Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Προσωπικά εγώ αλλά και οι φίλοι ή καλύτερα γνωστοί μου κυνηγοί με benelli ανεβήκαμε στα ποσοστά καρπωσης από ότι με Ρεμί ή win που είχαμε/ έχουμε πιο πριν. Από 1 στα δέκα ανεβήκαμε στα 1 κάθε 6. Εγώ το εξηγώ ότι μάλλον τώρα έχουμε πιο μακρυά άτρακτο εξού και η καλύτερη καρπωση. Τουφεκιές 30+ μέτρα και με τρελές προσκοπευσεις.
Ωραίο παράδειγμα.
 
Βλητική ανωτερωτητα η μπενελι????? Ανέκδοτο μου ακούγεται αυτό Φανή ..... Οι περισσότεροι του βάλτου κυνηγοί είτε έχουν άλλα όπλα είτε μπενελι με κανες ρεμικτον προσαρμοσμένες........ Η μπενελι μόνο για βλητική ανωτερωτητα δεν φημίζεται......
Μην ασχολείσαι απλά...
 
Τόσες μέρες κάθομαι και μαλακιζομαι και βλέπω .κανένας μα κανένας δεν ανέφερε παράγοντα μαμά κοντάκι εδώ και προσκοπευσεις και φουμαρα. Σε όλα φουλ βάζω από επιλογή.κανενας δεν κατέκρινε τι θέμα κοντακι που στα αμερικάνικα είναι ότι πιο εκείνο στοιχείο.λυσατε εσείς το θέμα φυσίγγιο και κάννη που διαχειρίζεται και το κοντάκι κανένας δεν το έπιασε στο στόμα και ξέρετε κι από χρόνο και από προσκοπευσεις?είναι λογικό ,μέτρα περίμετρο κολώνας σκαγιων και βάλε λογική μια γεωμετρία.αλου εκεί Μπερέτα(οποιαδήποτε)με ρεμι καλύτερα!είσαι πάνω?όταν ρίχνεις 3 εγώ παίρνω το πολύ με 5 μάστορα και άστα αυτά.αιντε
 
Προσωπικά εγώ αλλά και οι φίλοι ή καλύτερα γνωστοί μου κυνηγοί με benelli ανεβήκαμε στα ποσοστά καρπωσης από ότι με Ρεμί ή win που είχαμε/ έχουμε πιο πριν. Από 1 στα δέκα ανεβήκαμε στα 1 κάθε 6. Εγώ το εξηγώ ότι μάλλον τώρα έχουμε πιο μακρυά άτρακτο εξού και η καλύτερη καρπωση. Τουφεκιές 30+ μέτρα και με τρελές προσκοπευσεις.
Μάλλον με τον καιρό μάθατε να ρίχνετε καλύτερα..... Γίνατε πιο έμπειροι....... Τους πήρατε το κολαι
 
Βρωμάει το καρ μ2.

Εσύ έχεις απαντήσει γιατι αυτοί που τολμούν και θέλουν να ανεβάζουν,παράτησαν κι αυτές και αυτές τις Φράνκι για Sx3?

Yγ δεν μας είπες όπως από τότε που σταμάτησαν 1100 1187,πόσες φορές άλλαξαν τα φυσίγγια?είναι παράλληλο αλλά πες κι αυτό?πως φτάσαμε κληρονομιά από τότε? Εγώ δεν σε ξέρω ούτε σ έχω εμπιστοσύνη να πω την αλήθεια.για να φτάσεις στους πίνακες σου ξεκινάς από το 0.δεν ξέρω τι βάζεις και σου σκίστηκε η βάση ΤΟΤΕ.



πόσες φορές άλλαξα. Το φυσίγγια από τότε?πόσες καινοτομιες έχουν τα νέα όπλα?ποιος είπε ότι τα μπενελι είναι το νέο?????

Τι τελικα είναι το "ΝΕΟ " για εσένα στην διαχειρηση του φυσιγγίου κ η απαιτηαπαιτηση από ένα όπλο για αυτά που έβαλες γκάλοπ?

Θα ήθελα ειλικρινή απάντηση φίλε και με συγχωρείς.....ποιος σου είπε εσένα ότι αυτοί που πουλάνε 1100 1187 πάνε ξανά σε ιταλικό???



Και κάτι ακόμα.δεν κυνηγάς οκ...αυτά που ανεβάζεις τουλάχιστον στα πρασίνια τι λένε?για γράψε μια αλήθεια όσο μπορείς το "εικόνα -λεξεις"πείρα από κυνήγι γράψε κι όχι χαρτιά.εγω σε είχα ρωτήσει"που δοκίμασες το Χ σε κυνήγι η χαρτιά?"και είπες χαρτιά.



