Άρβυλα ( Αγορά )

Ωραιο αρβυλο βασιληκαλοριζικο ποσο σου βγηκαν με μεταφορικα?τα πιανει τελωνειο τωρα που βγηκαν απο ευρωπη?απο e bay δεν εχω ιδεα ουτε πωςπαιρνεις ουτε τιποτα
Μυροοι αποψεις για τα aku ειναι αντικρουομενες αλλοι πινουν νερο στο ονομα τους αλλοι οχι εγω ενα ζευγαρι ειχα παρει πριν καμια 10 12 χρονια αν θυμαμαι καλα δεν εμεινα ευχαριστημενος απτη σολα το αρβυλο ηταν γερο αλλα οι σολες γινανε φλατ πολυ γρηγορα ισως να ταν και παλιες.
Προσωπικα μονο meindl αγοραζω και θα αγοραζω οσο το αντεχω οικονομικα ειναι μεν ακριβα αλλα ειναι αρβυλο πατας και πατας στο βουνο και στα κατσαβραχα δε χωρανε συμβιβασμοι κατα την αποψη μου,για καρτερι κτλ σαφως μπορει να βαλεις οτιδηποτε
 
Καλοριζικες και καλοφορετες Βασίλη, δείχνουν πολύ καλοφτιαγμενες και στιβαρες και σε πάρα πολύ καλή τιμή.
Ωραιο αρβυλο βασιληκαλοριζικο ποσο σου βγηκαν με μεταφορικα?τα πιανει τελωνειο τωρα που βγηκαν απο ευρωπη?απο e bay δεν εχω ιδεα ουτε πωςπαιρνεις ουτε τιποτα
Μυροοι αποψεις για τα aku ειναι αντικρουομενες αλλοι πινουν νερο στο ονομα τους αλλοι οχι εγω ενα ζευγαρι ειχα παρει πριν καμια 10 12 χρονια αν θυμαμαι καλα δεν εμεινα ευχαριστημενος απτη σολα το αρβυλο ηταν γερο αλλα οι σολες γινανε φλατ πολυ γρηγορα ισως να ταν και παλιες.
Προσωπικα μονο meindl αγοραζω και θα αγοραζω οσο το αντεχω οικονομικα ειναι μεν ακριβα αλλα ειναι αρβυλο πατας και πατας στο βουνο και στα κατσαβραχα δε χωρανε συμβιβασμοι κατα την αποψη μου,για καρτερι κτλ σαφως μπορει να βαλεις οτιδηποτε


Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Μένω Αγγλία και δεν πλήρωσα μεταφορικά. Πιστεύω για Ελλάδα πρέπει να είναι περίπου 25-30 ευρώ, οπότε γύρω στα 100-110 ευρώ συνολικά. Πάλι θεωρώ πως είναι πολύ καλή τιμή για το προϊόν που παίρνεις, ειδικά για όσους κυνηγούν σε κατσάβραχα, ποτάμια και με παγωνιές. Η τιμή είναι σχετικά χαμηλή γιατί προορίζονται για στρατιωτική χρήση. Κάθε στρατιωτικό άρβυλο, ενώ είναι κορυφαίο ποιοτικά, το βρίσκεις πολύ πιο φθηνά απ'ότι τα μποτάκια του εμπορίου. Στο ebay και στο amazon πλέον πουλάνε και στρατιωτικά είδη, οπότε μπορεί εύκολα κάποιος να βρει πολύ καλά ποιοτικά προϊόντα, σε πολύ χαμηλές τιμές. Στο δεύτερο λινκ που ανέβασα, λέει πως αν πρόκειται να αγοράσεις από άλλη χώρα, τους στέλνεις μήνυμα για να σου πούνε το κόστος. Στα στέλνουν με κούριερ στην πόρτα σου λογικά. Δε νομίζω να έχει έξτρα τελωνεία κλπ.
 
Άρβυλα του ελληνικού στρατού που είχα παραγγείλει μέσω ίντερνετ, μου τα έφεραν στην πόρτα εδώ στην Αγγλία. Τα μεταφορικά ήταν 30 ευρώ, λόγω βάρους.
 
