Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σταθερή αξία ο 18,4!
Για τον @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ το εγραψα...να πω την αληθεια δεν εχω οπλο με διευρυμενο αυλο,ολα ειναι με στενους απο18,2-18,4 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα δεν εχω συγκριση να λεμε και την αληθεια...ενα μονο εχω με αυλο 18,55 mossberg mod.500A και ειναι πολυ πισω απο ολα τα υπολοιπα....ισως να φταιει το οτι εχει πολυ κοντο κωνο,μετρημενο απο εμενα πολλες φορες γιατι δεν το πιστευα, 0,5 cm με λιγα λογια μισο ποντο κωνο,βεβαια για ιδιες μοιρες κωνου οσο πιο μεγαλος ο αυλος τοσο πιο κοντος ο κωνος...
 
Παει ο ιδανικος 18,6 optima bore κλπ κλπ...εγινε 18,4 αν καταλαβα καλα....
Οι εταιρίες με μεγάλη γκάμα μοντέλων πάντα θα προσφέρουν και όπλα με διαφορετικούς αυλούς για να πιάνουν όλη την αγορά.Εξαλου ο κάθε αυλός του όπλου για κάποιον που ψάχνει μόνο επιτυχίες έχει και μια γκάμα φυσιγγίων που του ταιριάζουν .Έτσι αναλόγος που αποσκοπεί το όπλο και τι απαιτεί να κάνει εκεί ο κατασκευαστής πράτει ανάλογα.Γιατι ξέρουμε αυλό μόνο δεν ξέρουμε από τι συνοδεύετε και τι μελέτη έχει πέσει (κώνο,τσοκ,επεξεργασία μετάλλου).
 
γιατι δεν το πιστευα, 0,5 cm με λιγα λογια μισο ποντο κωνο
Με τρωει να την στειλω για ενα τοσο δα κωνακι...αλλα κατσε να κυνηγησω πρωτα τα υπολοιπα και βλεπουμε...οτι θα γινει καποια στιγμη θα γινει,ετσι για να μου φυγει και η περιεργεια...
 
Οι εταιρίες με μεγάλη γκάμα μοντέλων πάντα θα προσφέρουν και όπλα με διαφορετικούς αυλούς για να πιάνουν όλη την αγορά
Γιαννη μου οταν εχεις τον ιδανικο δεν τον αλλαζεις,απλα πραγματα....τα ιδια ελεγε και η benelli για τον 18,3 και πηγε στο 19,6...Αλλα επειδη ενα κυνηγετικο οπλο εχει δεκαετιες ζωης πως θα κανεις τον αλλο να αγορασει καινουριο?και τσουπ να η "καινοτομια"...
 
Γιαννη μου οταν εχεις τον ιδανικο δεν τον αλλαζεις,απλα πραγματα....τα ιδια ελεγε και η benelli για τον 18,3 και πηγε στο 19,6...Αλλα επειδη ενα κυνηγετικο οπλο εχει δεκαετιες ζωης πως θα κανεις τον αλλο να αγορασει καινουριο?και τσουπ να η "καινοτομια"...
Η bereta έχει παίξει μπάλα παντού από 18.2 μέχρι 18.6 .Οι άνθρωποι ψάχνουν ακόμη το να κάνουμε ,ενώ όπως βλέπεις η άλλη απέναντι (Αμερική)(τα έχει ξεπεράσει χρόνια από 18.55 και πάνω ,αλλά είπαμε αλλά πυρομαχικά αλλά κυνήγια .(Σκοπευτής ,κοντάκι ,κανη , φυσίγγι)Η τετράδα της επιτυχίας ο κάθε ένας ανάλογα τι κυνηγά και με τι τρόπο έχει δικαίωμα να επιλέξει στην αγορά εφόσον πρώτα έχει τακτοποιήσει τα δύο πρώτα .(Σκόπευση,κοντάκι).
 
Γιαννη μου οταν εχεις τον ιδανικο δεν τον αλλαζεις,απλα πραγματα....τα ιδια ελεγε και η benelli για τον 18,3 και πηγε στο 19,6...Αλλα επειδη ενα κυνηγετικο οπλο εχει δεκαετιες ζωης πως θα κανεις τον αλλο να αγορασει καινουριο?και τσουπ να η "καινοτομια"...
Τώρα που πάμε στα ατσάλινα δεν μπορεί να χάσει μερίδιο από την αγορά οπότε να το 19,6 .
 
Η αγορά λέγετε Αμερική εδώ δεν νομίζω να ασχολείται κανείς με το τι θα έρθει από όπλα και μην έρχονται και τα διαλογής .Και τα υπόλοιπα που λέμε είναι για να τα λέμε.Μονο στήν Ελλάδα έχω ακούσει για στραβες κανες στραβά τσοκ στραβες ρίγες πλαστικά του κώλου που ξεχωρίζουν κτλ.Και να σου κάνει και το δύσκολο ο αντιπρόσωπος.
 
Η αγορά λέγετε Αμερική εδώ δεν νομίζω να ασχολείται κανείς με το τι θα έρθει από όπλα και μην έρχονται και τα διαλογής .Και τα υπόλοιπα που λέμε είναι για να τα λέμε.Μονο στήν Ελλάδα έχω ακούσει για στραβες κανες στραβά τσοκ στραβες ρίγες πλαστικά του κώλου που ξεχωρίζουν κτλ.Και να σου κάνει και το δύσκολο ο αντιπρόσωπος.
Εγω δεν αναφερομουν στο καταναλωτικο κοινο της Ελλαδες οσον αφορα τα λειοκαννα,αλλα τους απανταχου καταναλωτες αμερικη κλπ που θα "τσιμπησουν" στην αλλαγη που θα κανει ο εκαστοτε κατασκευαστης και θα αγορασουν το καινουριο....
 
Παει ο ιδανικος 18,6 optima bore κλπ κλπ...εγινε 18,4 αν καταλαβα καλα....
Γιατί 18,4 ??? Μα το λέει η ίδια η Beretta ... ;) Δεν προσέχετε τις λεπτομέρειες !! 😁😄

STEELIUM PRO X​

With Steelium® ProX on the SL2, Beretta is advancing in barrel technology not by following market trends, but by blazing a new trail. A cone (* εδώ σίγουρα έχουν κάνει λάθος, είναι προφανές ότι εννοούν bore) with a smaller diameter allows better terminal energy, reduced recoil and improved performance with felt-wad cartridges. Reduced recoil results not only in comfort, but also in better shotgun control and recoil.
https://www.beretta.com/en-gb/technology/products/steelium
 
Back
Top