Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Βαγγέλη εχει γεμίσει ο τόπος μακρια τσοκ... Εχω αγορασει κ απο αυτα.. . Το πορτινγκ κάνει διάφορα; ή ψάχνουμε να βρούμε τίποτα απιθανα σενάρια στο δεξιο εγκεφαλικό μας μέρος ωστε να πείσουμε κ το αριστερό που εξακολουθεί να εχει αμφιβολιες...;;
Οι ειδικοί που το έχουν μελετήσει λένε ότι βελτιώνει τη ντουφέκια μειώνοντας το φαινόμενο της έκρηξης στομίου και φρενάροντας την τάπα......... Άλλωστε οι εταιρείες που το εφαρμόζουν έχουν δαπανήσει χρήματα να το εξελίξουν ...... Δε νομίζω να το έκαναν άσκοπα,ούτε νομίζω ότι προσφέρει μόνο στην αναπήδηση της κάνης........ Ο Παπατσαρουχας το προτείνει για βελτίωση της ντουφέκιες.........
 
Θα πιάσω το black & decker το απόγευμα... Δεξια και αριστερά της ριγας ανοιγω; ποσες να κανω; νούμερο τρυπάνι δωμου...
Ανοιγετες διαμπερές για να γλυτώσεις έτσι θα κάνεις λιγότερες .Αλλά πρόσεξε μη μπερδευτεί να κάνεις πορτινγκ γιατί αν έχουν άλλη φορά και λίγο μεγαλύτερες γίνεται φρένου η κάνη.
 
Θα πιάσω το black & decker το απόγευμα... Δεξια και αριστερά της ριγας ανοιγω; ποσες να κανω; νούμερο τρυπάνι δωμου...
Ακριβώς όσο είναι τα ούπα που θα περάσεις.Οι βίδες να είναι ακριβώς γιατί αν προεξέχουν μέσα στην κάννη θα φρενάρουν τους συγκεντρωτηρες και θα έχεις φαινόμενο kiks.
 
Οι ειδικοί που το έχουν μελετήσει λένε ότι βελτιώνει τη ντουφέκια μειώνοντας το φαινόμενο της έκρηξης στομίου και φρενάροντας την τάπα......... Άλλωστε οι εταιρείες που το εφαρμόζουν έχουν δαπανήσει χρήματα να το εξελίξουν ...... Δε νομίζω να το έκαναν άσκοπα,ούτε νομίζω ότι προσφέρει μόνο στην αναπήδηση της κάνης........ Ο Παπατσαρουχας το προτείνει για βελτίωση της ντουφέκιες.........
Νομιζω κατι εχει να κανει με τα παραγομενα αερια τα οποια παραμορφωνουν τη στηλη των σκαγιων οταν αυτα εξερχονται απο την καννη.
Μπορει να λεω και μαλακιες.
 
Είναι που δεν προσφέρει τίποτα που λένε κάποιοι όπως και ο κώνος τίποτα και αυτός δε προσφέρει και η αχρωμιωτη κανη τίποτα και τα μακριά τσοκ τίποτα .και όλες οι κανες είναι ίδιες .
Φυσικά και προσφέρει ο κώνος συναρμογής ,όπως και το πορτινγκ και οι διευρυμένοι αυλοι και τα μακριά και καλοφτιαγμένα τσοκ κλπ. Οι εταιρείες των όπλων ξοδεύουν τεράστια ποσά στη έρευνα για την βελτίωση της ποιότητας της ντουφέκιες ........ Δεν είναι μαλακές κάτι ξέρουν........ Αν δεν υπήρχαν διάφορες απόδοσης μεταξύ των κανών θα ήταν όλες ίδιες κανείς δεν θα ασχολούνταν με αυτό το κομμάτι....... Εμείς πάμε τώρα να ανακαλύψουμε την Αμερική...... Δεν γίνεται μας πρόλαβαν άλλοι.........
 
Back
Top