Αγόρασα τα συγκεκριμένα

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-B...hash=item1c6b7eb9fe:m:m50v4dpO3VkKPyUd0YP5cQg

και εδώ

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-B...285679?hash=item3f7412246f:g:aecAAOSwZQRYg6nS

Μπότες του αγγλικού στρατού για πολύ υγρό και πολύ κρύο κλίμα. Απίστευτα χοντρό και ενισχυμένο δέρμα, Goretex, insulation, Vibram σολα, δέσιμο κορδονιών που ξεκινά από πολύ χαμηλά στα δάχτυλα. Τα έχω δύο βδομάδες περίπου και είναι πραγματικά φοβερά συμπαγή και γεροδεμένα. Κλειδώνουν τον αστράγαλο, δε νιώθεις πέτρες και κλαδιά πουθενά στα πόδια σου, πολύ ζεστά για το κρύο του χειμώνα και προδιαγραφών hiking/mountainiring boots. Είναι ζόρικες μπότες αλλά άνετες σχετικά, προφανώς φτιαγμένες για πολύ ζόρικα τερέν. Η σόλα είναι σχεδόν άκαμπτη, όπως και ολόκληρη η μπότα γενικά. Δεν είναι για καθημερινή χρήση, αλλά μόνο για σκληρή χρήση στο βουνό. Μόνο 70-80 λίρες καινούργια, νομίζω πως πραγματικά αξίζει και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τις Lowa combat gtx που βασίζονται στα hiking μποτάκια της εταιρίας αλλά στοιχίζουν το διπλάσιο. Ρίξτε μία ματιά αν ψάχνετε κάτι πολύ ενισχυμένο, ζεστό, αδιάβροχο και φθηνό ταυτόχρονα, με μόνο θετικά σχόλια στο ίντερνετ από κατόχους που τα χρησιμοποιούν για πολλά έτη.

s-l1600.jpg
Καλοφορετες Βασιλη ! Πολυ καλο value for money και πολυ καλα χαρακτηρικα εχουν! Προσωπικα τα τελευταια 10 χρ εχω meindl και μενω πολυ ευχαριστημενος πανακριβα βεβαια ..
 
Καλοφορετες Βασιλη ! Πολυ καλο value for money και πολυ καλα χαρακτηρικα εχουν! Προσωπικα τα τελευταια 10 χρ εχω meindl και μενω πολυ ευχαριστημενος πανακριβα βεβαια ..


Να'σαι καλά, ευχαριστώ! Οι τύποι έχουν εξοπλίσει τον στρατό τους με κορυφαία ποιότητα για πολικές θερμοκρασίες και οι συγκεκριμένες μπότες πιστεύω είναι ιδανικές για την μορφολογία της Ελλάδος αλλά και τον τσουχτερό χειμώνα. Πολλοί εδώ τις χρησιμοποιούν και ως μπότες μηχανής, καθώς έχουν πολύ καλή προστασία σε όλο το πόδι από κρύο, νερό και από ατυχήματα ή χτυπήματα που μπορεί ο καθένας να πάθει με μία μηχανή και επίσης έχουν αρκετή ακαμψία.
 
Καλημέρα παιδια! Σκεφτομαι να αγορασω ενα καλοκαιρινό μποτακι για τα τρυγονια και ορτύκια! Επειδη γνκ περπατάω στραβά θελω κατι να κρατάει γερά το πόδι! Αυτα που εχω της Meindl ειναι άριστα σε ολα τους αλλα για καλοκαίρι ανάβει το πόδι μου και με κουραζει!

Δεύτερη ερώτηση πιο γενική, για να καλύπτεστε καθόλη τη διάρκεια τη σεζόν ποσών ειδών παπουτσια χρησιμοποιείται; εγω μεχρι τωρα πέραν των αρβυλων της meindl εχω και τις γαλότσες για τις βροχερές ημέρες! Ευχαριστω προκαταβολικά για τις προτάσεις!
 
