Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Δεν είμαι γκέι επειδή έχω ρεμινγκτον και Μπράουνινγκ!!!
Δεν σε είπα γκει Δημήτρη χαβαλέ κάνω γιατί έχουμε αρχίσει και την χάνουμε την κουβέντα
Και εγώ με browning κυνηγάω παρεμπιπτόντως και Remington είχα στο παρελθόν και εξακολουθώ να την γουστάρω
Αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας
 
Δεν σε είπα γκει Δημήτρη χαβαλέ κάνω γιατί έχουμε αρχίσει και την χάνουμε την κουβέντα
Και εγώ με browning κυνηγάω παρεμπιπτόντως και Remington είχα στο παρελθόν και εξακολουθώ να την γουστάρω
Αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας
Κι εγώ χαβαλε κάνω.
 
Τέλος πάντων επειδή εγώ έτυχε να έχω όλα σχεδόν τα παραπάνω όπλα.εγω θα πω ότι με το εταιρικό **** βαραω έως τα 35 40 και οι τουφεκιές στο θήραμα δείχνουν τα εξής στοιχεία.

Δεν σπάει ο κύκλος. Έχει δύναμη η τουφεκιά.ειναι μια τουφεκιά σκούπα.

Όχι η μπενελι δε μπορεί να βγάλει τέτοια τουφεκιά.αλομα και με κώνο δε μπορεί να δόσεις τέτοια σκοτωματα,σταθερότητα,θέαμα.αρα είναι θέμα κάννης

Η καννη έχει συγκεκριμένη αποστολή.

2 και βασικό για εμένα?το συστημα
 
Την διαφορά σε μέτρα μεταξύ μιας κακής και μιας καλής κάνης σε σκοτώματα σε ρώτησα πόση είναι.
Πας στημένος για το πιο μακρινό σκότωμα.

5μ ; 10μ ;
Η διαφορά μιας καλής και μια όχι τόσο καλής είναι εμφανής σε όλες τις αποστάσεις Βασίλη από τη στιγμή που τραβάς τη σκανδάλη και βλέπεις τα πουλιά και πέφτουν σαν πανιά δηλ είναι νεκρά εννοώ δεν κάνουν κιχ και από την άλλη που απλά πέφτουν, ζωντανά μισοζωντανα ματωμένα πολλές φορές λες και είσαι αιματολογος και πετυχαίνεις πάντα αρτηρίες κτλ δείχνουν τα σκοτωματα .Αλλά αν θέλεις μέτρα σου λέω μπορείς να φτασεις και τα 10 μέτρα με το ίδιο φυσίγγι σε καταβολές .Για να καταλήξουμε άποψη μου είναι πως μια καλή κανη έχει με σωστό φυσίγγι απλά να το πηγαίνει όχι χτιστό και ιδιογομωση έχει τα 45 μέτρα μέσα στα όρια της όχι τα 36.5
 
Last edited:
Εγώ φίλε ‼️θέλω να πεταχτεί κάνας κυργίας ‼️από καμιά μεριά κ να δω που θα κρυφτειται μετά‼️
Βγάλατε άχρηστη έναντι του ανταγωνισμού μια μάρκα ευρέως διαδεδομένη στην χώρα μας‼️
Με αποδείξεις της πλάκας‼️
Γιατί να πεταχτεί ο κυρίας γιατί γράφουμε κάποιοι ότι κάποια άλλη εταιρία έχει καλύτερα βλητικα αποτέλεσματα από το ντουφέκι που εμπορεύεται , και ότι η μπενελι ειναι το πιο αξιόπιστο όπλο, εμπορεύεται και μπαικαλ να πεταχτεί και τότε να μας πληρώσει για τη διαφήμιση που λέμε όλοι ότι ειναι το καλύτερο όπλο συνάρτηση τιμής και προσφοράς .Αποδείξεις βλέπεις μόνο στο τερέν και επειδή κάποιοι δεν τις έχουν δει και ίσως να μην τις δουν ποτέ για κάποιους λόγους δεν τις λες της πλάκας..
 
