Αγορά όπλου με budget 1000 ευρώ

  • Thread starter Thread starter johnnys
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καλησπερα κομμαντα!! Περασα απο ενα καταστημα να δω τι κανονια εχει μεσα του ειπα τι θελω και μου προτεινε 2 οπλα που ειχε εκει!! WINCHESTER SX4 και beretta A300 OUTLANDER SYNTHETIC την Μ2 δεν την ειχε οταν την φερει θ ξαναπερασω.. Τι αποψη εχετε για αυτα τα οπλα το ενα αδρανειας και το αλλο αεριου σωστα?? αλλα και τι αποψη εχετε για τα συνθετικα μερη??
Και τα 2 είναι καλά, αξιόπιστα, δοκιμασμένα και όπως είπε ο @outlander είναι αερίων. Πάρε ότι σου αρέσει καλύτερα και το νιώθεις πιο άνετο όταν το επωμίσεις. Η SX4 έχει ίσιο κοντάκι και ρυθμίζεται μόνο ως προς το μήκος και παίρνει προέκταση αποθήκης. Το άλλο έχει και ρυθμίσεις στις κλίσεις και δεν παίρνει προέκταση. Και τα 2 έχουν καλές σκανδάλες.
Ο πωλητής σου είπε ότι κάποιο είναι αδρανείας;
 
Σαν πρώην κάτοχος της win, έχω να πώ ότι το όπλο είναι πάρα πολύ καλό. Απροβλημάτιστο και ρίχνει τα πάντα. Έχει πολύ καλό πέλμα και ποιότητα πλαστικών. Αν και δεν ρυθμίζει το κοντάκι σε κλίσεις, προσαρμόζεσαι πάνω του αν περάσεις ποιοτικό χρόνο μαζί του.
 
Στη θέση σου θα κοίταζα benelli m2 με 53 πόντους κάννη. Η σούπερ νόβα καλό και αξιόπιστο όπλο αλλά να έχεις κατά νου ότι αν πάρεις αυτή με τους 61 πόντους κάννη τη ριγα και τα τσοκ είναι λίγο μπροστοβαρη. Τη σούπερ νόβα δεν θα την έπαιρνα σε καμία περίπτωση με πάνω από 61 πόντους κάννη. Αυτή με τους 51 και στάνταρ κύλινδρο είναι εντάξει από θέμα βάρους απλά θα έχεις στάνταρ κύλινδρο. Δεν είναι κακό αν την δοκιμάσεις και βρείς τις αποστάσεις που θα σηκώσεις όπλο.
 
καλησπερα φιλε μου..Σκοποβολη με σταθερους στοχους για αρχη και μετα αν μαρεσει πρακτικη ισως οποτε θελω κατι ν τα συνδιαζει!!
Ωραία , η απάντηση είναι μια λοιπόν , benelli m2 tactical στα 1280€ , όλα τα αλλά που σου λένε είναι φιφες…
 
Να πω κι εγω την γνωμη μου!
- Benelli M2 για την ευελιξία. Απλός μηχανισμός, φλαντζες αλλαγής κλίσης, παίρνει αποθηκη.
- Beretta 1301 Comp Standard. Κατα πολλούς, το καλυτερο σύστημα αεριων και κορυφαία καννη. Και αυτό παίρνει κλίσεις και αποθηκη.
 
Να πω κι εγω την γνωμη μου!
- Benelli M2 για την ευελιξία. Απλός μηχανισμός, φλαντζες αλλαγής κλίσης, παίρνει αποθηκη.
- Beretta 1301 Comp Standard. Κατα πολλούς, το καλυτερο σύστημα αεριων και κορυφαία καννη. Και αυτό παίρνει κλίσεις και αποθηκη.
Είπαμε εως 1,000 ευρώ ( αντε λιγο παραπάνω) .
 
Το καλύτερο ας πάει σε ένα μεγάλο κατάστημα με όπλα και ας ζητήσει ο άνθρωπος τι αγοράζει με 1000€ που θέλει να διαθέσει και από εκεί και πέρα ας διαλέξει ότι του κάτσει και γουστάρει έτσι μόνο θα νιώσει ευτυχισμένος και αν κάτι δε πάει καλά θα απογοητευτεί λιγότερο.Ολα τα σημερινά όπλα καλά είναι πλέον, όπλο για όλα δεν υπάρχει άρα πρέπει να διαλέξει όπλο για την χρήση που θα κάνει περισσότερο.Μια λύση θα ήταν να πάρει οικονομικό όπλο με δύο κανες μια για σκοποβολή και για κυνήγι .Αυτό είναι ιδανικό σενάριο και για να μην ξεφύγει στα χρήματα πολύ θα πρέπει να προς Frankie μεριά.
 