Καλημέρα παιδια! Σκεφτομαι να αγορασω ενα καλοκαιρινό μποτακι για τα τρυγονια και ορτύκια! Επειδη γνκ περπατάω στραβά θελω κατι να κρατάει γερά το πόδι! Αυτα που εχω της Meindl ειναι άριστα σε ολα τους αλλα για καλοκαίρι ανάβει το πόδι μου και με κουραζει!
κυνηγώ μόνο καρτέρι και στατικό κυνήγι οπότε βολεύομαι με τα χειμερινά μποτάκια :)
δεν θα σου προτείνω κάποια μάρκα η μοντέλο γιατί όλες έχουν κάτι που θα σε βολέψει σε ελαφρύ μποτάκι και ούτε να πας σε κάτι ακριβό με αδιάβροχες μεμβράνες σκληρές σόλες κ.λ.π.
το βάρος επιλογής να το δώσεις στο πως θα σου δένει καλά το πόδι στο ύψος του αστράγαλου όπου γίνονται και τα περισσότερα γυρίσματα και διαστρέματα
αυτό θα το βρείς μόνο με δοκιμές σ αυτό που θα αγοράσεις κι όχι(ίσως)από αγορά στο internet που θα βρείς πιο φθηνά κάποια επιλογή σου ;) κατά την γνώμη μου

Δεύτερη ερώτηση πιο γενική, για να καλύπτεστε καθόλη τη διάρκεια τη σεζόν ποσών ειδών παπουτσια χρησιμοποιείται; εγω μεχρι τωρα πέραν των αρβυλων της meindl εχω και τις γαλότσες για τις βροχερές ημέρες! Ευχαριστω προκαταβολικά για τις προτάσεις!
όλοι λίγο πολύ τα ίδια χρησιμοποιούμε
θα συμπλήρωνα κι ένα ζευγάρι αθλητικά(που όλοι έχουμε)για τα κυνήγια εκτός έδρας που κάνουμε χλμ από και προς τον κυνηγότοπο
πάντα με ξεκουράζουν όταν τα φορώ μετά το κυνήγι στην επιστροφή με τ αυτοκίνητο είτε οδηγώ είτε όχι :)

 
Καλημέρα παιδια! Σκεφτομαι να αγορασω ενα καλοκαιρινό μποτακι για τα τρυγονια και ορτύκια! Επειδη γνκ περπατάω στραβά θελω κατι να κρατάει γερά το πόδι! Αυτα που εχω της Meindl ειναι άριστα σε ολα τους αλλα για καλοκαίρι ανάβει το πόδι μου και με κουραζει!

Δεύτερη ερώτηση πιο γενική, για να καλύπτεστε καθόλη τη διάρκεια τη σεζόν ποσών ειδών παπουτσια χρησιμοποιείται; εγω μεχρι τωρα πέραν των αρβυλων της meindl εχω και τις γαλότσες για τις βροχερές ημέρες! Ευχαριστω προκαταβολικά για τις προτάσεις!
Πριν ένα χρόνο αγόρασα ένα ζευγάρι αρβυλάκια της mil tec , δεν ειναι αδιάβροχα αλλα ειναι πολύ σταθερά σε όλα τα εδάφη και έχουν την φόρμα αθλητικού παπουτσιού οπότε και αρκετά άνετα για πολύωρη χρήση .τωρα τον χειμώνα τα πέρασα και ένα σπρέι αδιαβροχοποιησης και τα φοράω και σχεδόν σε όλες τις εξορμήσεις. Ειναι σαν αυτά απλά τα δικά μου στο χρωμα της ερήμου .
http://www.trazeras.gr/index.php/ypodisi/imiarvila/ημιαρβυλο-πρασινο-τησ-mil-tec-detail.html
 
online photo storage καλισπερα στην.παρεα εκανα.την σηγκεκριμενη αγορα πολυ μαλακο παπουτση και ευκολοπατητο επησεις ζεστο στα νερα δεν το εχω δοκιμασει πολυ αλα κατι ριακια που περασα και λιγο που τα δοκιμασα δεν εδηχναν να.μπαζουν τα εχει δοκημασει.κανεις αλος
 
Back
Top