Αγορά όπλου με budget 1000 ευρώ

  • Thread starter Thread starter johnnys
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Έψαξα σε κάποια κατάστημα και βρήκα μια επαναληπτική που μου τράβηξε το βλέμμα και αρκετά φθηνή..benelli supernova tactical το μοντέλο τώρα δεν ξέρω αν αξίζει η όχι..Επίσης με κουβέντα που έκανα με φίλο μου πρότεινε την benelli m2!! Πως σας φαίνεται σαν αυτογεμες είναι καλό?
 
Last edited:
Επίσης για τώρα σκέφτομαι μαζί με το κυνήγι που θ είναι καρτέρι ν κάνω σκοποβολή με στόχους οχι πρακτική!!Για πρακτική αν μ'αρέσει και το συνεχίσω θ το κοιτάξω αργότερα!! Φυσικά μέχρι 1000 ευρώ δεν ξέρω κατά ποσο είνα εύκολο ν τα συνδυάσω όλα!! Για μεγαλύτερη αποθήκη τη γνώμη έχετε?? Είδα σε επώνυμο κατάστημα τιμή προσφοράς μια benelli m2 όπως ανέφερα και πιο πάνω!
 
εφοσον δεν θα κανεις πρακτική νομιζω οτι πρεπει να πας σε δίκαννο. πωλούνται μεταχειρισμένα σκοπευτικά σε καλές τιμές από ότι έχω δει. Θα είναι λίγο βαρή στο κυνηγι αλλα οκ...
Δες και τι πρεπει να κανεις με τις αδειες, πως πρεπει να δηλωθει, ειναι καπως μπερδεμα νομίζω.
 
Επίσης για τώρα σκέφτομαι μαζί με το κυνήγι που θ είναι καρτέρι ν κάνω σκοποβολή με στόχους οχι πρακτική!!Για πρακτική αν μ'αρέσει και το συνεχίσω θ το κοιτάξω αργότερα!! Φυσικά μέχρι 1000 ευρώ δεν ξέρω κατά ποσο είνα εύκολο ν τα συνδυάσω όλα!! Για μεγαλύτερη αποθήκη τη γνώμη έχετε?? Είδα σε επώνυμο κατάστημα τιμή προσφοράς μια benelli m2 όπως ανέφερα και πιο πάνω!
Πάρε μια M2, όπλο για όλες τις δουλειές
Απροβλημάτιστο με εύκολη συντήρηση απ τον οποιοδήποτε και εγγύηση benelli
Πήγαινε σε ένα μαγαζι ομως πρώτα ,να επωμισεις τις όποιες επιλογές σου και θα καταλάβεις αμέσως ποιο σου ταιριάζει



ΥΓ σε benelli θα καταλήξεις 😆
 
..benelli supernova tactical το μοντέλο τώρα δεν ξέρω αν αξίζει η όχι..
Η συγκεκριμενη δεν πιστευω να σε βολεψει...Καλυτερα πηγαινε σε ενα μαγαζι που εχει μεγαλη γκαμα σε οπλα και αρχιζε να επωμιζεις οσα ειναι μεσα στο μπατζετ σου και οτι σου κατσει καλυτερα στο ματι και στα χερια προχωρας στα περαιτερω...
Τωρα οσον αφορα τους μηχανισμους πιστευω οτι η benelli ειναι ισως οτι πιο αξιοπιστο κυκλοφορει σε οπλα μαζικης παραγωγης,αλλα περα απ'αυτο ειναι και καλοζυγισμενα και ομορφα στο ματι...
 
Επίσης με κουβέντα που έκανα με φίλο μου πρότεινε την benelli m2!! Πως σας φαίνεται σαν αυτογεμες είναι καλό?
Άμα τα βρεις με την υπερυψωμένη ρίγα μια χαρά τουφέκι είναι. Δες και την Μ1 super90 που είναι σε προσφορά, για καρτέρι και σκοπευτήριο είναι μια χαρά.
 
Αυτός που χρειάζεται τραβηγμένα μέτρα του χρειάζεται η υπερυψωμένη , και είναι ένα είδος Ρίγας που σε βάζει ποιο άμεσα μέσα στο πεδίο γι'αυτό και αρχίζει να συναντάτε συχνότερα σε πολλά όπλα . Βέβαια είναι και θέμα συνήθειας κάποιοι δεν την μπορούν καθόλου .
 
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Έψαξα σε κάποια κατάστημα και βρήκα μια επαναληπτική που μου τράβηξε το βλέμμα και αρκετά φθηνή..benelli supernova tactical το μοντέλο τώρα δεν ξέρω αν αξίζει η όχι..Επίσης με κουβέντα που έκανα με φίλο μου πρότεινε την benelli m2!! Πως σας φαίνεται σαν αυτογεμες είναι καλό?
benelli m2 tactical .
 