Last edited:
Γιατί να πεταχτεί ο κυρίας γιατί γράφουμε κάποιοι ότι κάποια άλλη εταιρία έχει καλύτερα βλητικα αποτέλεσματα από το ντουφέκι που εμπορεύεται , και ότι η μπενελι ειναι το πιο αξιόπιστο όπλο, εμπορεύεται και μπαικαλ να πεταχτεί και τότε να μας πληρώσει για τη διαφήμιση που λέμε όλοι ότι ειναι το καλύτερο όπλο συνάρτηση τιμής και προσφοράς .
Επ που είσαι ρε Τζων❓είχαμε κ το φιλαράκι σου εδώ με την β3 δεν τον πρόλαβες‼️
Συκοφαντική δυσφήμιση Τζων ,είσαι στο μοναδικό ελληνικό φόρουμ το οποίο έχει δύναμη επιρροής(πολλοί μας βλέπουν λίγοι συμμετέχουν) κ ότι γράφει ο καθένας μας, θα πρέπει κ να το υποστηρίζει με αποδειξεις‼️
Άποψη μου‼️
 
Επ που είσαι ρε Τζων❓είχαμε κ το φιλαράκι σου εδώ με την β3 δεν τον πρόλαβες‼️
Συκοφαντική δυσφήμιση Τζων ,είσαι στο μοναδικό ελληνικό φόρουμ το οποίο έχει δύναμη επιρροής(πολλοί μας βλέπουν λίγοι συμμετέχουν) κ ότι γράφει ο καθένας μας, θα πρέπει κ να το υποστηρίζει με αποδειξεις‼️
Άποψη μου‼️
Το ξέρουμε ότι έχει δύναμη επιρροής..."έχω ακούσει ότι το Χ ψ όπλο σπάει"επειδή το έγραψε ο Τζον και ο μον που δεν έχει δει στην ζωή του πρασίνια.


Πρασινοκεφαλα δεν ξέρω υγ
 
Εγώ έχω τρεις φίλους που την έχουν οι δύο ήταν μπενελακιδες ο άλλος αλαζει όπλα σα καραμέλες και από τους τρεις έχω ακούσει τα καλύτερα βλητικα μέχρι και πριν μια βδομάδα που ο ένας έλειπε εξωτερικό και τσάκισε τις φάσες εν υπόψιν έχει χρήμα την power bowr την πήρε μόλις βγήκε και είναι και σκοπευτής μου λέει οι ντουφεκιες αυτού του όπλου είναι απίστευτες.η μήπως δεν το έχει αναφέρει και ο συνάδελφος Άρης Καλαμάτα άρα τι αποδείξεις άλλες ψάχνουμε δεν παίρνει κανείς μίζα από την εταιρία για να μας κάνει διαφήμιση .Τι να κάνω να πάρω και γω μια και να αρχίσω να παίρνω τ βουνά και τους βάλτους και να τραβάω βίντεο με ντουφεκιες σε πινάκακια και καταλόγους ,εμπιστεύομαι τους φίλους που ξέρω χρόνια και ξέρω ότι δεν έχουν κοληματα και ρίχνουν και καλά.
 
2 και βασικό για εμένα?το συστημα
Η αδράνεια δεν χάνει ίχνος αερίου.
Τι αδράνεια, τι δίκανο ... το ίδιο πράγμα.
Πάλι το είπα ρε γαμώτο ...

Πραγματικά όμως δεν σκοτώνουν καλά στα βεληνεκή που δουλεύουν τα αέρια γιατί από την δύναμη κάνουν overkill και διαμπερή με αποτέλεσμα να έχεις φτερουγαριές.

Αν το ίδιο πουλί το τουφεκίσεις 20μ μακρύτερα από ενός αερίου πέφτει ξερό.
Δοκίμασέ το.
 
Last edited:
Τι
Εγώ έχω τρεις φίλους που την έχουν οι δύο ήταν μπενελακιδες ο άλλος αλαζει όπλα σα καραμέλες και από τους τρεις έχω ακούσει τα καλύτερα βλητικα μέχρι και πριν μια βδομάδα που ο ένας έλειπε εξωτερικό και τσάκισε τις φάσες εν υπόψιν έχει χρήμα την power bowr την πήρε μόλις βγήκε και είναι και σκοπευτής μου λέει οι ντουφεκιες αυτού του όπλου είναι απίστευτες.η μήπως δεν το έχει αναφέρει και ο συνάδελφος Άρης Καλαμάτα άρα τι αποδείξεις άλλες ψάχνουμε δεν παίρνει κανείς μίζα από την εταιρία για να μας κάνει διαφήμιση .Τι να κάνω να πάρω και γω μια και να αρχίσω να παίρνω τ βουνά και τους βάλτους και να τραβάω βίντεο με ντουφεκιες σε πινάκακια και καταλόγους ,εμπιστεύομαι τους φίλους που ξέρω χρόνια και ξέρω ότι δεν έχουν κοληματα και ρίχνουν και καλά.
Το πουλάει νομίζω... Ο Άρης...
 
Back
Top