Άρβυλα ( Αγορά )

Αυτά πήρα στην Τσεχία με -5 γιατι ένιωθα λες και φοραω παπούτσι από πάγο με τα αθλητικά

Θα σε καλυψει στο κρυο και σε αρκετό περπάτημα δεν κάνει για πετρα είναι μαλακό

Πολύ άνετο δεν χρειάζονται άνοιγμα και μέχρι στιγμής αδιαβροχα
https://www.salomon.com/us/product/kaipo-mid-cs-wp-2.html
 
Υπάρχουν αρβυλα ισχυρου ψύχους αλλα απο περπατημα σιγουρα δεν θα ειναι οτι πιο ανετο. Για καρτερι παντως διαβασα καπου στο φβ προτεινε ενας καλτσες neopren καταδυσεων παχους 3 χιλιοστών μεσα απο γαλοτσα! Ακούγεται κωμωδία ισως αλλα θεωρητικά αμα το σκεφτεις σιγουρα θα δουλέψει!.sarcastic.
μμμ.. θα δουλέψει μέχρι να κινηθείς λίγο.. και όταν κινηθείς θα ιδρώσεις και μετά θα παγώσεις...το αλλο σίγουρο ειναι οτι το πόδι θα ειναι τρομερά ασταθές όταν ιδρώσεις ..θα γλίστρας μέσα στο παπούτσι ... εγώ δεν τισ αντέχω ουτε στη θάλασσα για αυτό το λόγο
 
Αναφέρομαι σε καρτέρι και κυρίως τις πρωτες πρωινές ώρες πχ σε κυνήγι λαγού από τις 7 μέχρι τις 9 τα πόδια μου είναι λες και τους έχεις κάνει ξυλοκαινη το ίδιο και στον φίλο μου και συγκυνηγο με τα meindl...ο οποίος δεν είναι ευχαριστημένος από αυτά τα παπούτσια γι αυτόν λόγο καθώς παλιά λέει με κάτι αλλά αρβυλα δεν είχε τόσο σοβαρό προβλημα.Να πω όμως ότι δεν αναφέρομαι για θερμοκρασιες 6-7 βαθμούς καθώς σε αυτές δεν έχω πρόβλημα ακόμα και τα αθλητικά.Αναφερομαι σε θερμοκρασιες από 2 έως -5 βαθμούς καθώς στην Ήπειρο ο καιρός κάθε πρωί κατά κύριο λόγο τον χειμώνα είναι έτσι.
Να αναφέρω επίσης ότι φοράμε και ισοθερμικές κάλτσες είτε μάλλινες είτε συνθετικες.
δεσ κ αυτές τις επιλογές πατριώτη .. ελαφριά σχετικά και με προδιαγραφές χειμώνα !
το salomon το φλερτάρω και εγώ αλλα στην απλή έκδοση όχι στην χειμερινή . περισσότερο για εκδρομικό το θέλω
https://www.trekkinn.com/outdoor-βουνό/columbia-bugaboot-plus-iii-omniheat/13559346/p
https://www.trekkinn.com/outdoor-βουνό/salomon-x-ultra-winter-cswaterproof/136534079/p
 
για καρτερια να αποφευγεται δερματινα μποτακια καθως πιανουν ευκολα την εξωτερικη θερμοκρασια θα πρεπει να περνατε τακτικα αλοιφες η λυπος φωκιας
καλη δουλεια οπως ειπε παραπενω κ ο συναδερφος με τις καλτσες ψαχτε αυτες που ειναι αλπικη ζωνη επισης κ τα μποτακια που ειναι για αλπικη ζωνη κανουν καλη δουλεια αλλα ειναι πολυ κουραστικα στο περπατιμα
 
Το καλοκαιρινό μου υπόδημα στο κυνήγι όταν πάω για καρτέρι κυρίως, το χειμώνα ελάχιστες φορές, γτ δεν θέλω να τα μουσκεύω
Είχα τα παλιά χωρίς το μαξιλαράκι στην πάνω μεριά και τι δεν πέρασαν, 18 μήνες θητεία, κυνηγια, ψάρεμα ακόμα και στην θάλασσα μέσα είχα μπει να μαζέψω ένα αφροπαραγαδο, πλήρως αδιαβροχες το μόνο τους θέμα είναι μέχρι να πάρουν την φόρμα του ποδιού και να ανοίξουν λίγο.
 