Δεν είμαστε μαλακες ναι βαράμε με 7ρια εμπορικά χωρίς θέμα.θεμα είχαμε μόνο Μ αυτήν που εκθειάζεις.

Για εμένα με συγχωρείς άλλου το πας και δεν κυνηγάς.αυτι γουστάρεις?αυτό κάνεις οκ.


Εδώ ο άλλος και πίνακες κάνει με εμπορικά και ανεβάζει και θήραμα και τον αναιρείται,τι μας λέτε???
Ηρέμησε βρε φίλε θα πάθεις τίποτα ...

Σε ρώτησα κάτι απλό πιο πριν.
Μια καλή και μια άχρηστη κάνη με μηχανισμό αδράνειας πόσα μέτρα λες να έχουν διαφορά στο πεδίο σε κρύο και σε παπιά.
Μια απόσταση θέλω κατ εκτίμηση δική σου.

Αν δεν έχεις ρίξει με αδράνεια και δεν μπορείς να μου την δώσεις, οκ δεν πειράζει.
 
Προσωπικά εγώ αλλά και οι φίλοι ή καλύτερα γνωστοί μου κυνηγοί με benelli ανεβήκαμε στα ποσοστά καρπωσης από ότι με Ρεμί ή win που είχαμε/ έχουμε πιο πριν. Από 1 στα δέκα ανεβήκαμε στα 1 κάθε 6. Εγώ το εξηγώ ότι μάλλον τώρα έχουμε πιο μακρυά άτρακτο εξού και η καλύτερη καρπωση. Τουφεκιές 30+ μέτρα και με τρελές προσκοπευσεις.
Τι φυσίγγια ρίχνετε Φάνη ;
 
Ασε γιαννη και γω εχω σουπερσπορτ αν ηταν θα το γραφε εχει ξεφτυσει και το χρωμειο και η brileyδε χρωμειωνει εχει ανωξιδοτο
όχι μπρε πασσσσσσιάααα μου δεν τα ξέρεις καλά!
τα τσοκ της ςς τα φτιάχνει ο ομιλος της ακατανόμαστης με ατσάλια συνεργασίας μπρεντα-μπελλότα με μολυβδένιο σουαζιλάνδης, βανάδιο αμαζονίου, χρώμιο παταγονίας! η μπρίλευ προσφέρει τεχνογνωσία και η σιμινολε τον μάγο της φυλής που χορευει τον χορό της βροχής της φωτιάς.... γι αυτό σκοτώνουν καλύτερα στην πράξη από τα άλλα........
.yel..yel..yel..yel..yel..yel.
 
...................................

Δεν έχετε δει τι κανουν αυτά τα όπλα με όλα τα φυσίγγια και σε όλες τις εποχές,πόσο μάλλον σε θηράματα που βαζετε εδώ και δεν έχετε τουφεκισει.δεν είναι κακο αντικειμενικά δε μπορούμε όλοι.
.....................
να υποθέσω ότι ΕΣΥ έχεις "δει τι κανουν αυτά τα όπλα με όλα τα φυσίγγια και σε όλες τις εποχές" ;;;;;;;
 
Επ που είσαι ρε Τζων❓είχαμε κ το φιλαράκι σου εδώ με την β3 δεν τον πρόλαβες‼️
Συκοφαντική δυσφήμιση Τζων ,είσαι στο μοναδικό ελληνικό φόρουμ το οποίο έχει δύναμη επιρροής(πολλοί μας βλέπουν λίγοι συμμετέχουν) κ ότι γράφει ο καθένας μας, θα πρέπει κ να το υποστηρίζει με αποδειξεις‼️
Άποψη μου‼️
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!
.shake hands.
 
Ότι και πονηραδες να γράφεται κάποιοι είστε ανεπιδεκτοι μαθήσεως και ότι σχολεία και νά τελειώσατε .Πρέπει να μάθετε την πραγματικότητα και όχι τα κοληματα και τα βιβλία που διαβάζεται πριν 50 χρόνια .Η μπενελι έχει επιβληθεί καθαρά λόγο αξιοπιστίας και απλότητας η Ρεμίνγκτον λόγο βλητικής απόδοσης και η Μπερέτα ως η κορυφή των αερίων και με καλά βλητικα αποτελέσματα ήταν έτσι από χρόνια και δεν έχει αλλάξει ακριβώς τίποτα και κάποιοι εδώ προσπάθειτε να ανακαλύψετε τώρα με εξυπνάδες ότι η γη είναι στρογγυλή μπορεί τους νέους και όσους δεν έχουν ιδέα από κυνήγι ίσως να τους πείσετε παιδιά συνεχίστε αλλά φιλικά μη πολυπιστευεται όσα γράφεται .Ο κάθε ένας ας κυνηγάει με ότι γουστάρει αλλά άλλο το τι πιστεύω και άλλο το τι ισχύει.
 
