεις και τέτοια
View attachment 91368
Απαράδεκτο πάντως τέτοιο πρόβλημα.Να χαρώ εγώ ποιότητα....
 
Παιδιά αυτό είναι ένα κομμάτι με το κλείστρο
που είναι χτυπημένα πάνω και ο αριθμός του κλείστρου που είναι ίδιος με τον αριθμό της βάσης.Τουλαχιστον εμένα έτσι ειναι
Άρα ίσως είναι μπέρδεμα.
Ή μπέρδεμα ή ξεφράγκιασμα
Ένα από τα δύο
 
Το παρακάτω συνέβη προχθές σε γνωστό ενός φίλου σε Μπερέτα a400xplor action αγορασμενη μάλλον το 12.ξερει κάποιος πως λέγεται το συγκεκριμένο ανταλλακτικό στ αγγλικα να ψάξουμε να το βρούμε στο Μπερέτα store γιατί ο άνθρωπος δε θέλει κολλήσεις και τέτοια
View attachment 91368
Ένα καλό μάστορα χρειάζεται για να κάνει ένα σωστό κόλλημα και τίποτε άλλο.
 
Το παρακάτω συνέβη προχθές σε γνωστό ενός φίλου σε Μπερέτα a400xplor action αγορασμενη μάλλον το 12.ξερει κάποιος πως λέγεται το συγκεκριμένο ανταλλακτικό στ αγγλικα να ψάξουμε να το βρούμε στο Μπερέτα store γιατί ο άνθρωπος δε θέλει κολλήσεις και τέτοια
View attachment 91368
αυτή η ζημιά για να μπει καινούργιο θέλει άδεια αγοράς κλείστρου πάει σετ όλο μαζί.
έχει τύχη σε γνωστό μου.
 
Τα πρώτα όπλα της σειράς 300 είχαν την βέργα βιδωμενη πάνω στον κύλινδρο της αποθήκης.
Πιο μετά το έκαναν με κόλληση.
Δεν έβγαζαν προβλήματα,ωστόσο άλλο το ανταλλάξιμο,αν κι εφόσον χρειαστεί κι άλλο η κόλληση.
Υπάρχουν κολλήσεις και κολλήσεις...
Αν γίνει αυλάκι στο ένα μέρος και εξοχή στο άλλο το σύνολο είναι ανθεκτικοτατο!
Από τη στιγμή ομως που απαιτείται παραπάνω χρόνος και χρηση-φθορα κοπτικών και μηχανών=χρημα, προτιμάται το "ράψιμο"που εγκυμονεί κινδύνους.
Όλα στον βωμό του κέρδους!!
 
Last edited:
Ερχετε η νέα benelli power bore xxx turbo gun(κρυοκοωλικη νέα επεξεργασία ,βουτηγμένη κανη για 1 μήνα στο αρσενικό,αχρωμιωτη ,αβαφη ,αριγη ,με ξύλα από φρυγανο(το καλύτερο κάρβουνο)στην μοναδική τιμή των 4.000 €
Τζάμπα!
 
Στο midwestgunworks είναι sold out. Μάλλον συμβαίνει σχετικά συχνά στην Α400. Κρίμα
Σπάει και αλλού. Έψαξα λίγο και έχει αρκετές περιπτώσεις.
View attachment 91381
άντε αυτό είναι πλαστικό το να ανοίγουν ουρές δεν το έχω δει ξανά.

1678289860511.webp
 
Τι είναι η bereta για να μη βγάλει ελάττωμα .Καλά ντουφέκια όπως φαίνεται μάλλον έβγαιναν μέχρι το 2000 μετά αρχίσαμε όπως τις ηλεκτρικές συσκευές να έχουν ώρες χρήσης όπως δείχνει από το κακό στο χειρότερο να δίνεις ένα σκασμός λεφτά και να βλέπεις τέτοιες μαλακίες και να κυκλοφορούν όλα 40/50 χρόνων με χιλιάδες φυσιγγίων χωρίς πρόβλημα.Τι να κάνεις στο τέλος να παίρνεις μια παλιά να της φτιάχνεις κοντάκι, πάπια κώνο και να ησυχάζει το κεφάλι σου .Και αν την απιχρωμιωσεις κιόλας θα ρίχνεις και ατσάλια ως ένα όριο.Παντως αν κρίνω από τον σιδηρόδρομο της guerini δεν νομίζω ότι θα χαλάσει πότε έτσι που είναι κατασκευασμένος
 
Last edited:
Back
Top