Άρβυλα ( Αγορά )

Μια ερώτηση για τους κατόχους αρβυλων aku.Πως είναι σαν φόρμα τα παπούτσια?Παίζεις ένα νούμερο πάνω ξέρω γω η ένα νούμερο κάτω από αυτό που φοράς?Εγώ πχ φοράω σε άλλα 42 και σε άλλα 43.
Είναι κανονικά προς το μεγαλύτερο. Εγώ θα έλεγα να πάρεις 42
 
Μια ερώτηση για τους κατόχους αρβυλων aku.Πως είναι σαν φόρμα τα παπούτσια?Παίζεις ένα νούμερο πάνω ξέρω γω η ένα νούμερο κάτω από αυτό που φοράς?Εγώ πχ φοράω σε άλλα 42 και σε άλλα 43.
Άντε σε ένα μαγαζί να δοκιμάσεις ένα μοντέλο και μετά παραγγέλνεις αυτό που θες από το μαγαζί που το βρίσκεις στην τιμή που έχεις επιλέξει. Διαφορετικά δες την διαδικασία επιστροφών και αν σε καλύπτει τα παραγγέλνεις.
 
Ακόμα και με χοντρή κάλτσα θα είναι εντάξει?
Εγώ στην meindl φοράω 41 1/2 και στην Aku 41..... το νούμερο που φοράω είναι 40 1/2 -41 φυσικά δοκίμασε στο ίδιο πόδι επειδή ακόμα και στον ίδιο άνθρωπο τα πόδια διαφέρουν
 
Μια ερώτηση για τους κατόχους αρβυλων aku.Πως είναι σαν φόρμα τα παπούτσια?Παίζεις ένα νούμερο πάνω ξέρω γω η ένα νούμερο κάτω από αυτό που φοράς?Εγώ πχ φοράω σε άλλα 42 και σε άλλα 43.
Εγώ φοράω 44 και στα AKU πήγα στο 43, ενώ meindl πάω κανονικά στο 44
 
Ακόμα και με χοντρή κάλτσα θα είναι εντάξει?
Πρεπει να δοκιμασεις φιλε
Τα παιδια σου λενε ενδεικτικα , δεν μπορουν να ξερουν
Απο μαρκα σε μαρκα διαφερει
Και αν τα θες για περπατημα πρεπει να σου ειναι σωστα αλλιως εαν ειναι μικρα τα ξεχνας εαν ειναι μεγαλα θα σου κτυπανε τα δακτυλα στα εδαφη με κληση και παλι δεν θα μπορεις να τα δουλεψεις
Για καρτερι μπορουμε να ανεκτουνε καπως λιγο πιο μεγαλο αρβυλο
Για απαιτητικο περπατημα οχι
 
Κι εγώ στα Aku πήρα* 42, ενώ φοράω 43. Και είμαι οκ και με χοντρή κάλτσα.
*Τα παρήγγειλα διαδικτυακά βάσει του επίσημου μεγεθολογίου τους, τις μετρήσεις τις έκανα φορώντας στο πόδι μου χοντρή κάλτσα για να "πέσω" μέσα.
 
Πριν αρκετά χρόνια , είχα δοκιμάσει ΑΚU , ήταν στενή η φόρμα και επειδή το πόδι μου είναι προς wide , με στένευε . Το μεγαλύτερο νούμερο που δεν με στένευε , ήταν μακρύ . Από τότε δεν τα κοίταζα . Πέρσι που ήθελα μποτάκια , δοκίμασα σε μαγαζί τα Zenith II . Μου ήταν μια χαρά στο πόδι , ακριβώς το νούμερό μου , 44 ενώ σε Meindl φοράω 44,5 . Τα πήρα και δεν το μετάνιωσα .
 
Κυνηγάει κανείς με στρατιωτικά άρβυλα?
Δεν εννοώ μόνο αυτά που δίνουν στον στρατό... Αλλά και αγόραστα εμπορίου...

Παιδιά εγώ όταν παρουσιάστηκα ... Αγόρασα αρβύλα αεροπελμα σχέδιο 7 (μετά από ένα μήνα )

Λοιπόν το φόρεσα καθημερινά 8 μήνες μέχρι να τελειώσω την θητεία μου το 2018 έπειτα ...ότι δουλειά έχω κάνει αγοτικη-μαστορικη κτλ φοράω αυτά ...δεν έχουν πάθει σχεδόν τπτ ...μόνο στο ένα έχει φύγει εσωτερικα η φοδρα στο Κουτουπιε από μέσα ....όταν έβρεχε μια φορά έιχα καθίσει στον δρόμο που έτρεχε το ποτάμι μηδέν νερό μέσα (μόνο ας το πω υγρασία) τώρα μετά από πόσα χρόνια δεν ξέρω αν έχει αδιάβροχο ποίηση το ίδιο ..

(Αν και την προηγούμενη μέρα του κυνηγιού μετά το βάψιμο θέλει και βαζελίνη για να αδιάβροχοποιηθει)

Δεν ξέρω αν βολεύουν στο κυνήγι αλλά δεν μπορώ να τα αποχωριστώ
 
Κυνηγάει κανείς με στρατιωτικά άρβυλα?
Δεν εννοώ μόνο αυτά που δίνουν στον στρατό... Αλλά και αγόραστα εμπορίου...

