Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Οποιος ασχολειτε με εργαλεια και αναγκαστικα παρακολουθει και δουλευει την τεχνολογια ξερει οτι πλεον το μοτο των εταιρειων εχει αλλαξει
Καποτε ηταν
Φτιαχνω κατι να αντεχει για παντα
Τωρα ειναι φτιαχνω κατι να δειχνει καλο να πουλαει με μικρη διαρκεια ζωης (οχι λογο λαθους χρησης) γιατι συντομα θα βγαλω κατι αλλο και θα το αντικαταστησει. Γιατι ο πελατης εχει καταναλωτικη μανια. Γιατι πλεον τα αντικαθιστα πριν σπασουν απλα γιατι βγηκε νεο
Οπλα αυτοκινητα εργαλεια χειρος, ηλεκτρικα εργαλεια, χειροκινητα εργαλεια, κινητα, τα παντα ολα!

Και στα οπλα ετσι ειναι
Ολα τα οπλα
Η ποιοτητα εχει χαθει
Ειτε στα εξαρτηματα ειτε στα υλικα κατασκευης ειτε στον σχεδιασμο
Το βλεπεις απολυτα κανοντας συγκριση παλιων με νεα
Επεισης εχουμε και εμεις οι ανθρωποι γινε πολυ ´´σοφτ´´ που λενε και οι νεολαιοι σημερα
Οχι βαρος οχι ογκο οχι να κουραστουμε οχι να ιδρωσουμε
Αλοιμονο μας αν χρειαστει να επιβιωσουμε σε δυσκολες εποχες

Προχτες καινουργιο αλυσοπριονο επαγγελματικης κατηγοριας με τιμη της ταξης των 1000 ευρω με ηλεκτρονικο καρμπυυρατερ με 3 ξεκινηματα συνολο και λιγοτερο απο 20 λεπτα λειτουργιας ειχε σπασμενη πιελα
Απο το εργοστασιο!
Αντε βρες το δικαιο σου
 
Συμπληρωνω :
Μελετημενη πτωση της ποιοτητας.
Τοση οσο να χαλασει μετα την εγγυηση ή αυτο το εξαρτημα που θα χαλάσει να ειναι εκτος αυτης.

Εμενα μου χαλασε η ηλεκτροκοληση , Imperia 200 A , την οποια εχω λιγο πανω απο χρονο και την δουλευω ελαχιστα καθως δεν ειμαι επαγγελματιας σιδερας.
 
Συμπληρωνω :
Μελετημενη πτωση της ποιοτητας.
Τοση οσο να χαλασει μετα την εγγυηση ή αυτο το εξαρτημα που θα χαλάσει να ειναι εκτος αυτης.

Εμενα μου χαλασε η ηλεκτροκοληση , Imperia 200 A , την οποια εχω λιγο πανω απο χρονο και την δουλευω ελαχιστα καθως δεν ειμαι επαγγελματιας σιδερας.
Σου εχει γυρει σε καποια δουλεια;
Σου εχει πεσει;

Αν δεν σε συμφερει να φτιαχτει παρε την 160 της χελιξ
Πραγματικα αμπερ, κολλησεις ανετα μεχρι 4αρι( που δεν θα χρειαστεις ετσι και αλλιως) και 60 αρι κυκλο λειτουργιας
Την δουλευω σε καγγελα που δεν σταματας να κολλας και δεν εχει χρειαστει να σταματησω προς το παρον

Κινεζια ειναι αλλα πολυ καλη για τα χρηματα της καμια σχεση με αλλες κινεζιες
Της εχω πιει το αιμα και αμα σπασει με 85-90 ευρω που εχει απλα περνεις αλλη( πιο ακριβα ειναι τα καλα ηλεκτροδια)


Επαγγκεματικη δεν ειναι!
Επωνυμη δεν ειναι!

Αλλα για τον σκοπο που την θες ειναι μια χαρα
 
Πεσει δεν εχει, γυρει σιγουρα.
Αν ειναι να ζαλιζεται που γερνει , τι να την κανω ? να την βαλω στο σαλονι να βλεπει τηλεοραση...
Ολες οι ινβερτερ φιλε πασχουν σε αυτο
Χαλκο δεν θελαμε ειναι βαριες
Οτι και αν παρει θα την εχεις ασφαλισμενη απο το να γυρει η να πεσει
 
Ποτε πρωτοκυκλοφορησε η Es 100 ?

