To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και εγώ Αθήνα μένω...αλλά οι επαφές με τα πάτρια εδάφη είναι συχνές!!
Εεεε...εσείς στην "Σύρα" είστε πιο ευλογημένοι κυνηγετικά!!!

Σίγουρα αλλά όσο πάει γίνονται όλο και χειρότερα τα πράγματα με τη δόμηση. Γενικά στα νησιά ισχύει κάτι τέτοιο. Και αυτό που δεν μπορώ με τπτ να ανεχθώ είναι όταν βλέπω μια βίλλα σε ένα ολόκληρο βουνό. Εκεί ειλικρινά αν είχα δυναμίτη το γκρέμιζα ευχαρίστως.
 
Επειδή πολλές φορές έχω λογομαχήσει με "βιλλάτους" εκ των υστέρων και με πιο ψύχραιμη ματιά όλοι από την πλευρά τους έχουν δίκιο... με ίσως το περισσότερο δίκιο να έχει το θήραμα!!
-και ο βιλλάτος (αν είναι νόμιμος βέβαια...άάάάλλο θέμα και αυτό!) που έχει πληρώσει τόσα και δεν είναι εξοικειωμένος (κακώς κατ εμέ γιατί αυτά έχει φίλτατε η ΕΚΤΟΣ σχεδίου δόμηση!!!) με μπαμ και μπουμ...
-και ο κυνηγός σαν τελευταίος που ρωτάνε για το πού θα κυνηγάει στο τέλος αν χτίσουν και την τελευταία ρεματιά-βουνοκορφή-γκρέμια κτλπ...
-και αυτός που έχει πουλήσει το χωράφι για να χτιστεί η βίιλλα
-και αυτός που ζει απο την οικοδομική δραστηριότητα

ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ το κράτος που δεν ελέγχει την δόμηση και δεν χωροθετεί σκεπτόμενο ότι υπάρχουν και κάποιοι τρελλοί (υπερ)φορολογούμενοι πολίτες του, καθ' όλα νόμιμοι που θέλουν να περνούν χρόνο στην ύπαιθρο όμορφα και τακτοποιημένα!
 
Αυτοσυστήνομαι λοιπόν....
Καλησπέρα, με λένε Γιώργο και έχω ένα κοινό πρόβλημα με όλους εσάς (απ' ότι διαβάζω δλδ)....
Σκέφτομαι 365 μέρες το χρόνο το κυνήγι και τα δίσεκτα 366....
Κυνηγάω από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου με οτιδήποτε έχει κατασκευάσει ο άνθρωπος για αυτό τον σκοπό...
Η αλήθεια είναι ότι λόγω συγκηριών και πολλών ετών διαβίωσης στο κέντρο της Αθήνας μάλλον καρτεριτζής κυνηγός χαρακτηρίζομαι...
Τσίχλα, Φάσσα, Αγριοπερίστερα και Τρυγόνια το καλοκαίρι στο νησί, Παπιά και Παρυδάτια όταν μας το επιτρέπει ο χρόνος....

Αυτά....προς το παρόν!!!
(Έγινα μέλος γιατί ζήλεψα την παρέα σας....σας διαβάζω κάνα δίμηνο τώρα....)

.welcome. Γιώργο , καλή διαμονή στο φόρουμ :)
 
καλως σας βρηκα παιδια πολυ ωραιο forum. κυνηγαω και εγω με πολυ παθος τσιχλοκοτσιφα. και μπεκατσινια/παπια.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top