Καλησπερα παιδια.. Οχι λαθος μου που ανεφερα οτι το ενα οπλο ειναι αδρανειας ετσι νομιζα το μπερδψα με benelli!! Η Μ2 ειδα ερχεται με προεκτασιμη αποθηκη και κοντακι comfort τωρα δεν ξερω αυτο αν βοηθαει αυτη η τεχνολογία εννοω.. Τ αλλα 2 οπλα περνουν προεκταση?? Επισης το οτι ειμαι 1,92 πιο μηκος πιστευετε ειναι καλυτερο?? Δυστυχως μονο μεχρι 1 χιλιάρικο μπορω ν διαθεσω!! εχω δει την Beretta 1301 Comp Standard αλλα και την Μ2 tactical αλλα ειναι πανω απο το budget..
 
Στην αγορά υπάρχουν πολλά μεταχειρισμένα και αξιόπιστα όπλα με λιγότερα από 1000 ευρώ..... για την χρήση που θέλεις υπάρχουν πολλές επιλογές. Ρίξε μια ματιά στο car..... μια αξιόπιστη πρόταση είναι και αυτή....
https://www.car.gr/xyma/view/41269754-karabina-beretta-es100-silver
 
Καλησπερα παιδια.. Οχι λαθος μου που ανεφερα οτι το ενα οπλο ειναι αδρανειας ετσι νομιζα το μπερδψα με benelli!! Η Μ2 ειδα ερχεται με προεκτασιμη αποθηκη και κοντακι comfort τωρα δεν ξερω αυτο αν βοηθαει αυτη η τεχνολογία εννοω.. Τ αλλα 2 οπλα περνουν προεκταση?? Επισης το οτι ειμαι 1,92 πιο μηκος πιστευετε ειναι καλυτερο?? Δυστυχως μονο μεχρι 1 χιλιάρικο μπορω ν διαθεσω!! εχω δει την Beretta 1301 Comp Standard αλλα και την Μ2 tactical αλλα ειναι πανω απο το budget..
Περίμενε να μαζέψεις λιγα ακόμη και πάρε ενα σωστό όπλο για το σκοπευτήριο.
 
Καλησπερα παιδια.. Οχι λαθος μου που ανεφερα οτι το ενα οπλο ειναι αδρανειας ετσι νομιζα το μπερδψα με benelli!! Η Μ2 ειδα ερχεται με προεκτασιμη αποθηκη και κοντακι comfort τωρα δεν ξερω αυτο αν βοηθαει αυτη η τεχνολογία εννοω.. Τ αλλα 2 οπλα περνουν προεκταση?? Επισης το οτι ειμαι 1,92 πιο μηκος πιστευετε ειναι καλυτερο?? Δυστυχως μονο μεχρι 1 χιλιάρικο μπορω ν διαθεσω!! εχω δει την Beretta 1301 Comp Standard αλλα και την Μ2 tactical αλλα ειναι πανω απο το budget..
Πηγενε φιλε σε ενα μαγαζι και δες λιγα οπλα και οτι σου αρεσει παρε !! Εδω σε λιγο θα αρχισουν να σε λενε περιμενε καμια 10αρια χρονια να μαζεψεις κανενα φραγγο και παρε ενα H&H γιατι αυτο ειναι το καταληλλο για αυτο που ζητας !! Το τουφεκι ειναι καθαρα προσωπική επιλογη !! Δες και στο car τι μεταχειρισμενα εχει και διαλεξε αυτο που αρεσει εσενα !! Ασε τους εδω "ειδικους" να λενε τα δικα τους !
 
Όταν κάποιος ζητάει μια γνώμη,αν μπορούμε και θέλουμε την λέμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ!
Οι γνώμες μπορεί να διαφέρουν...
Είναι σαν τις κ@λοτρυπιδες,όπως λένε.
Καθένας έχει από μια.
Η τελική απόφαση κι επιλογή είναι του ενδιαφερομένου!
 
Εγω στην θεση σου (κυνηγι και σκοποβολη) θα κοιταζα και την μπρεντα αστρο που συνοδευεται και με μεγαλη αποθηκη και αναδιπλομενο πισω σκοπευτικο στα 1.000 με 1150 ευρω περιπου. Απο θεμα αντοχης στον χρονο και αξιοπιστιας ας μιλησουν ατομα με εμπειρια με το συγκεκριμενο οπλο αν και εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει ασχημα λογια. Να σημειωσω επισης οτι το οπλο ειναι αδρανειας και μοιαζει αρκετα με το benelli m2 στα χαρακτηριστικα θα ελεγα.
 
Back
Top