Αγορά όπλου με budget 1000 ευρώ

  • Thread starter Thread starter johnnys
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Όταν κάποιος ζητάει μια γνώμη,αν μπορούμε και θέλουμε την λέμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ!
Οι γνώμες μπορεί να διαφέρουν...
Είναι σαν τις κ@λοτρυπιδες,όπως λένε.
Καθένας έχει από μια.
Η τελική απόφαση κι επιλογή είναι του ενδιαφερομένου!
Στον Έλληνα κυνηγό όταν πεις την λέξη Σκοπευτηριο, το μυαλό του πάει αμέσως στον πήλινο στόχο και μόνο... άρα κάποιες φορές δεν διαφέρει η γνώμη αλλα η γνώση .
 
Last edited:
Η επιλογή όπλου μπορεί να είναι από το ποίο απλό μέχρι το ποιο πολυσύνθετο .Εξαρτάται το θέλεις .Ξεκινώντας μέχρι ταβάνι το 1000 ξεχνάς και το 1020 €.Σκοπεύεις να ρίχνεις πολλά φυσίγγια σε διάφορα αγωνίσματα ξεχνάς την αδράνεια αλλιώς φτιάξε παραγγελία κοντάκι εάν δεν θες να κουβαλάς ντεπον στη τσέπη .Θα ασχολείσαι με αγώνισμα που χρειάζεται πολλά φυσίγγια αυτογεμες ,τι κυνήγι σκοπεύεις να κάνεις μετά επιλέγεις μήκος κάννης ,τι μέγεθος έχεις σωματικά μετά για να δεις ποιο θα προσαρμοστεί ποιο εύκολα στα χέρια σου .Έχεις όρεξη να ασ ολεισαι με το ντουφέκι η να το καθαρίζεις κάθε εξάμηνο άλλη παράμετρο .Επομένως ένα κάρο παράμετροι για κάποιους σημαντικοί για άλλούς Ζαμάν φου ,ανάλογα την κατηγορία σου επιλέγεις λοιπόν .Έτσι ας αγοράσει ο υποψήφιος ότι του αρέσει και του ταιριάζει .Οποίος δεν έχει δυνατότητα να αλαζει όπλα και δεν του περισσεύουν οφείλει να ψάχτει άποψη μου.
 
Δυστυχώς στην Ελλάδα, μόνο σε λίγες πόλεις έχεις δυνατότητα να δείς από κοντά πολλά όπλα. Αν είσαι και σε κανένα νησί τότε υπάρχει θέμα.
Η επαρχια εχει μονο ελαχιστα κομμάτια. Πλεον μεσω καταλογου αγοραζουν εκτος κ αν τυχει να το εχει κανας γνωστος κ το επωμισει καποιος
 
Δυστυχώς στην Ελλάδα, μόνο σε λίγες πόλεις έχεις δυνατότητα να δείς από κοντά πολλά όπλα. Αν είσαι και σε κανένα νησί τότε υπάρχει θέμα.
Η επαρχια εχει μονο ελαχιστα κομμάτια. Πλεον μεσω καταλογου αγοραζουν εκτος κ αν τυχει να το εχει κανας γνωστος κ το επωμισει καποιος
 
Η επαρχια εχει μονο ελαχιστα κομμάτια. Πλεον μεσω καταλογου αγοραζουν εκτος κ αν τυχει να το εχει κανας γνωστος κ το επωμισει καποιος
Ετσι είναι εγώ ποιο παλιά που δεν ήμουν Αθήνα πήρα το λεωφορείο πήγα στον καλκατζακο με την άδεια στα χέρια και το χρήμα δοκίμασα αυτά που ήθελα και το πήρα επιτόπου το συσκεύασε για να μπορώ να το μεταφέρω με το λεωφορείο το άφησα στο κατάστημα μέχρι το επόμενο δρομολόγιο που ήθελα να φύγω το πήρα και τέλος. Βέβαια πάντα πρώτα παίρνεις τηλέφωνο τα όπλα που σε ενδιαφέρουν να τα έχει εκεί γιατί μερικά έχει στο site αλλά δεν τα έχει στο κατάστημα.
 