Αυτην τη περιοδο δεν θα εδινα 850 για την Belmonte απο τη στιγμη που υπαρχουν Benelli στο χιλιαρικο.
Προσωπικη αποψη...
Υπάρχουν και οι Φράνκι που τις αφήνετε απ' έξω πολύ κακώς με 800 καινουργιες
 
Οποιος ασχολειτε με εργαλεια και αναγκαστικα παρακολουθει και δουλευει την τεχνολογια ξερει οτι πλεον το μοτο των εταιρειων εχει αλλαξει
Καποτε ηταν
Φτιαχνω κατι να αντεχει για παντα
Τωρα ειναι φτιαχνω κατι να δειχνει καλο να πουλαει με μικρη διαρκεια ζωης (οχι λογο λαθους χρησης) γιατι συντομα θα βγαλω κατι αλλο και θα το αντικαταστησει. Γιατι ο πελατης εχει καταναλωτικη μανια. Γιατι πλεον τα αντικαθιστα πριν σπασουν απλα γιατι βγηκε νεο
Οπλα αυτοκινητα εργαλεια χειρος, ηλεκτρικα εργαλεια, χειροκινητα εργαλεια, κινητα, τα παντα ολα!

Και στα οπλα ετσι ειναι
Ολα τα οπλα
Η ποιοτητα εχει χαθει
Ειτε στα εξαρτηματα ειτε στα υλικα κατασκευης ειτε στον σχεδιασμο
Το βλεπεις απολυτα κανοντας συγκριση παλιων με νεα
Επεισης εχουμε και εμεις οι ανθρωποι γινε πολυ ´´σοφτ´´ που λενε και οι νεολαιοι σημερα
Οχι βαρος οχι ογκο οχι να κουραστουμε οχι να ιδρωσουμε
Αλοιμονο μας αν χρειαστει να επιβιωσουμε σε δυσκολες εποχες

Προχτες καινουργιο αλυσοπριονο επαγγελματικης κατηγοριας με τιμη της ταξης των 1000 ευρω με ηλεκτρονικο καρμπυυρατερ με 3 ξεκινηματα συνολο και λιγοτερο απο 20 λεπτα λειτουργιας ειχε σπασμενη πιελα
Απο το εργοστασιο!
Αντε βρες το δικαιο σου
Συμφωνώ ως ένα σημείο γιατί όταν παίρνεις ένα όπλο και παίρνεις και 25 χρόνια εγγύηση κάτι σημαινει
 
Οχι ευτυχως,
Κοίτα το χέρι μου στη φωτιά δε το βάζω για κανένα όπλο αλλά τ αμερικανακια ρίχνουνε πολύ μάγκνουμ και σουπερ μάγκνουμ στο βάλτο και οι Φράνκι εκεί δεν έχουν θέματα.ενας μόνο παραπονέθηκε ότι πήρε αυτή με τη σερακοτ και μετά από ένα χρόνο έφυγε η βαφή αλλά εκεί επειδή δεν παίζουνε του έστειλε η Φράνκι άλλο τουφεκι
 
Οταν πηρα την Imperia σκεφτομουν να παρω την mini helix αλλα αποφασισα να παρω ονομα 😆
Ειναι καλα εργαλεια φιλε να λεμε την αληθεια

Και εγω αναμεσα τους ειμουν και μαλιστα την ημπεριαλ μου την συνεστησε αδερφικος φιλος που της εχει πιει το αιμα και τον εμπιστευομαι 1000 τα εκατο ξεροντας την δουλεια του

Αυτο μου ειχε τονισει και αυτος
Αν την προσεχεις να μην γερνει να μην πεφτει και να μην κολλας με το μηχανημα στα ποδια σου να περνει την καπνα θα την εχεις χρονια

Απλα δεν εβγαινα τοτε στην τιμη της και προτιμησα να παρω οτι καλυτερο μπορουσα να παρω σε κινεζικο
Απλα σκεφτηκα αν μου βγαλει 1 χρονο σε αυτη την τιμη εχει αποσβεστει πολυ νωριτερα αρκει να μην με καθυστερει η να μου χαλαει την ροη

Οποιο εργαλειο και να παρεις το καλυτερο η το φτηνοτερο υπαρχουν πραγματα που πρεπει να τηρεις για να χρι διαρκεια

Το θεμα ειναι οτι σημερα σε πολλα πλεον δεν εχουν διαρκεια εστω και αν τα τηρεις

Ξαναγυρβαμε ατα μπερετα και συγνωμη που χαλασαμε το θεμα
 
Back
Top