Προσωπικά εγώ αλλά και οι φίλοι ή καλύτερα γνωστοί μου κυνηγοί με benelli ανεβήκαμε στα ποσοστά καρπωσης από ότι με Ρεμί ή win που είχαμε/ έχουμε πιο πριν. Από 1 στα δέκα ανεβήκαμε στα 1 κάθε 6. Εγώ το εξηγώ ότι μάλλον τώρα έχουμε πιο μακρυά άτρακτο εξού και η καλύτερη καρπωση. Τουφεκιές 30+ μέτρα και με τρελές προσκοπευσεις.
Φίλε Φάνη, ξέχνα την άτρακτο! άνθρακας ο θησαυρός!
ο αείμνηστος Μπρίστερ το είχε αναδείξει το θέμα.... αργότερα με τις δοκιμές και τις μελέτες του Λώρυ κατέπεσε η θεωρία της ατράκτου....
δεν επηρεάζει σχεδόν καθόλου...
 
Τόσες μέρες κάθομαι και μαλακιζομαι και βλέπω .κανένας μα κανένας δεν ανέφερε παράγοντα μαμά κοντάκι εδώ και προσκοπευσεις και φουμαρα. Σε όλα φουλ βάζω από επιλογή.κανενας δεν κατέκρινε τι θέμα κοντακι που στα αμερικάνικα είναι ότι πιο εκείνο στοιχείο.λυσατε εσείς το θέμα φυσίγγιο και κάννη που διαχειρίζεται και το κοντάκι κανένας δεν το έπιασε στο στόμα και ξέρετε κι από χρόνο και από προσκοπευσεις?είναι λογικό ,μέτρα περίμετρο κολώνας σκαγιων και βάλε λογική μια γεωμετρία.αλου εκεί Μπερέτα(οποιαδήποτε)με ρεμι καλύτερα!είσαι πάνω?όταν ρίχνεις 3 εγώ παίρνω το πολύ με 5 μάστορα και άστα αυτά.αιντε
Θα με συγχωρεσεις εκ των προτερων για αυτο που θα σου πω αλλα ο τροπος με τον οποιο εκφραζεσαι δεν ειναι και ο πλεον ευγενικος και σεβασμιος απεναντι στην κοινοτητα.Εδω να γνωριζεις δεν συμμετέχουν μονο νεοι συναδελφοι που θελουν να μαθουν κατι παραπανω αλλα και συναδελφοι που εχουν εμπειρια και χρονια στο κυνηγι επανω εχουν δαπανησει χρονο και χρημα εχουν βγαλει κυνηγετικες σχολες συνεχίζουν να ρίχνουν σκοπευτητριο να κινουνται μεσα στην κυνηγετικη και σκοπευτικη οικογενεια και ερχεσαι απεναντι με ενα υφος γραπτου 12 καρδιναλιων να απευθυνθεις που σε παιδακια νηπιαγωγείου;Δεν σε γνωριζω προσωπικα αλλα λιγο σεβασμος πιστευω οτι ειναι απαραίτητος.Στα οσα αναφερεσαι και επισυμαινεις δεν ειναι ανακαλυψη εχουν αναλυθει πολακις και εκτενως στο φορουμ και δεν προσθετουν κατι στο αντικειμενο που αναφέρεται αυτο το ποστ.Σεβομαι την αποψη σου αλλα στο μετρο της ευγενειας.
 
Βρωμάει το καρ μ2.

Εσύ έχεις απαντήσει γιατι αυτοί που τολμούν και θέλουν να ανεβάζουν,παράτησαν κι αυτές και αυτές τις Φράνκι για Sx3?

Yγ δεν μας είπες όπως από τότε που σταμάτησαν 1100 1187,πόσες φορές άλλαξαν τα φυσίγγια?είναι παράλληλο αλλά πες κι αυτό?πως φτάσαμε κληρονομιά από τότε? Εγώ δεν σε ξέρω ούτε σ έχω εμπιστοσύνη να πω την αλήθεια.για να φτάσεις στους πίνακες σου ξεκινάς από το 0.δεν ξέρω τι βάζεις και σου σκίστηκε η βάση ΤΟΤΕ.



