To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Περιμένουμε να επιτραπεί το κυνήγι στο μπαρουτάδικο......big smile.

Απο τώρα ξεκαθάρισε τα πράγματα στα ίσα.
Πες της ότι δεν μπορείς να ζήσης χωρίς αυτή και χωρίς το κυνήγι. .love.
 
  • Like
Reactions: jnp
Καλώς ήρθες Θεόφραστε. Από περιέργεια πώς και ξεκίνησες το κυνήγι; Σε παρέσυρε κάποιος φίλος;;
 
Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα, με λένε Θεόφραστο και είμαι 30 χρονών. Την περσινή σεζόν Έβγαλα άδεια για πρώτη χρονιά (κάλιο αργά παρά ποτέ). Πολύ νέος στο αντικείμενο και πολύ άπειρος.

Θεοφραστε Καλως Ηρθες! Αν υπαρχει η διαθεση τοτε η απειρια ερχεται σε δευτερη μοιρα... :)
 
Καλώς ήρθες Θεόφραστε. Από περιέργεια πώς και ξεκίνησες το κυνήγι; Σε παρέσυρε κάποιος φίλος;;
Όχι η αλήθεια είναι ότι, τα καλοκαίρια τέλος Αυγούστου όντας ακόμα ανήλικος πήγαινα στο χωρίο με τον αδερφό του πατέρα μου, μετά ως φοιτητής δεν υπήρχε χρήμα για όπλα και άδειες και χωρίς κανέναν γνωστό για παρέα έμεινε σαν μια επιθυμία στο πίσω μέρος του μυαλού μου.
Πρόπερσι μετά από πολλά χρόνια πήγα μερικές φορές άοπλος με τον πατέρα ενός συμφοιτητή μου για την βόλτα, υπήρχε και το παραθυράκι για να δηλώσω το δίκαννο του πατέρα μου που δεν είχε χαρτιά και έτοιμος ο Φώντας. Βέβαια ο γνωστός μου αυτός αν και έμπειρος κυνηγός, είναι πλέον 70 ετών και πέρσι που πηγαίναμε μαζί το κυνήγι κρατούσε μια ώρα γιατί μετά κουραζόταν οπότε δεν μπορώ να πω ότι ήταν και η καλύτερη σεζόν για το ξεκίνημα αλλά τα καλύτερα έρχονται.
 
.welcome.Θεόφραστε , καλή διαμονή στο φόρουμ.

Ότι θες μην διστάσεις να ρωτήσεις , μην ξεχνάς οτι η περιοχή σου εχει βγαλει φοβερούς κυνηγούς , ομορφόπαιδα, λεβέντες και γενικά άξιους αντιπροσώπους του ισχυρού φύλλου..banana.
 
Καλώς όρισες φιλε.
Καλη αρχη στο κυνηγι κ εδω κ με πολύ μερακι.
στο αισθημα μιλα παντα αληθινα γθα το κυνηγι κ θα το δεχτει.
ποιο κυνηγι υα ηθελες να κανεις περθσσοτερο?
αν το απαντήσεις αυτο θα σου δωσει πορεια για συναδελφους που ειναι γνωστες κ θα σου δωσει τροφη γθα σκεψη κ ερωτησεις ωστε να μαθεις σιγα κ σταθερα ολα τα μυστικα.
 
.welcome.
Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα, με λένε Θεόφραστο και είμαι 30 χρονών. Την περσινή σεζόν Έβγαλα άδεια για πρώτη χρονιά (κάλιο αργά παρά ποτέ). Πολύ νέος στο αντικείμενο και πολύ άπειρος.
 
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα...
ποιο κυνηγι υα ηθελες να κανεις περθσσοτερο?
αν το απαντήσεις αυτο θα σου δωσει πορεια για συναδελφους που ειναι γνωστες κ θα σου δωσει τροφη γθα σκεψη κ ερωτησεις ωστε να μαθεις σιγα κ σταθερα ολα τα μυστικα.
Η αλήθεια είναι ότι μιας και δεν έχω την δυνατότητα να έχω σκύλο είμαι λίγο περιορισμένος στις επιλογές μου. Μάλλον προς τις τσίχλες κλείνω και τρυγόνια φάσες κλπ
Όλα βέβαια είναι υπό συζήτηση δεν έχω αρκετή εμπειρία για να ξέρω.
 
Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα, με λένε Θεόφραστο και είμαι 30 χρονών. Την περσινή σεζόν Έβγαλα άδεια για πρώτη χρονιά (κάλιο αργά παρά ποτέ). Πολύ νέος στο αντικείμενο και πολύ άπειρος.
Welcome. Εγώ μετά τα εικοσι έβγαλα άδεια στα σαράντα, οπότε υπάρχουν και χειρότερα.
 
Καλώς ορίσατε όλα τα νέα μέλη...(μιλάω και εγώ ο "παλιός" τρομάρα μου!!!)
Άντε να μαζευόμαστε να μιλάμε για την καψούρα μας...
και μην ξεχνάτε...40 και σήμερα (αν όλα πάνε καλά!!)

ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΝΕΣ σε ΟΛΟΥΣ!!!! .hunter.(ρε τί ωραίο emoticon είναι αυτό!!!)
 
.welcome. Και καλη διαμονη... Εμπειροι και απειροι μικρη σημασια για το forum... Αγαπη για τη φυση και το κυνηγι ειναι αυτο που εχουμε για οπλο μας...
Καλα ποσταρισματα...
 
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα...

Η αλήθεια είναι ότι μιας και δεν έχω την δυνατότητα να έχω σκύλο είμαι λίγο περιορισμένος στις επιλογές μου. Μάλλον προς τις τσίχλες κλείνω και τρυγόνια φάσες κλπ
Όλα βέβαια είναι υπό συζήτηση δεν έχω αρκετή εμπειρία για να ξέρω.
Καλως ηρθες Θεοφραστε και καλη διαμονη .welcome.
Απο την στιγμη που πηρες την αποφαση να μπεις στην κυνηγετικη οικογενεια ολα θα ερθουν με την σειρα τους και η εμπειρια και οι γνωσεις
Θα υπαρξουν φορες που θα απογοητευτεις συμβαινει συχνα σε ολους μας
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα το βαλεις κατω
Αυτη η λαχταρα του πρωινου στην υπαιθρο το πρωινο περπατημα στα κακοτραχαλα στον καμπο με την λασπη μεχρι το γονατο το ξημερωμα στον υδροβιοτοπο η παγωνια η βροχη το χιονι δεν συγκρινεται με τιποτα με αυτην την αχαρη καθημερινοτητα των μεγαλοπολεων
Καλη συνεχεια και οτι χρειαστεις ενημερωνεις .well done.
 
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους!ονομαζομαι Κωνσταντίνος,είμαι 23 χρόνων και έχω πάθος και μεράκι με το κυνήγι όπως και όλοι εδώ μέσα!καλως σας βρήκα λοιπόν και εύχομαι να έχουμε μια καλή έναρξη χωρίς απρόοπτα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top