ρε παιδια για πειτε οποιος ξερει και εχει εμπειρια με SALOMON, αξιζουν τα χρηματα τους ;ειναι αδιαβροχα ; τα θελω για μπεκατσα τον χειμωνα , εχω παρει κατι grisport υποτειθεται αδιαβροχα αλλα περνουν νερο
 
Είχα τα παλιά χωρίς το μαξιλαράκι στην πάνω μεριά και τι δεν πέρασαν, 18 μήνες θητεία, κυνηγια, ψάρεμα ακόμα και στην θάλασσα μέσα είχα μπει να μαζέψω ένα αφροπαραγαδο, πλήρως αδιαβροχες το μόνο τους θέμα είναι μέχρι να πάρουν την φόρμα του ποδιού και να ανοίξουν λίγο.
Κι εγώ τα παλιά έχω Κωνσταντίνε, από τον πατέρα μου, καταλαβαίνεις πόσο παλιές είναι αλλά σκυλιά!!
 
ρε παιδια για πειτε οποιος ξερει και εχει εμπειρια με SALOMON, αξιζουν τα χρηματα τους ;ειναι αδιαβροχα ; τα θελω για μπεκατσα τον χειμωνα , εχω παρει κατι grisport υποτειθεται αδιαβροχα αλλα περνουν νερο
ανανολα τα μοντελα παιζουν πολλα μαιμου λογο οτι ειναι πολυ γνωστη μαρκα
ενα απο τα καλα τις salomon
https://www.trekkinn.com/outdoor-βουνό/salomon-quest-4d-2-goretex/1099056/p
 
Κι εγώ τα παλιά έχω Κωνσταντίνε, από τον πατέρα μου, καταλαβαίνεις πόσο παλιές είναι αλλά σκυλιά!!
Πράγματι είναι αθάνατες πολλοί στο νησί κυνηγάνε με αυτές ίσως το μόνο αρβυλο που αντέχει πολύ στην πέτρα.
 
ανανολα τα μοντελα παιζουν πολλα μαιμου λογο οτι ειναι πολυ γνωστη μαρκα
ενα απο τα καλα τις salomon
https://www.trekkinn.com/outdoor-βουνό/salomon-quest-4d-2-goretex/1099056/p
ναι το ειδα και αυτο , απο καταστημα που πουλαει σαλομον θα τα παρω ε δεν νομιζω να ειναι μαιμου, ειδωμεν
 
ναι το ειδα και αυτο , απο καταστημα που πουλαει σαλομον θα τα παρω ε δεν νομιζω να ειναι μαιμου, ειδωμεν
φιλεμου ΒΙΚ εχω ενα ζευγαρι ΣΑΛΟΜΟΝ σαγιοναρεςςςς να στης κανο δωρο μιας και ερχαιτεεε καλοκαιρι;;;.yelling..buy buy.
 
ρε παιδια για πειτε οποιος ξερει και εχει εμπειρια με SALOMON, αξιζουν τα χρηματα τους ;ειναι αδιαβροχα ; τα θελω για μπεκατσα τον χειμωνα , εχω παρει κατι grisport υποτειθεται αδιαβροχα αλλα περνουν νερο
Βικ,ποιο μοντελο της Grisport εχεις;
 
ρε παιδια για πειτε οποιος ξερει και εχει εμπειρια με SALOMON, αξιζουν τα χρηματα τους ;ειναι αδιαβροχα ; τα θελω για μπεκατσα τον χειμωνα , εχω παρει κατι grisport υποτειθεται αδιαβροχα αλλα περνουν νερο
Ειναι μαλακά παπούτσια ανετα αλλά δεν κανουν για μπεκατσα .... Θέλεις κατι πιο σκληρό

Δεν ξέρω αν οι δερματινες γραμμες τους είναι πιο καταλληλες

Πάρε meidl να σωθείς ...από την κατηγορία 150 170 ευρώ υπέρ αρκετά για μπεκατσα
 
Back
Top