Καλησπερα παιδια.. Οχι λαθος μου που ανεφερα οτι το ενα οπλο ειναι αδρανειας ετσι νομιζα το μπερδψα με benelli!! Η Μ2 ειδα ερχεται με προεκτασιμη αποθηκη και κοντακι comfort τωρα δεν ξερω αυτο αν βοηθαει αυτη η τεχνολογία εννοω.. Τ αλλα 2 οπλα περνουν προεκταση?? Επισης το οτι ειμαι 1,92 πιο μηκος πιστευετε ειναι καλυτερο?? Δυστυχως μονο μεχρι 1 χιλιάρικο μπορω ν διαθεσω!! εχω δει την Beretta 1301 Comp Standard αλλα και την Μ2 tactical αλλα ειναι πανω απο το budget..
Μπορείς ν μας πείς περίπου πόσες φορές τον μήνα θα πηγαίνεις σκοποβολή?
 
Ετσι είναι εγώ ποιο παλιά που δεν ήμουν Αθήνα πήρα το λεωφορείο πήγα στον καλκατζακο με την άδεια στα χέρια και το χρήμα δοκίμασα αυτά που ήθελα και το πήρα επιτόπου το συσκεύασε για να μπορώ να το μεταφέρω με το λεωφορείο το άφησα στο κατάστημα μέχρι το επόμενο δρομολόγιο που ήθελα να φύγω το πήρα και τέλος. Βέβαια πάντα πρώτα παίρνεις τηλέφωνο τα όπλα που σε ενδιαφέρουν να τα έχει εκεί γιατί μερικά έχει στο site αλλά δεν τα έχει στο κατάστημα.
Επιτοπια δοκιμη και αγορα.
Εφοσον εχει διαθεσιμότητα παλι καλα.
 
Γειας σας παιδια!! Ποσες φορες το μηνα δεν εχω ιδεα ν πω την αληθεια.. θεωρω καθε κυριακη καπως ετσι χωρις να ορκιζομαι.. πολλα που πρεπει ν σκεφτω αν και στο καταστημα που πηγα μου ειπε ο πωλητής οτι μπορει ν φερει οποιο οπλο θελησω ν επωμησω οποτε πιστευω αυτο ειναι καλο!! Αρα αν καταλαβα σωστα σν ριχνω πολλα φυσίγγια ειναι προτιμότερο ν αγορασω οπλο αεριου
 
Γειας σας παιδια!! Ποσες φορες το μηνα δεν εχω ιδεα ν πω την αληθεια.. θεωρω καθε κυριακη καπως ετσι χωρις να ορκιζομαι.. πολλα που πρεπει ν σκεφτω αν και στο καταστημα που πηγα μου ειπε ο πωλητής οτι μπορει ν φερει οποιο οπλο θελησω ν επωμησω οποτε πιστευω αυτο ειναι καλο!! Αρα αν καταλαβα σωστα σν ριχνω πολλα φυσίγγια ειναι προτιμότερο ν αγορασω οπλο αεριου
Δεν είναι απόλυτο αυτό αν ρίχνεις πολλά 40gr και πάνω ναι είναι ποιο ξεκούραστο αλλά αν πάρεις όπλο με comfort κοντάκι δεν θα έχει πρόβλημα.
 
Δεν είναι απόλυτο αυτό αν ρίχνεις πολλά 40gr και πάνω ναι είναι ποιο ξεκούραστο αλλά αν πάρεις όπλο με comfort κοντάκι δεν θα έχει πρόβλημα.
Οι benelli με comfort κοντακι ειναι οριακα πανω απο το μπατζετ που εχει ορισει.....
 
Back
Top