Επίσης για τώρα σκέφτομαι μαζί με το κυνήγι που θ είναι καρτέρι ν κάνω σκοποβολή με στόχους οχι πρακτική!!Για πρακτική αν μ'αρέσει και το συνεχίσω θ το κοιτάξω αργότερα!! Φυσικά μέχρι 1000 ευρώ δεν ξέρω κατά ποσο είνα εύκολο ν τα συνδυάσω όλα!! Για μεγαλύτερη αποθήκη τη γνώμη έχετε?? Είδα σε επώνυμο κατάστημα τιμή προσφοράς μια benelli m2 όπως ανέφερα και πιο πάνω!
Πρακτική ; Σε στόχους ; Με μπερδεύεις τώρα . Θα ρίχνεις σε μεταλλικά ποπερ αν καταλαβα καλά ;
 
Επίσης για τώρα σκέφτομαι μαζί με το κυνήγι που θ είναι καρτέρι ν κάνω σκοποβολή με στόχους οχι πρακτική!!Για πρακτική αν μ'αρέσει και το συνεχίσω θ το κοιτάξω αργότερα!! Φυσικά μέχρι 1000 ευρώ δεν ξέρω κατά ποσο είνα εύκολο ν τα συνδυάσω όλα!! Για μεγαλύτερη αποθήκη τη γνώμη έχετε?? Είδα σε επώνυμο κατάστημα τιμή προσφοράς μια benelli m2 όπως ανέφερα και πιο πάνω!
Πάρτη. Κάνει και για κυνήγι και για πρακτική και για σπόρτινγκ. Κάνε και μια βόλτα στο σκοπευτήριο της περιοχής σου να πάρεις μια ιδέα πριν αγοράσεις. Αν έχεις δυνατότητα πήγαινε σε μεγάλο κατάστημα που έχει πολλά τουφέκια να σου δείξουν, αλλά μην πολυακούς τον πωλητή όμως. Αυτά που σου πρότειναν τα παιδιά είναι όλα καλά. Άδειες για κυνήγι και αγορά όπλου έχεις βγάλει; Ξεκίνα από εκεί γιατί έχει διαδικασία, ιδίως το πρώτο, που είναι κάτι σαν δίπλωμα οδήγησης. Επίσης χρειάζεται και δελτίο σκοπευτή για το σκοπευτήριο.
 
Last edited:
Επίσης για τώρα σκέφτομαι μαζί με το κυνήγι που θ είναι καρτέρι ν κάνω σκοποβολή με στόχους οχι πρακτική!!Για πρακτική αν μ'αρέσει και το συνεχίσω θ το κοιτάξω αργότερα!! Φυσικά μέχρι 1000 ευρώ δεν ξέρω κατά ποσο είνα εύκολο ν τα συνδυάσω όλα!! Για μεγαλύτερη αποθήκη τη γνώμη έχετε?? Είδα σε επώνυμο κατάστημα τιμή προσφοράς μια benelli m2 όπως ανέφερα και πιο πάνω!
Μ2 με κοντή αποθήκη.
 
για το benelli supernova tactical δεν θα σου πει τίποτα κανένας εδώ μέσα.
Είμαστε κυνηγοί ,και σκοπευτές έχουμε μια κάποια αισθητική σε όλα , και στα όπλα φυσικά
και δεν ασχολούμαστε με τέτοιες ασχήμιες
Εμενα αισθητικα δεν με χαλαει καθολου...το οτι ειναι super magnum και οτι τη δινουν σε βαρος 3,5 κιλα(δεν διευκρινιζουν σε ποια εκδοση...)αυτα ναι με χαλανε...τωρα το οτι ειναι με πλαστικα μερη αυτα ειναι γουστα....παντως εγω πλαστικο δεν ξαναπαιρνω, πηρα την mp155 σε πλαστικη αλλα τελικα προτιμω τα ξυλινα και απο αισθητικη αποψη αλλα και απο την αισθηση που μου δινουν οταν τα κραταω στα χερια μου σε σχεση με τα πλαστικα...
 
Καλησπερα κομμαντα!! Περασα απο ενα καταστημα να δω τι κανονια εχει μεσα του ειπα τι θελω και μου προτεινε 2 οπλα που ειχε εκει!! WINCHESTER SX4 και beretta A300 OUTLANDER SYNTHETIC την Μ2 δεν την ειχε οταν την φερει θ ξαναπερασω.. Τι αποψη εχετε για αυτα τα οπλα το ενα αδρανειας και το αλλο αεριου σωστα?? αλλα και τι αποψη εχετε για τα συνθετικα μερη??
 
Πρακτική ; Σε στόχους ; Με μπερδεύεις τώρα . Θα ρίχνεις σε μεταλλικά ποπερ αν καταλαβα καλά ;
καλησπερα φιλε μου..Σκοποβολη με σταθερους στοχους για αρχη και μετα αν μαρεσει πρακτικη ισως οποτε θελω κατι ν τα συνδιαζει!!
 
Καλησπερα κομμαντα!! Περασα απο ενα καταστημα να δω τι κανονια εχει μεσα του ειπα τι θελω και μου προτεινε 2 οπλα που ειχε εκει!! WINCHESTER SX4 και beretta A300 OUTLANDER SYNTHETIC την Μ2 δεν την ειχε οταν την φερει θ ξαναπερασω.. Τι αποψη εχετε για αυτα τα οπλα το ενα αδρανειας και το αλλο αεριου σωστα?? αλλα και τι αποψη εχετε για τα συνθετικα μερη??
Και τα 2 αερίου είναι.
 
Καλησπερα κομμαντα!! Περασα απο ενα καταστημα να δω τι κανονια εχει μεσα του ειπα τι θελω και μου προτεινε 2 οπλα που ειχε εκει!! WINCHESTER SX4 και beretta A300 OUTLANDER SYNTHETIC την Μ2 δεν την ειχε οταν την φερει θ ξαναπερασω.. Τι αποψη εχετε για αυτα τα οπλα το ενα αδρανειας και το αλλο αεριου σωστα?? αλλα και τι αποψη εχετε για τα συνθετικα μερη??
SX4
 
Back
Top