Παιδιά εγώ όταν παρουσιάστηκα ... Αγόρασα αρβύλα αεροπελμα σχέδιο 7 (μετά από ένα μήνα )

Λοιπόν το φόρεσα καθημερινά 8 μήνες μέχρι να τελειώσω την θητεία μου το 2018 έπειτα ...ότι δουλειά έχω κάνει αγοτικη-μαστορικη κτλ φοράω αυτά ...δεν έχουν πάθει σχεδόν τπτ ...μόνο στο ένα έχει φύγει εσωτερικα η φοδρα στο Κουτουπιε από μέσα ....όταν έβρεχε μια φορά έιχα καθίσει στον δρόμο που έτρεχε το ποτάμι μηδέν νερό μέσα (μόνο ας το πω υγρασία) τώρα μετά από πόσα χρόνια δεν ξέρω αν έχει αδιάβροχο ποίηση το ίδιο ..

(Αν και την προηγούμενη μέρα του κυνηγιού μετά το βάψιμο θέλει και βαζελίνη για να αδιάβροχοποιηθει)

Δεν ξέρω αν βολεύουν στο κυνήγι αλλά δεν μπορώ να τα αποχωριστώ
Εξαρτάται φίλε τι κυνήγι κάνεις.. αν κυνηγάς πέρασμα τσίχλας δε θα έχεις πρόβλημα,αν τα κυνήγια σου είναι περπάτημα σε πέτρα,πευκοβελονα, δε θα σταματάς να μετράς τούμπες. Αν δε το δοκιμάσεις όμως δε μπορεί να σου πει κανένας τίποτα..
 
Κυνηγάει κανείς με στρατιωτικά άρβυλα?
Παρόν! Είναι το βασικό μου άρβυλο στο κυνήγι τσίχλας!

 
Θ
Παρόν! Είναι το βασικό μου άρβυλο στο κυνήγι τσίχλας!

θα φας τα γόνατά σου...
 
Το αρβυλακι απο τεμου ηρθε και δοκιμαστηκε
Στα 32 ευρω για καθημερινη χρηση η για κυνηγετικη χρηση σε καλοκαιρινα κυνηγια δειχνει πολυ καλο

Δεν το θεωρω αδιαβροχο και δεν το απαιτω να ειναι
Ωστοσο Το εχω δοκιμασει σε αγροτικες δουλειες σε νερα(οχι να καλυπτουν το αρβυλο ) και δεν ειχα θεμα


εχει πολυ καλο κρατημα και ποιοτητα(για τα λεφτα του) , ειναι αρκετα ελαφρυ και νιωθεις οτι κραταει καλα το ποδι ενω ειναι ξεκουραστο

Εγω το πηρα για τα εκπαιδευτικα και τα καλοκαιρινα κυνηγια

Θα το συνιστουσα για οποον θελει αρβυλο εξωτερικων η αγροτικων εργασιων σε καλοκαιρινες συνθηκες
 

Attachments

  • IMG_4136.jpeg
    IMG_4136.jpeg
    1,1 MB · Προβολές: 51
καναμε χθες και ενα δωρακι στον εαφτωμας ενα ακωμη ζευγαρι μποτακια τα gris sport 97 ευρωπουλακια ;) πωλη ελαφρη και εχη ωραια φωρμα το ατιμο
Σάκη και εγώ για grisport είμαι φέτος κατά τον Οκτώβρη. Πρώτη φορά θα δοκιμάσω αρβύλα αυτής της εταιρίας καθώς μέχρι τώρα είχα aku αλλά 200+ ευρώ για παπούτσι δεν θέλω να δώσω. Έχεις εμπειρία και από άλλα μοντέλα της grisport να μου πεις την άποψη σου γενικά για τα μποτάκια της?
 
Το αρβυλακι απο τεμου ηρθε και δοκιμαστηκε
Στα 32 ευρω για καθημερινη χρηση η για κυνηγετικη χρηση σε καλοκαιρινα κυνηγια δειχνει πολυ καλο

Δεν το θεωρω αδιαβροχο και δεν το απαιτω να ειναι
Ωστοσο Το εχω δοκιμασει σε αγροτικες δουλειες σε νερα(οχι να καλυπτουν το αρβυλο ) και δεν ειχα θεμα


εχει πολυ καλο κρατημα και ποιοτητα(για τα λεφτα του) , ειναι αρκετα ελαφρυ και νιωθεις οτι κραταει καλα το ποδι ενω ειναι ξεκουραστο

Εγω το πηρα για τα εκπαιδευτικα και τα καλοκαιρινα κυνηγια

Θα το συνιστουσα για οποον θελει αρβυλο εξωτερικων η αγροτικων εργασιων σε καλοκαιρινες συνθηκες
Μπορείς να βάλεις σε παρακαλώ έναν σύνδεσμο.
 
Back
Top