πόσες φορές άλλαξα. Το φυσίγγια από τότε?πόσες καινοτομιες έχουν τα νέα όπλα?ποιος είπε ότι τα μπενελι είναι το νέο?????

Τι τελικα είναι το "ΝΕΟ " για εσένα στην διαχειρηση του φυσιγγίου κ η απαιτηαπαιτηση από ένα όπλο για αυτά που έβαλες γκάλοπ?

Θα ήθελα ειλικρινή απάντηση φίλε και με συγχωρείς.....ποιος σου είπε εσένα ότι αυτοί που πουλάνε 1100 1187 πάνε ξανά σε ιταλικό???



Και κάτι ακόμα.δεν κυνηγάς οκ...αυτά που ανεβάζεις τουλάχιστον στα πρασίνια τι λένε?για γράψε μια αλήθεια όσο μπορείς το "εικόνα -λεξεις"πείρα από κυνήγι γράψε κι όχι χαρτιά.εγω σε είχα ρωτήσει"που δοκίμασες το Χ σε κυνήγι η χαρτιά?"και είπες χαρτιά.



Δεν είμαστε μαλακες ναι βαράμε με 7ρια εμπορικά χωρίς θέμα.θεμα είχαμε μόνο Μ αυτήν που εκθειάζεις.

Για εμένα με συγχωρείς άλλου το πας και δεν κυνηγάς.αυτι γουστάρεις?αυτό κάνεις οκ.


Εδώ ο άλλος και πίνακες κάνει με εμπορικά και ανεβάζει και θήραμα και τον αναιρείται,τι μας λέτε???
Οι πωλήσεις μεταχειρισμένων είναι πάντα ανάλογες των καινούργιων.Οι m2 που έχουν πουληθεί στην Ελλάδα μπορεί να είναι περισσότερες από όσες έχει πουλήσει όλα τα μοντέλα η Remington.Ασε που μπορεί να είναι πολλά πειραγμενα ,επιρρεασμενοι οι κάτοχοι από τέτοιες συζητήσεις και βλέποντας τη πατάτα τις ξεφορτώνονται.
 
Βρωμάει το καρ μ2.

Εσύ έχεις απαντήσει γιατι αυτοί που τολμούν και θέλουν να ανεβάζουν,παράτησαν κι αυτές και αυτές τις Φράνκι για Sx3?

Yγ δεν μας είπες όπως από τότε που σταμάτησαν 1100 1187,πόσες φορές άλλαξαν τα φυσίγγια?είναι παράλληλο αλλά πες κι αυτό?πως φτάσαμε κληρονομιά από τότε? Εγώ δεν σε ξέρω ούτε σ έχω εμπιστοσύνη να πω την αλήθεια.για να φτάσεις στους πίνακες σου ξεκινάς από το 0.δεν ξέρω τι βάζεις και σου σκίστηκε η βάση ΤΟΤΕ.



πόσες φορές άλλαξα. Το φυσίγγια από τότε?πόσες καινοτομιες έχουν τα νέα όπλα?ποιος είπε ότι τα μπενελι είναι το νέο?????

Τι τελικα είναι το "ΝΕΟ " για εσένα στην διαχειρηση του φυσιγγίου κ η απαιτηαπαιτηση από ένα όπλο για αυτά που έβαλες γκάλοπ?

Θα ήθελα ειλικρινή απάντηση φίλε και με συγχωρείς.....ποιος σου είπε εσένα ότι αυτοί που πουλάνε 1100 1187 πάνε ξανά σε ιταλικό???



Και κάτι ακόμα.δεν κυνηγάς οκ...αυτά που ανεβάζεις τουλάχιστον στα πρασίνια τι λένε?για γράψε μια αλήθεια όσο μπορείς το "εικόνα -λεξεις"πείρα από κυνήγι γράψε κι όχι χαρτιά.εγω σε είχα ρωτήσει"που δοκίμασες το Χ σε κυνήγι η χαρτιά?"και είπες χαρτιά.



Δεν είμαστε μαλακες ναι βαράμε με 7ρια εμπορικά χωρίς θέμα.θεμα είχαμε μόνο Μ αυτήν που εκθειάζεις.

Για εμένα με συγχωρείς άλλου το πας και δεν κυνηγάς.αυτι γουστάρεις?αυτό κάνεις οκ.


Εδώ ο άλλος και πίνακες κάνει με εμπορικά και ανεβάζει και θήραμα και τον αναιρείται,τι μας λέτε???
Όποιος βγάλει άκρη με το κείμενο ,κερδίζει τσοκιον της αρεσκείας του‼️
πι.ες./τι στο λύκο,σου σβήνει κανένας το φως❓❓❓❓
 
Back
Top